Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

65.07€ (κανονικά είναι γύρω στα 75€) για το IMACWEAR UNIK χρησιμοποιόντας τον κωδικό IMACWEARUNIK. Μηχανισμός CITIZEN και διάρκεια μπαταρίας 1 μήνα.

20150923142916ozmet1l.jpg

Εδώ: http://www.geekbuying.com/item/iMacwear-Unik-Classic-BT-4-0-Waterproof-50M-Smart-Watch-With-Citizen-Miyota-For-iPhone-Android---Black-354830.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ψαχνω για να παρω tablet στα 50 ευρω  

 

http://www.banggood.com/Chuwi-VI7-SoFIA-AtomX3-3G-R-Quad-Core-7-Inch-Android-5_1-Tablet-p-982168.html   τι λετε για αυτο στα  46 ευρω που θα μου βγει απο banggood αξιζει ?

 

Γιατί δεν αγοράζεις αυτό του ΜΜ;

Με 53€ και εγγύηση...

http://www.insomnia.gr/topic/594819-lenovo-a7-10-black-wi-fi-adam-με-κουπόνι-τελική-τιμή-5299€-από-media-markt/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν αγοράζεις αυτό του ΜΜ;

Με 53€ και εγγύηση...

http://www.insomnia.gr/topic/594819-lenovo-a7-10-black-wi-fi-adam-με-κουπόνι-τελική-τιμή-5299€-από-media-markt/

 

ευχαριστω το πηρα δεν το ειχα προσεξει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επικοινώνησα με το Banggood σχετικά με το Teclast X98 Plus (διαθεσιμότητα κτλ) και ζήτησα αν είναι δυνατό να σταλεί και το εργοστασιακό κουτί...

...(το έχουν κάνει ήδη εξάλλου στο παρελθόν)...

 

...η απάντηση της "Nikki" ήταν πως δεν μπορουν να στέιλουν το κουτί γιατί παραλαμβάνουν τη ταμπλέτα σε bulk ενώ δεν ήξερε αν παραλαμβάνουν τα προϊόντα από τον κατασκευαστή ή από άλλον ενδιάμεσο...

 

 

George: I would like Banggood to send me the original Teclast box for the Teclast x98 Plus tablet.

Nikki: sorry

Nikki: we don't have it

George: But why is that? don't you receive the tablets in their original box?

Nikki: no, we don't receive it with original box

George : So you receive tablets in bulk?

Nikki: yes

George : Then how do the clients know that they receive brand new tablets and not refurbished ones?

Nikki: it's new, please don't worry

George : You receive it directly from the manufacturer or other intermediates?

Nikki: sorry, I'm not sure of it, maybe manufacturer

 

 

Όπως είπα σε προηγούμενη αγορά μου από το μαγαζί (με δραματική εξέλιξη) μου είχαν στείλει το κουτί της Teclast x98 Air 3G Dual OS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το αγοράσεις θέλουν δεν θέλουν αν το ζητήσεις στο στέλνουν όπως θες. Στο chat παντα έτσι λεν για να μην το στέλνουν έτσι.

 

Συσκευασία υπάρχει 100%, δεν παίρνουν σκέτα tablet. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το αγοράσεις θέλουν δεν θέλουν αν το ζητήσεις στο στέλνουν όπως θες. Στο chat παντα έτσι λεν για να μην το στέλνουν έτσι.

 

Συσκευασία υπάρχει 100%, δεν παίρνουν σκέτα tablet. 

 

Στο chat είχα προηγουμένως συνεννοηθεί για αποστολή του κουτιού...δεν ισχύει δλδ ότι στο chat  δεν το λένε καθόλου πως υπάρχουν οι εργοστασιακές συσκευασίες...

...η κοπέλα τότε δεν μου είχε δώσει οριστική απάντηση (το ΟΚ το τελικό το πήρα από την εξυπηρέτηση) αλλά σε καμία περίπτωση δεν μου είπε πως παραλαμβάνουν "bulk" για να αποφύγει, με αυτό τον τρόπο να στέιλει το μαγαζί το κουτί...

 

Εξάλλου είπα ότι θα το αγόραζα μόνο αν λάμβανα και την συσκευασία, αλλά επέμεινε.

 

Επίσης δεν νομίζω ότι η παραδοχή πως παραλαμβάνουν bulk είναι λιγότερο προβληματική από το να δεχθούν πιέσεις για να στείλουν το κουτί....άλλη η λογική των Κινέζων σίγουρα, αλλά δεν είναι εύλογο...

