Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ορμάτε :) Ενα ωραίο "λαθάκι" απο το banggood για το teclast x98 plus. Σε αυτη την τιμή ίσως είναι η καλύτερη επιλογή.

Τιμή:€149.88
http://www.banggood.com/Teclast-X98-Plus-64GB-Intel-Z8300-Quad-Core-1_84GHz-9_7-Inch-Windows-10-Tablet-p-1009626.html?bid=18191
Κουπόνι: ee75d0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με ψήνει, αλλά αξίζει να δώσω το air 3g μου για αυτό; Σε επιδόσεις επεξεργαστή είμαι λίγο καλύτερα τώρα, με μισή RAM βέβαια, αλλά έχω dual boot και 3G/GPS που ποτέ δεν βλάπτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ορμάτε :) Ενα ωραίο "λαθάκι" απο το banggood για το teclast x98 plus. Σε αυτη την τιμή ίσως είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Τιμή:€149.88

http://www.banggood.com/Teclast-X98-Plus-64GB-Intel-Z8300-Quad-Core-1_84GHz-9_7-Inch-Windows-10-Tablet-p-1009626.html?bid=18191

Κουπόνι: ee75d0

 

Υπάρχει και το καινούριο Chuwi Hi10 (1920x1200, 16:10 αναλογία οθόνης) που έχει επίσης δύο πλήρεις θύρες USB, μια εκ των οποίων είναι USB 3.0.

 

Σε λίγες μέρες για 5 τυχερούς θα το έχει και στα 86€...δεν είναι να ποντάρεις σε αυτό το ενδεχόμενο, βέβαια...

http://www.banggood.com/Teclast-X98-Plus-64GB-Intel-Z8300-Quad-Core-1_84GHz-9_7-Inch-Windows-10-Tablet-p-1025949.html

 

Με ψήνει, αλλά αξίζει να δώσω το air 3g μου για αυτό; Σε επιδόσεις επεξεργαστή είμαι λίγο καλύτερα τώρα, με μισή RAM βέβαια, αλλά έχω dual boot και 3G/GPS που ποτέ δεν βλάπτουν.

 

Όχι δεν αξίζει να δώσεις αυτό που έχεις τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπάρχει και το καινούριο Chuwi Hi10 (1920x1200, 16:10 αναλογία οθόνης) που έχει επίσης δύο πλήρεις θύρες USB, μια εκ των οποίων είναι USB 3.0.

 

Σε λίγες μέρες για 5 τυχερούς θα το έχει και στα 86€...δεν είναι να ποντάρεις σε αυτό το ενδεχόμενο, βέβαια...

http://www.banggood.com/Teclast-X98-Plus-64GB-Intel-Z8300-Quad-Core-1_84GHz-9_7-Inch-Windows-10-Tablet-p-1025949.html

 

Φιλικά πάντα το να κερδίσεις στο κίνο 1.000 ευρώ είναι πιο πιθανό από το να προλάβεις το tablet σε αυτή την τιμή.

 

Στην τιμή που είναι πατάει το Chuwi το οποίο έχει μικρότερη μπαταρία, οκ έχει USB θύρες προσωπικά αν κρίνω απο το teclast pro x98 που έχω άχρηστες θα μου ήταν. 

 

Και μην ξεχνάμε το teclast x98 plus είναι πλέον dual boot. Εχει βγει κανονικά bios update για όποιον τον ενδιαφέρει.

 

Από εκεί και πέρα σαν πακέτο με όλα μέσα το teclast x98 plus βγαίνει πολύ πιο φθηνό σε σχέση με το Chuwi που θέλει θήκη και πληκτρολόγιο ξεχωριστά να αγοράσεις (στο plus είναι 2 σε 1). Οπότε όπως τον βολεύει τον καθένα.

184 δολλάρια λεει τώρα.
Edit δεν ειχα βαλει το κουπονι.
Καπου αλλού που να περνάει το κουπονι?
Δοκίμασα σε ενα onda και δεν..

Είναι για συγκεκριμένα μοντέλα. Ίσως σε κανένα teclast να πιανει

 

Μην ξεχνάμε η τιμή είναι λάθος μιας και η κανονική τιμή με την χρήση του κουπονιού είναι 185$ απλά ξέχασαν να αλλάξουν την αρχική τιμή.  Ακυρο δεν θα φάει κανένας και το είδαμε και την προηγούμενη φορά όπου το 95% των "λάθων" αγορών στάλθηκαν κανονικά. Απλά όταν το πάρουν χαμπάρι θα το αλλάξουν. 'Οποτε όποιος το θέλει τώρα είναι η ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω το dual boot.

Ποσο εύκολα περνάει το dual boot σε αυτό?

