Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το sky56 δίνει πληροφορίες μέχρι να φτάσει κάτι στα σύνορα της Ελλάδας, το λέω γιατί έβαλα κάτι που έχω παραλάβει και η πληροφόρηση είναι ακριβώς η ίδια με αυτή των πακέτων που αγνοούνται .....

Επίσης πόσο αξιόπιστη είναι η πληροφόρηση που μας δίνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ σήμερα παρέλαβα μια φτηνή ψιλομπουρδίτσα που είχα παραγγείλει από ebay στις 29/10. Ο πωλητής το έστειλε 30/10, από Κίνα έφυγε (με Malaysia Post) στις 07/11, Ελλάδα ήταν 15/11 (με βάση το sky56) και ο ταχυδρόμος το έφερε σήμερα το πρωί....

 

Ενώ χθες παρέλαβα ένα powerbank από Banggood που το είχα παραγγείλει στις 03/12 και έφυγε από αυτούς 17/12 (20 μέρες, με τις γιορτές μέσα...).

 

Είναι, τελικά, όπως κάτσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όσοι ενδιαφέρονται για το chuwi hi12 θα χρειαστεί να περιμένουν μέχρι after Spring Festival.

Και θα μπορέσουν να μου κάνουν την τιμή που τους ζήτησα.

Αυτό μου ειπαν στο geek.

Πότε εννοούν?

 

 

Ακόμα σήμερα εμφανίστηκε στο gear σαν presale στα 250$ Η στα 300$ η stylus version.

http://m.gearbest.com/tablet-pcs/pp_292306.html?wid=1

Για πείτε γνώμες θα αξίζει η stylus?

Αν πάρουμε το απλό θα δουλεύει το stylus αργότερα η χλωμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όσοι ενδιαφέρονται για το chuwi hi12 θα χρειαστεί να περιμένουν μέχρι after Spring Festival.

Και θα μπορέσουν να μου κάνουν την τιμή που τους ζήτησα.

Τι τιμή τους ζήτησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια παρειγγειλα χθες απο gearbest σε στοκ eu warehouse ενα chuwi vi10 και με ενημερωσαν πως δεν ειναι εφικτη αποστολη με dhl και θα χρειαστουν 7-14 business days (κοινως αποστολη απο τσαηνα με τελωνεια κλπ). Ζητησα ακυρωση παραγγελιας και περιμενω. Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω? Εννοεοται πως ΔΕΝ εχουν στειλει την παραγγελια ακομα. Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτησα την χτεσινή χαμηλότερη στα 260 αλλα σήμερα την εχει φτηνότερα το gear στα 250.

Το ερώτημα είναι αν πρέπει να παμε στο stylus.

Το μόνο με stylus που είχα ηταν το galaxy note 1 αλλα δεν το αξιοποίησα.

Απο την αλλη η γυναίκα γράφει πολύ και μου ζητησε το stylus.

Δεν ξερω πόσο θα το γουστάρει όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι να μην το δεχονται... ποιος εγγυατε οτι στο νουμερο ειναι το δεμα σου?

 

 

Προσωπικα το καλοκαιρι 6 αγορες απο το gearbest, στο sky δειχνουν οτι ηρθαν Ελλαδα, αλλα δεν εφτασαν ποτε σπιτι. Οτιδηποτε αλλο ειχα αγορασει δεν εχει χαθει καρφιτσα... ο ταχυδρομοςφδαντασου με παιρνει τηλεφωνο αν εχω ακομη και μη συστημενο δεμα...

 

Δεν νομιζω οτι τα εστειλε ποτε το μαγαζι αλλα μου εδωσε ενα γενικοτερο νιυμερο μια αποστολης στη Ελλαδα... (το νουμερο ειναι ο αριθμος του σακου)

 

Οποτε ζητα ενα refund ηιατι απο 9/10 δεν θα εριογβ τωρα

Κι εμένα μόνο από gearbest δεν μου ήρθε ένα πακέτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα παρέλαβα μια φτηνή ψιλομπουρδίτσα που είχα παραγγείλει από ebay στις 29/10. Ο πωλητής το έστειλε 30/10, από Κίνα έφυγε (με Malaysia Post) στις 07/11, Ελλάδα ήταν 15/11 (με βάση το sky56) και ο ταχυδρόμος το έφερε σήμερα το πρωί....

 

Ενώ χθες παρέλαβα ένα powerbank από Banggood που το είχα παραγγείλει στις 03/12 και έφυγε από αυτούς 17/12 (20 μέρες, με τις γιορτές μέσα...).