 

Εγώ δεν ξέρω αν το 100% του εμπορεύματός τους έρχεται συσκευασμένο, αν κάποιο ποσοστό έρχεται bulk ή είναι μεταχειρισμένο ή επιδιορθωμένο και ποιό είναι αυτό....

...καταγράφω την εμπειρία μου (όπως είπα έστειλαν κουτί στηπροηγούμενη αγορά) αλλά κι αυτό που μου γράφουν/λένε...

 

- εσύ γνωρίζεις (γνώση VS "δόξα") τί ισχύει στο 100% των περιπτώσεων;

 

...δεν νομίζω πως οφελεί μια προσέγγιση τετραγωνισμού του κύκλου ή/και εκκαθολίκευσης μεμονωμένων εμπειριών...επαγωγι΄κα θα βρούμε τί συμβαίνει...

.,.,αν έχουν να σπρώξουν προϊόντα εκτός συσκευασίας, μπορεί να το κάνουν...ούτε αυτό σημαίνει ότι καθολικά παραλαμβάνουν μη συσκευασμένα προϊόντα...

 

(με αναγκάζεις να γίνομαι αναλυτικός, γιατί έχεις μια τάση να γράφεις αυτό που έχεις στο μυαλό σου κι όχι να απαντάς σε αυτό ακριβώς που γράφει ο άλλος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο chat είχα προηγουμένως συνεννοηθεί για αποστολή του κουτιού...δεν ισχύει δλδ ότι στο chat  δεν το λένε καθόλου πως υπάρχουν οι εργοστασιακές συσκευασίες...

...η κοπέλα τότε δεν μου είχε δώσει οριστική απάντηση (το ΟΚ το τελικό το πήρα από την εξυπηρέτηση) αλλά σε καμία περίπτωση δεν μου είπε πως παραλαμβάνουν "bulk" για να αποφύγει, με αυτό τον τρόπο να στέιλει το μαγαζί το κουτί...

 

Εξάλλου είπα ότι θα το αγόραζα μόνο αν λάμβανα και την συσκευασία, αλλά επέμεινε.

 

Επίσης δεν νομίζω ότι η παραδοχή πως παραλαμβάνουν bulk είναι λιγότερο προβληματική από το να δεχθούν πιέσεις για να στείλουν το κουτί....άλλη η λογική των Κινέζων σίγουρα, αλλά δεν είναι εύλογο...

 

Εγώ δεν ξέρω αν το 100% του εμπορεύματός τους έρχεται συσκευασμένο, αν κάποιο ποσοστό έρχεται bulk ή είναι μεταχειρισμένο ή επιδιορθωμένο και ποιό είναι αυτό....

...καταγράφω την εμπειρία μου (όπως είπα έστειλαν κουτί στηπροηγούμενη αγορά) αλλά κι αυτό που μου γράφουν/λένε...

 

- εσύ γνωρίζεις (γνώση VS "δόξα") τί ισχύει στο 100% των περιπτώσεων;

 

...δεν νομίζω πως οφελεί μια προσέγγιση τετραγωνισμού του κύκλου ή/και εκκαθολίκευσης μεμονωμένων εμπειριών...επαγωγι΄κα θα βρούμε τί συμβαίνει...

.,.,αν έχουν να σπρώξουν προϊόντα εκτός συσκευασίας, μπορεί να το κάνουν...ούτε αυτό σημαίνει ότι καθολικά παραλαμβάνουν μη συσκευασμένα προϊόντα...

 

(με αναγκάζεις να γίνομαι αναλυτικός, γιατί έχεις μια τάση να γράφεις αυτό που έχεις στο μυαλό σου κι όχι να απαντάς σε αυτό ακριβώς που γράφει ο άλλος)

 

 

Απαντηση σου σκόραρε Beyond Godlike !! Λογικά τα γράφεις σοβαρά όμως οπότε και σου απαντάω

 

Δεν καταλαβαίνεις και τι λέει ο άλλος, δεν είπα ποτέ ότι στο chat λενε ότι αγοράζουν εκτός συσκευασίας αλλά ότι έχουν γραμμή να σου λέν ότι δεν το στέλνουν στην εργοστασιακή τους συσκευασία για ασφάλεια. 

 

Ρώτα έναν υπάλληλο του public από που τα προμηθεύονται τα tablet τους θα σου πει δεν ξέρει. ΠΡΟΦΑΝΩΣ :P

Τι δουλειά έχει να γνωρίζει; Όπως και θα σου πει, "Κύριε μου εμείς έτσι τα στέλνουμε αν δεν σας βολεύει δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αν θέλετε μιλήστε με τον προϊστάμενο ή με τα κεντρικά". Μιλάς με το support και τέλος. Δεν καταλαβαίνω την λογική να βγάζεις συμπεράσματα από κάποιον που δεν έχει απαντήσεις σε αυτά που ρωτάς.