Εχει βγάλει η μαμά εταιρία κάνα tool να το κάνει αυτοματοποιημένα?

dual boot http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_286366.html http://www.banggood.com/Teclast-X98-Plus-64GB-Intel-Z8300-Quad-Core-1_84GHz-9_7-Inch-Dual-OS-Tablet-p-1016085.html

 

Αυτοματοποιημένα πως θα γίνει; Μιλάμε για αλλαγή bios χωρισμό χωρητικότητας και εγκατάσταση android και windows. Η εύκολη λύση είναι απλά να περάσεις το bios και να κάνεις εγκατάσταση μέσω image του dual boot λειτουργικού. (έτσι έγινε αρχικά και για την pro έκδοση). Σε ένα teclast air III μου πήρε 3 ώρες στο σύνολο.

Μόλις κυκλοφορίσει κανονικά το dual boot θα βγουν πολλές "λύσεις".

 

Απλά δεν ξέρω αν αξίζουν τα 40$ διαφορά που έχει το dual σε σχέση με αυτό της προσφοράς. Αν κάποιος δεν βιαζεται σίγουρα θα ξαναδούμε τέτοια τιμή στο μέλλον.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο windows στο δικό μου (ξήλωσα το android) για αυτό θεωρώ πολύ καλή προσφορά την παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φιλικά πάντα το να κερδίσεις στο κίνο 1.000 ευρώ είναι πιο πιθανό από το να προλάβεις το tablet σε αυτή την τιμή.

 

Στην τιμή που είναι πατάει το Chuwi το οποίο έχει μικρότερη μπαταρία, οκ έχει USB θύρες προσωπικά αν κρίνω απο το teclast pro x98 που έχω άχρηστες θα μου ήταν. 

 

Και μην ξεχνάμε το teclast x98 plus είναι πλέον dual boot. Εχει βγει κανονικά bios update για όποιον τον ενδιαφέρει.

 

Από εκεί και πέρα σαν πακέτο με όλα μέσα το teclast x98 plus βγαίνει πολύ πιο φθηνό σε σχέση με το Chuwi που θέλει θήκη και πληκτρολόγιο ξεχωριστά να αγοράσεις (στο plus είναι 2 σε 1). Οπότε όπως τον βολεύει τον καθένα.

Είναι για συγκεκριμένα μοντέλα. Ίσως σε κανένα teclast να πιανει

 

Μην ξεχνάμε η τιμή είναι λάθος μιας και η κανονική τιμή με την χρήση του κουπονιού είναι 185$ απλά ξέχασαν να αλλάξουν την αρχική τιμή.  Ακυρο δεν θα φάει κανένας και το είδαμε και την προηγούμενη φορά όπου το 95% των "λάθων" αγορών στάλθηκαν κανονικά. Απλά όταν το πάρουν χαμπάρι θα το αλλάξουν. 'Οποτε όποιος το θέλει τώρα είναι η ευκαιρία.

 

 

Σαφώς, πληροφοριακά το έγραψα για το snap-up...

 

Ως προσφορά πάντως, όσον αφορά τα specifications δλδ, το Chuwi Hi10 μάλλον αξίζει περισσότερο...

....το πρόβλημα όπως επισημαίνεις, είναι πως γι αυτά μοντέλα που τα πλασάρουν ως "office", δεν βγαίνουν εύκολα συμβατές θήκες πλην των θηκών/πληκτρολογίου...

 

Δεν εμποδίζει αυτό πάντως κάποιον  από το να μην το χρησιμοποιεί μαζί με θήκη/πληκτρολόγιο....υπάρχουν αρκετές universal θήκες, που αίρουν τον περιορισμό, ειδικά στις 10.1 ίντσες που είναι οι πιο δημοφιλείς, έχω την εντύπωση

 

Γενικά, να δώσεις πλέον 150€ και να μην παίρνεις ούτε dual band wifi ούτε usb 3.0, είναι "κάπως"...

 

---

Η συγκεκριμένη ταμπλέτα πάντως, μέχρι χθες, όταν την έβαζες στο καλάθι εμφάνιζε ένα καινούριο "tag" που ενημέρωνε ότι δεν είναι συμβατή με κουπόνια, επειδή είναι σε προσφορά...

...ξαφνικά σήμερα εξαφανίστηκε αυτή η ειδοποίηση και λειτουργούν και ορισμένα κουπόνια που δίνουν γύρω στο 12-13% έκπτωση...

 

Μήπως τέτοια γίνονται "καταλάθος-εξεπίτηδες", για να ενισχύσουν ξανά τη κίνηση στην ιστοσελίδα, ύστερα από μια μικρή κοιλιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και μην ξεχνάμε το teclast x98 plus είναι πλέον dual boot. Εχει βγει κανονικά bios update για όποιον τον ενδιαφέρει.

