Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα και χρονια πολλα παιδια θελω να αγορασω το Xiaomi Redmi Note 3 εχω το 1ο εγω θα ηθελα μiα βοηθεια απο εσας που ξερετε αρκετα σιτε αποτι βλεπω :D αυτο που θελω ειναι ενα καλο σιτε με καλες τιμες και εμπιστο για να μhν φαμε κανενα πακετo δεν ειμαστε για τετοια :D

 

σας ευχαριστω !!!

 

 

 

Minideal, vickmall, banggood, yeso521 (τον προτεινουν τα παιδια απο το miui hellas και εχει και πολυ καλες τιμες)!!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για ταμπλετ, έχουμε καμια καλή προσφορά για το teclast x98 pro, που εχει τον Ζ8500 και φοβερή οθόνη;

 

Αν το βρεις γενικά διαθέσιμο πάρτο, γιατί

- στο Banggood μου είπαν ότι δεν αναμένεται νέα παραλαβή, δεν θα το ξαναφέρουν

- στο hispatablets διάβασα ότι θα αντικατασταθεί πλήρως από το Teclast x98 Plus κι ό,τι κυκλοφορεί είναι μάλλον το τελευταίο απόθεμα.

 

(απάντηση του Teclast.es σε ερώτημα χρήστη)

 

5. Por favor, tenga en cuenta que el modelo X98 PRO ha sido descatalogado en todas sus versiones por el nuevo X98 PLUS. Cualquier unidad que pueda encontrar sobre el modelo PRO es stock antiguo

 

(μετάφραση Bing Translator)

 

5. Please note that the X 98 PRO model has been discontinued in all versions by the new X 98 PLUS. Any unit that can be found on the PRO model is old stock

 

Από κουπόνια δεν ξέρω, έχω σταματήσει να το ψάχνω

Απο τα ποιο καλα είναι το vickmall

 

Στις ταμπλέτες πάντως έχει μικρή ποικιλία και υψηλές τιμές, όσο κοίταξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω δεν αξίζει και τόσο, γιατί αν σκεφτείς ότι σε μια αγορά που είμαι έτοιμος να κάνω με 255 πόντους μου κόβει $2.55, άρα αναλογικά στους 1080 πόντους που λες θα κόβει $10.80, απλά πρέπει να κάνεις μεγάλη παραγγελία.

καλύτερα υπομονή! Οι πόντοι δεν χάνονται, εκεί θα μείνουν.

Εμενα ποντοι που εμειναν μεσα χωρις χρηση για καποιο διαστημα εληξαν παντως και κατα καιρους το bg βγαζει ανακοινωση για ληξη ποντων π.χ. απο ταδε ημερομηνια και πριν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ποντοι που εμειναν μεσα χωρις χρηση για καποιο διαστημα εληξαν παντως και κατα καιρους το bg βγαζει ανακοινωση για ληξη ποντων π.χ. απο ταδε ημερομηνια και πριν

 

Οι συγκεκριμένοι λήγουν 31/12/2016 όπως γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους σκέφτονται το Teclast x98 Plus, έχω βρει δύο matte προστατευτικά οθόνης

- της γερμανικής 3Μ

http://www.protectionfilms24.com/products/screen-protectors/article-selection.html?geraeteklasse=109&marke=Teclast&modell=14362

- της κορεάτικης Healing Shield

http://www.ebay.com/itm/Screen-Protector-for-TECLAST-X98-Air-3G-AG-nanovid-anti-glare-fingerprint-/281598056439

http://www.pontree.co.kr/shop/shopdetail.html?branduid=574958&xcode=045&mcode=005&scode=006&type=X&search=&sort=order

http://healingshield.co.kr/shop/page.html?id=15

 

Γενικά στη χρήση θεωρώ τη χρήση matte προστατευτικού σχεδόν αναγκαία (ειδικά απ' όταν είδα πόσο καλά λειτουργεί σε ένα LG κινητό φίλου), αλλά 25-30€ ρε γαμώτο πονάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To X98 pro υπάρχει ακόμη στο geekbuying και με το κουπόνι VNWJBBZC βγαίνει στα 215Ε, το κτύπησα πριν λίγο. Ελπίζω να φτάσει πριν το Winds of Winter του G.R.R. Martin.

 

btw έχει πάρει κανείς καμιά θήκη (χωρίς πληκτρολόγιο) της προκοπής; Βλέπω οτι όλες έχουν αυτό το ψεύτικο δέρμα που θα χαλάσει μέσα στο δίμηνο. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To X98 pro υπάρχει ακόμη στο geekbuying και με το κουπόνι VNWJBBZC βγαίνει στα 215Ε, το κτύπησα πριν λίγο. Ελπίζω να φτάσει πριν το Winds of Winter του G.R.R. Martin.