 

Σου αναφέρω για τα 3 tablet πήρα μονο τον Δεκέμβρη , κατευθείαν έστειλα email στο support τους και απλα τους είπα ότι θέλω να μου το στείλουν με την αρχική συσκευασία. Δεν μου είπαν τίποτα ποτέ δεν γίνεται κτλ. Στο chat προσπαθησα 4 φορές και όλο έλεγαν όχι και όχι δεν γίνεται τα στέλνουμε έτσι μονο κλτ κλτ. Μεμονωμένη εμπειρία όπως καταλαβαίνεις ειναι η δικιά σου.

 

Κάθεσαι και γράφεις 50 γραμμές κείμενο χωρίς λόγο και χωρίς να βοηθάει κανέναν μόνο και μόνο για να "φανεις". Δεν απάντησα καν σε εσένα απλά ανάφερα ότι αποκλείεται να παίρνουν bulk tablet από οπουδήποτε και για σένα η απάντηση ήρθε σαν το τέλος του κόσμου. Αν είχες ποτέ επαφή με τέτοια καταστήματα θα καταλάβαινες τον λόγο.

 

Ελπίζω να μην μου απαντήσεις ή να μου πεις την απάντηση σου σε pm / spoiler αν θες να το βγάλεις από μέσα σου σώνει και καλά κάτι.  Θα σε ακούσω αλλά κρίμα είναι να τυραννάς και τους άλλους. Σόρρυ αν υπάρχουν ίχνη τρολιας στην απάντηση μου αλλά δεν γινόταν αλλιώς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χ16 που λέτε μαμαει πραγματικά, 280 στο geek με μια πρόχειρη ματια, καλα για το power ξεφεύγει δεν το συζηταμε ειναι τούμπανο.

Αλλά πες οτι προσπερνάς ευκολα το μέγεθος, κολλάς στην μπαταρία, δεν νομίζω να βγάζει πάνω απο 5 ωρες ενω το x98 παει 8ωρο.

Και δεν θυμάμαι αν στο techtablets ελεγαν οτι ειναι μυτερό το χ2 η το χ16 και σε καρφωνει.

Μακάρι να είχε καλύτερη μπαταρία αν και μετά φαντάζομαι θα ήθελε γερανο .

 

Edit επίσημα το hi12 με usb3 και καλύτερη οθόνη.

Ελπίδες και για pro έκδοση και dual boot αργότερα.

http://techtablets.com/2016/01/chuwi-hi12-first-32-tablet-with-surface-3-screen/

in fact have a Surface Pro 3 2160 x 1440 3:2 ratio screen in it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά για το Teclast x98 Plus αξίζει καλύτερα από το Onda v919 64gb/2gb στα 140€ που είναι και dual boot?

 

Επίσης από Banggood τι μέθοδο αποστολής επιλέγουμε για να εχουμε tracking και να μην έχουμε προβλήματα..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χ16 που λέτε μαμαει πραγματικά, 280 στο geek με μια πρόχειρη ματια, καλα για το power ξεφεύγει δεν το συζηταμε ειναι τούμπανο.

Αλλά πες οτι προσπερνάς ευκολα το μέγεθος, κολλάς στην μπαταρία, δεν νομίζω να βγάζει πάνω απο 5 ωρες ενω το x98 παει 8ωρο.

Και δεν θυμάμαι αν στο techtablets ελεγαν οτι ειναι μυτερό το χ2 η το χ16 και σε καρφωνει.

Μακάρι να είχε καλύτερη μπαταρία αν και μετά φαντάζομαι θα ήθελε γερανο .

 

Edit επίσημα το hi12 με usb3 και καλύτερη οθόνη.

Ελπίδες και για pro έκδοση και dual boot αργότερα.

http://techtablets.com/2016/01/chuwi-hi12-first-32-tablet-with-surface-3-screen/

in fact have a Surface Pro 3 2160 x 1440 3:2 ratio screen in it.

 

To Teclast x16 έχει όμως απογοητευτικά χαμηλή φωτεινότητα οθόνης...η power εκδοχή του δεν νομίζω ότι αξίζει καθόλου...με τέτοιο πρϋπολογισμό πας σε Core M (βρίσκεις στα 300€ το Cube i7 Stylus), δεν κάθεσαι να παίζεις με Atom...