 

Υπάρχουν κάπου αυτά τα αρχεία γιατί δεν βρήκα κάτι μετά από αναζήτηση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, να δώσεις πλέον 150€ και να μην παίρνεις ούτε dual band wifi ούτε usb 3.0, είναι "κάπως"...

 

---

Η συγκεκριμένη ταμπλέτα πάντως, μέχρι χθες, όταν την έβαζες στο καλάθι εμφάνιζε ένα καινούριο "tag" που ενημέρωνε ότι δεν είναι συμβατή με κουπόνια, επειδή είναι σε προσφορά...

...ξαφνικά σήμερα εξαφανίστηκε αυτή η ειδοποίηση και λειτουργούν και ορισμένα κουπόνια που δίνουν γύρω στο 12-13% έκπτωση...

 

Μήπως τέτοια γίνονται "καταλάθος-εξεπίτηδες", για να ενισχύσουν ξανά τη κίνηση στην ιστοσελίδα, ύστερα από μια μικρή κοιλιά;

Αυτό λέω και εγώ.

Χωρίς να είχα στο παρελθόν δείχνει άριστο το teclast με καλή μπαταρία σε σχέση με όλο τον άλλο ανταγωνισμό αλλά χωρίς usb 3 .

Μεγάλη έλλειψη.

Με το dual band πες συμβιβάζεσαι αν και για εμένα είναι σημαντικό.

Εγω ευχαρίστως θα έδινα κοντά 300$ για μπαταρία,usb3,dual band wifi και 4k εγγραφή

 

Στο θέμα με το συγκεκριμένο κουπόνι και εγω αυτό σκέφτηκα απο την πρώτη στιγμή.

 

Να ρωτήσω μια "λεπτομέρεια"

Πως φορτίζουν αυτά ?

----------------------------

Edit το 12αρι presale στα 290$ χωρίς usb3 .

Τι λέει αυτή σαν μάρκα?

http://m.geekbuying.com/item/CHUWI-Hi12-12-Inch-Windows10-4GB-64GB-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-2160-1440-HDMI---White-Gold-361766.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά

Πολύ καλές τιμές αυτά της σύγκρισής σας

Μέ βάζετε σε πειρασμό και σκέψεις....

Το teclast μου κάνει κλικ που έχει τοση ανάλυση αλλά όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω το usb3 του Chuwi ίσως να αξίζει περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η συγκεκριμένη ταμπλέτα πάντως, μέχρι χθες, όταν την έβαζες στο καλάθι εμφάνιζε ένα καινούριο "tag" που ενημέρωνε ότι δεν είναι συμβατή με κουπόνια, επειδή είναι σε προσφορά...

 

Χθες δεν είχε ξεκινήσει η προσφορά για αυτό δεν έμπαινε.. Η τιμές που βλέπουμε στην σελίδα με τα κουπόνια είναι αφού βάλουμε το κουπόνι εξού και το "λάθος".

 

Και κράχτης επίτηδες να είναι από την στιγμή που θα το στείλουν δεν σε νοιάζει :)

Κοίτα οι universal θήκες αν έχεις χρησιμοποιήσει στο κάνουν δύσχρηστο αλλό όπως είπα και πριν γούστα είναι αυτά φυσικά.

 

Υπάρχουν κάπου αυτά τα αρχεία γιατί δεν βρήκα κάτι μετά από αναζήτηση.

Ήταν ανεβασμένα στο φορουμ τους χθες το βράδυ που χάζευα αλλά δεν υπάρχουν, ίσως ήταν trial ακόμα.

(bbs.teclast.com με chrome+google translate για να βγάλεις άκρη και να παρακολουθείς)

 

 

Αυτό λέω και εγώ.

Χωρίς να είχα στο παρελθόν δείχνει άριστο το teclast με καλή μπαταρία σε σχέση με όλο τον άλλο ανταγωνισμό αλλά χωρίς usb 3 .

Μεγάλη έλλειψη.

Με το dual band πες συμβιβάζεσαι αν και για εμένα είναι σημαντικό.

Εγω ευχαρίστως θα έδινα κοντά 300$ για μπαταρία,usb3,dual band wifi και 4k εγγραφή

 

Στο θέμα με το συγκεκριμένο κουπόνι και εγω αυτό σκέφτηκα απο την πρώτη στιγμή.

 

Να ρωτήσω μια "λεπτομέρεια"

Πως φορτίζουν αυτά ?

----------------------------

Edit το 12αρι presale στα 290$ χωρίς usb3 .

Τι λέει αυτή σαν μάρκα?

http://m.geekbuying.com/item/CHUWI-Hi12-12-Inch-Windows10-4GB-64GB-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-2160-1440-HDMI---White-Gold-361766.html 

 

1) Πηγαίνεις τότε στο teclast x16 pro/power η διαφορά στον επεξεργαστή είναι τεράστια (z8300 vs z8500) και σχετικά μικρή μεταξύ z8500 κ z8700 κυρίας διαφορά στην κάρτα γραφικών έχουν. USB3 και τα δύο μοντέλα (δες βίντεο για την 4k αναπαραγωγή).