 

btw έχει πάρει κανείς καμιά θήκη (χωρίς πληκτρολόγιο) της προκοπής; Βλέπω οτι όλες έχουν αυτό το ψεύτικο δέρμα που θα χαλάσει μέσα στο δίμηνο. 

 

 

Κι όμως αντέχουν...είχα δύο τέτοιες θήκες για το onda v975m κι άλλη μια για το Teclast x98 Air II, το χρόνο σχεδόν τον βγάλανε χωρίς φθορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως αντέχουν...είχα δύο τέτοιες θήκες για το onda v975m κι άλλη μια για το Teclast x98 Air II, το χρόνο σχεδόν τον βγάλανε χωρίς φθορές.

 

Χμ, ενδιαφέρον, ποια έχεις; Σκέφτομαι οτι αυτή είναι η λιγότερο χειρότερη. Αν δεν κάνω λάθος το prο έχει το ίδιο σασί και ανοίγματα με το το air και air II.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα το teclast x98 plus, την θήκη του και ένα screen protector από το banggood, σύνολο 180 ευρώ, ζήτησα να μου δώσουν μαζί και την συσκευασία του και μου απάντησαν ότι θέλουν 9 ευρώ μεταφορικά για να μου το στείλουν.

 

Ακύρωση ή χωρίς συσκευασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ το Teclast x98 plus, και ζήτησα σε μέιλ την συσκευασία. Μου απάντησαν πως είναι τυχαίο αν θα έχει ή όχι. Πήγα στο προϊόν και τους έκανα copy paste την ερώτηση που υπάρχει σχετικά και απαντάνε με:" Dear customer,You should tell the customer staff you need the original box before shipment.And you may need to pay additional shipping fee to us.Thanks for your kind understanding. "

 

Σήμερα μου απάντησαν πως θα το στείλουν στην original συσκευασία αλλά δεν ζήτησαν έξτρα χρήματα... Εφόσον το γράφουν όμως ότι μπορεί να ζητήσουν, ήμουν προετοιμασμένος και γιαυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά μου έστειλαν το προιόν μέσα στη συσκευασία του χωρίς κάποιο κόστος. Τώρα αν ζητάνε επιπλέον χρήματα για να στο στείλουν όπως έρχεται από το εργοστάσιο τι να πω, από τη μύγα ξίγκι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την αγόρασα, ζήτησα στο email την συσκευασία ξανά - όχι να μου στείλουν τη ταμπλέτα στη συσκευασία της αλλά να μου τη στείλουν χωριστά ως μέρος άλλης παραγγελίας / δεν εμπιστεύομται το πακετάρισμα που μπορεί να κάνουν στην αρχική συσκευασία) - και μου απάντησε η κοπέλα που είχα μιλήσει στο chat (Nikki) και μου είπε πάλι πως δεν γίνεται, οπότε ζήτησα χρόνο να δω αν θα ακυρώσω ή όχι,...και πάλι δεν "κλονίστηκαν"...

 

Τώρα έλαβα ενημέρωση από μια άλλη υπάλληλο (Celia) ότι θα στέιλουν τη ταμπλέτα σύντομα...οπότε τους ξαναζήτησα να στείλουν μεν τη ταμπλε΄τα στη δική τους συσκευασία το συντομότερο, αλλά να κρατήσουν το εργοστασιακό κουτί και να μου το στείλουν χωριστά μαζί με νέα παραγγελία για θήκη.

 

Και τη προηγούμενη φορά έτσι είχε γίνει, και δεν είχαν ζητήσει χρήματα επιπλέον, χωριστά από το κόστος των προιόντων...τότε τη συνεννόηση την είχα κάνει με την υπάλληλο Camping και jennifer...

 

Φαίνεται πως κάθε πωλητής (όχι μόνο στο chat αλλά και στο email) λέει σχεδόν τα δικά του...

....δεν ξέρω και με τί καθεστώς δουλεύουν (αν παίρνουν προμήθεια σε κάθε συμφωνημένη παραγγελία που ήρθε ύστερα από επικοινωνία) και

- είτε προσπαθούν να μειώσουν πάσει θυσία το κόστος αποστολής (αν πούμε πως είναι βαρύτερη η αρχική συσκευασία)

- είτε να αυξήσουν το κόστος της παραγγελίας μέσω της απαίτησης περισσότερων χρημάτων (αμφιβάλλω πάντως πως πληρώνουν 9€ παραπάνω αν στείλουν τη ταμπλέτα στο δικό της κουτί).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... ενδιαφερον...

πριν απο λιγο αγορασα απο vickmall το xiaomi note 3...

περασε ολο το ποσο 206 ευρω  με paypal συνδεδεμενη καρτα debit πειραιως visa...

το δοκιμασα πριν χρησιμοποιησω την revolut και περασε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...