 

Απαντηση σου σκόραρε Beyond Godlike !! Λογικά τα γράφεις σοβαρά όμως οπότε και σου απαντάω

 

Δεν καταλαβαίνεις και τι λέει ο άλλος, δεν είπα ποτέ ότι στο chat λενε ότι αγοράζουν εκτός συσκευασίας αλλά ότι έχουν γραμμή να σου λέν ότι δεν το στέλνουν στην εργοστασιακή τους συσκευασία για ασφάλεια. 

 

Ρώτα έναν υπάλληλο του public από που τα προμηθεύονται τα tablet τους θα σου πει δεν ξέρει. ΠΡΟΦΑΝΩΣ :P

Τι δουλειά έχει να γνωρίζει; Όπως και θα σου πει, "Κύριε μου εμείς έτσι τα στέλνουμε αν δεν σας βολεύει δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αν θέλετε μιλήστε με τον προϊστάμενο ή με τα κεντρικά". Μιλάς με το support και τέλος. Δεν καταλαβαίνω την λογική να βγάζεις συμπεράσματα από κάποιον που δεν έχει απαντήσεις σε αυτά που ρωτάς.

 

Σου αναφέρω για τα 3 tablet πήρα μονο τον Δεκέμβρη , κατευθείαν έστειλα email στο support τους και απλα τους είπα ότι θέλω να μου το στείλουν με την αρχική συσκευασία. Δεν μου είπαν τίποτα ποτέ δεν γίνεται κτλ. Στο chat προσπαθησα 4 φορές και όλο έλεγαν όχι και όχι δεν γίνεται τα στέλνουμε έτσι μονο κλτ κλτ. Μεμονωμένη εμπειρία όπως καταλαβαίνεις ειναι η δικιά σου.

 

Κάθεσαι και γράφεις 50 γραμμές κείμενο χωρίς λόγο και χωρίς να βοηθάει κανέναν μόνο και μόνο για να "φανεις". Δεν απάντησα καν σε εσένα απλά ανάφερα ότι αποκλείεται να παίρνουν bulk tablet από οπουδήποτε και για σένα η απάντηση ήρθε σαν το τέλος του κόσμου. Αν είχες ποτέ επαφή με τέτοια καταστήματα θα καταλάβαινες τον λόγο.

 

Ελπίζω να μην μου απαντήσεις ή να μου πεις την απάντηση σου σε pm / spoiler αν θες να το βγάλεις από μέσα σου σώνει και καλά κάτι.  Θα σε ακούσω αλλά κρίμα είναι να τυραννάς και τους άλλους. Σόρρυ αν υπάρχουν ίχνη τρολιας στην απάντηση μου αλλά δεν γινόταν αλλιώς

 

 

 

σαφώς πρόκειται περί τρολιάς γιατί:

 

1) γράφεις κατηγορηματικές προτάσεις χωρίς να (μπορείς να) γνωρίζεις -

(πχ έγραψες πως 100% των προϊόντων έχουν συσκευασία...δεν το ξέρεις αλλά το γράφεις....)

 

2) εκκαθολικεύεις τη προσωπική σου εμπειρία, ανεξάρτητα από το τί συμβαίνει σε άλλους και δημιουργικά σκεπτόμενος "τετραγωνίζεις τον κύκλο" για να ευθυγραμμίσεις κάθε τί άλλο με αυτό.

(πχ 

- μου απαντάς σαν να είπα πως 100% παραλαμβάνουν bulk - κι όχι να μετέφερα λόγια υπαλλήλου

 

- ενώ έγραψα πολλάκις ότι στο παρελθόν μου έχουν στείλει τη συσκευασία, λες ότι εγώ καθολικεύω τη δική μου εμπειρία...

...ποιά εμπειρία εκκαθολικεύω λοιπόν, πως στέλνουν (και παραλαμβάνουν) bulk ή πως στέλνουν (κι έχουν συνεπώς) τη συσκευασία;

....όπως σου είπα δεν μπορείς να συζητήσεις απαντώντας σε αυτό που γράφει ο άλλος, απλώς κάνεις μονολόγους...

 

- έγραψες πως στο chat οι υπάλληλοι λένε πως παραλαμβάνουν bulk, ενώ σαφώς ΔΕΝ ισχύει κάτι τέτοιο...εκ των πραγμάτων δεν λες καν ότι εσύ έχεις ακούσει κάποιον τέτοιον ισχυρισμό στο παρελθόν...