2) Το CHUWI Hi12 είναι πανάκριβο για αυτά που δίνει σε αυτή την τιμή με αυτόν τον επεξεργαστή. (μόνο μεγαλύτερη αναλυση έχει ακόμα δεν είναι dual boot αφού σε ενδιαφέρει και μπαταρία θα φανεί πόσο έχει πραγματικά μιας και στα άλλα μοντέλα "κλεβει") 

3) Όλα φορτίζονται με micro usb (δεν ξέρω για να καινουρια CHUWI)

 

Από την άλλη το usb 3 ίσως είναι θέμα για κάποιους, εμένα μετα 50-60mb/sec  που παίρνω απο το usb προς το παρών αρκούμε. Από την άλλη αν έχεις usb 3 μπορείς ακόμα και ssd να βάλεις για να περάσεις κανένα βαρύ προγραμματάκι και να τρέχει σφαίρα (όσο αφορά τα windows παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Meizu MX4 Pro με 184.86€ στο GeekBuying, με το κουπόνι MX4PROCOUPON έκπτωσης 9 δολαρίων. 

QyPSIZh.jpg

Μπορείτε να το βρείτε εδώ: http://www.geekbuying.com/item/MEIZU-MX4-Pro-4G-5-5-inch-2K-Gorilla-Glass-Screen-Smartphone-Flyme-4-OS-3GB-16GB-20-7MP-Cameras-HiFi-Voice-Awake--Grey-339121.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω και εγώ.

Χωρίς να είχα στο παρελθόν δείχνει άριστο το teclast με καλή μπαταρία σε σχέση με όλο τον άλλο ανταγωνισμό αλλά χωρίς usb 3 .

Μεγάλη έλλειψη.

Με το dual band πες συμβιβάζεσαι αν και για εμένα είναι σημαντικό.

Εγω ευχαρίστως θα έδινα κοντά 300$ για μπαταρία,usb3,dual band wifi και 4k εγγραφή

 

Στο θέμα με το συγκεκριμένο κουπόνι και εγω αυτό σκέφτηκα απο την πρώτη στιγμή.

 

Να ρωτήσω μια "λεπτομέρεια"

Πως φορτίζουν αυτά ?

----------------------------

Edit το 12αρι presale στα 290$ χωρίς usb3 .

Τι λέει αυτή σαν μάρκα?

http://m.geekbuying.com/item/CHUWI-Hi12-12-Inch-Windows10-4GB-64GB-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300-Quad-Core-1-84GHz-IPS-2160-1440-HDMI---White-Gold-361766.html

 

- Μπαταρία (+ γρήγορη φόρτιση),

- γρήγορη μεταφορά αρχείων εφάμιλλη και γρηγορότερη του usb 3.0 (USB Type-C)

- και μάλλον dual band (αλλού λέει πως έχει, αλλού δεν αναφέρεται, δεν είμαι σίγουρος τελικά)

προσφέρει το Xiaomi Mipad 2...

 

Για την εγγραφή βίντεο σε τέτοια υψηλή ανάλυση δεν είμαι σίγουρος, αλλά μάλλον όχι..

 

Κοντά στα 210€ θα σου βγαίνει με το κουπόνι, αλλά δεν είναι ακόμη διαθέσιμη η 64γίγα έκδοση και δεν ξέρουμε πόσο θα διαρκέσει η προσφορά...

 

...

 

Από την άλλη, to Vi8 Plus έρχεται κι αυτό με USB Type-C και αν δεν σε ενδιαφέρει η εγγύηση κοστίζει 61€ στο JD...εκεί θα απογοητεύει μάλλον η οθόνη και η αυτονομία αναμένεται μέτρια...

....αυτό το μικρό φαίνεται ό,τι πρέπει πάντως για μικρό εργαλείο δουλειάς, για όποιον θέλει ένα "φορητό" windows box...δηλαδή για όποιον δεν τον νοιάζει τόσο η οθόνη και μπορέι να το έχει συνδεδεμένο με monitor το περισσότερο καιρό, αλλά παρόλαυτά να μπορεί αν το παίρνει μαζί και να το χρησιμοποιεί ως ταμπλέτα, όποτε χρειάζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω για να παρω tablet στα 50 ευρω  

 

http://www.banggood.com/Chuwi-VI7-SoFIA-AtomX3-3G-R-Quad-Core-7-Inch-Android-5_1-Tablet-p-982168.html   τι λετε για αυτο στα  46 ευρω που θα μου βγει απο banggood αξιζει ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...