 

Θα ήθελα να πιστεύω πως αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι το ίδιο:

α) να μην ξέρει ο υπάλληλος τί συμβαίνει

β) να προσπαθεί να ακολουθήσει την επίσημη πολιτική του καταστήματος

γ) να αρνείται την αρμοδιότητα

δ) να ισχυρίζεται ότι παραλαμβάνουν και ταμπλέτες σε bulk

 

Εσύ -χωρίς να γνωρίζεις- εξισώνεις το δ) με όλες τις υπόλοιπες εκδοχές και μου απαντάς ΩΣΑΝ εγώ να ισχυρίζομαι πως ισχύει 100% το δ...

Αυτό που εγώ έγραψα είναι πως οι υπάλληλοι αρνούνται την αρμοδιότητα της απόφασης για αποστολής της συσκευασίας και παραπέμπουν στον "salesman"

 

...μία συγκεκριμένη υπάλληλος έγραψε ότι παραλαμβάνουν και ταμπλέτες bulk...κι απλώς το μετέφερα..

...όπως σου έγραψα εμφαντικά προηγουμένως δεν ξέρω ΑΝ ούτε ΣΕ ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΟ ισχύει κάτι τέτοιο ούτε διατύπωσα σχετι΄κο ισχυρισμό...

...εσύ, όπως συνήθως πράττεις, δεν διαβάζεις τί γράφει ο συνομιλητής σου, διαστρέφεις τα λεχθέντα για να τα φέρεις στα μέτρα σου

 

3) Αντί να απαντήσεις με οποιοδήποτε είδος επιχειρήματος, συμπεριφέρεσαι "αμυντικά" ωσάν η προσπάθεια εξαγωγής επαγωγικού συμπεράσματος και η έμμεση ακόμη επερώτηση του αξιωματικού της εμπειρίας σου να σε προσβάλει προσωπικά

Έτσι, αντί να μιλήσεις για το ζητούμενο, στρέφεσαι στον συνομιλητή σου...

εφόσον οι ρήσεις σου είναι αξιωματικές και γενικευτικές δεν μπορείς να τις αναπτύξεις ή να τις αναλύσεις, μόνο να τις επαναλάβεις....για σένα το να μην βγούν οι αξιωματικές σου ρήσεις και το να μην μπορείς να τις υποστηρίξεις μπορεί να είναι το τέλος του κόσμου...

...οι υπόλοιποι όμως απλώς θέλουν να μάθουν τί πρακτικες ακολουθεί ένα μαγαζί, χωρίς να προκαταλαμβάνουν το συμπέρασμα...

 

...όπως σου είπα

- μην εκκαθολικεύεις τη δική σου εμπειρία, μην τη καθιστάς "νόμο" για το τί συμβαίνει

- μην γίνεσαι "δημιουργικός" προσπαθώντας να ταιριάξεις ό,τι αποκλίνει από το "νόμο"

...δεν βοηθάς κανένα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα πας σε teclast x2 με βάση τα λεγόμενα σας στα 350$ σε καποια προσφορά η σε Ι7 stylus?

Οκ αλλα τώρα με το hi12 ναι μεν ξαναγυρνας σε atom (που δεν νομίζω να με νοιάζει πολύ καθως δεν παίζω παιχνιδια κλπ)

αλλα έχεις την 3:2 αναλογία οθόνης που μου φαίνεται καλύτερη.

Είναι καλύτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα πας σε teclast x2 με βάση τα λεγόμενα σας στα 350$ σε καποια προσφορά η σε Ι7 stylus?

Οκ αλλα τώρα με το hi12 ναι μεν ξαναγυρνας σε atom (που δεν νομίζω να με νοιάζει πολύ καθως δεν παίζω παιχνιδια κλπ)

αλλα έχεις την 3:2 αναλογία οθόνης που μου φαίνεται καλύτερη.

Είναι καλύτερη?

 

To teclast x2 είναι πράγματι ωραίο, αλλά ακριβό...το Cube i7 Stylus είναι ευρέως δοκιμασμένο και πιο οικονομικό.

 

Το chuwi Ηι12 συνδυάζει

- την υπερυψηλή ανάλυση οθόνης

- με τον αδύναμο επεξεργαστή της νέας σειράς...

...δεν ξέρω αν αποτελεί την ενδεδειγμένη επιλογή, θεωρώ πως έπρεπε να έχει τον ισχυρότερο 8500 η συγκεκριμενη ταμπλέτα...

 

Κι αν έβγαινε στα 300€+ με τέτοιες προδιαγραφές θα άξιζε να τη δοκιμάσει κανείς...τώρα δημιουργούνται κάποιες αμφιβολίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...