 

Είναι, τελικά, όπως κάτσει!!!

 

Εξαρτάται με πιο τρόπο στέλνει ο αποστολέας κάτι από την Κίνα.

 

Αν στείλει αεροπορικώς κάτι θα φτάσει σχετικά σύντομα αν και στην πλειονότητα των περιπτώσεων περνάει πρώτα από κάποια άλλη ευρωπαϊκή χώρα (πχ Σκανδιναβική ή Ολλανδία) πριν φτάσει Ελλάδα (στο Ελ.Βελ.).

 

Αν στείλει όμως με κάποιο κοντέινερ δια θαλάσσης τότε έχεις την πρώτη καθυστέρηση γιατί η θαλάσσια μεταφορά είναι πιο αργή και επιπλέον ένα κοντέινερ δεν γεμίζει στο άψε σβήσε ούτε αυθημερόν. Υπάρχει περίπτωση το χ κοντέινερ με το οποίο θα στείλεις, να μην έχει μαζέψει ακόμα φουλ "πελατεία" ή εμπόρευμα οπότε μέχρι να γεμίσει να περάσουν κάποιες μέρες ακόμα και τότε το κοντέινερ θα μεταφερθεί στο λιμάνι προς φόρτωση.

 

Γενικά είναι λίγο τζόκερ γιατί κανένας αποστολέας από Κίνα δεν σου με πιο τρόπο στέλνει Ελλάδα το πακέτο. Νομίζω όμως μπαταρίες ή ότι έχει μπαταρία και είναι ασυνόδευτο απαγορεύεται για λόγους ασφάλειας να σταλεί αεροπορικώς και αποστέλλεται δια θαλάσσης.

 

Πάντως μην το ψάχνετε και Ευρωπαικές εταιρείες και πωλητές τον τελευταίο 1+ χρόνο χρησιμοποιούν όλο και περισσότερο τις χερσαίες μεταφορές και λιγότερο τις αεροπορικές για να ρίξουν τα κόστη (π.χ. το Άμαζον σε ότι αποστολές μου έστειλε το 2015, τα έστειλε κατά κύριο λόγο με κούριερ που έκαναν 20+ εργάσιμες για να φθάσουν και όλη η διαδρομή στο tracking ήταν οδικώς ή το Mymemory στέλνει οδικώς). Δεν γνωρίζω αν οφείλεται στο ότι οι κάριερς αύξησαν το κόστος, ή οι αποστολείς θέλησαν να περιορίσουν το δικό τους ή συνδυασμός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτησα την χτεσινή χαμηλότερη στα 260 αλλα σήμερα την εχει φτηνότερα το gear στα 250.

Το ερώτημα είναι αν πρέπει να παμε στο stylus.

Το μόνο με stylus που είχα ηταν το galaxy note 1 αλλα δεν το αξιοποίησα.

Απο την αλλη η γυναίκα γράφει πολύ και μου ζητησε το stylus.

Δεν ξερω πόσο θα το γουστάρει όμως.

Stylus παιρνεις με 13 ευρω το bamboo το πρωτο που ειναι ποιοτικο και εισαι κομπλε.εκτος αν το θες ευχρηστο βαλε βγαλε στο κινητο ενσωματωμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει 17 αγορές απο gearbest ποτε δεν μου χάθηκε πακέτο..
Οι 9 ηταν δίχως tracking number.
Και τα δέματα δεν χάνονται ετσι απλα είπαμε είμαστε ενα μπιπ αλλα κάποιες υπηρεσίες ακόμα πληρούν της ευρωπαϊκές προϋποθέσεις.
Οποτε τα πακετάκια σας κάποιο αγγελούδι σας τα έφαγε απο τα ελτα 99,9%
Ζητήστε refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενοηται οτι πηρα refund... αλλα αναφερω σαν παραδοξο οτι απο τις 35-40 παραγγελιες του καλοκαιριου δεν ηρθαν 1 του ebay και πεντε του gearbest....

 

Περιεργα γουστα εχουν στα ελτα... γουσταρουν μονο gearbest...

 

Επιπλεον αν δεις στις προσφορες πιο πισω κατι mi key που ειχαμε παραγγειλει μονο ενας παρελαβε

Επεξ/σία από Agathoklis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όσοι ενδιαφέρονται για το chuwi hi12 θα χρειαστεί να περιμένουν μέχρι after Spring Festival.

Και θα μπορέσουν να μου κάνουν την τιμή που τους ζήτησα.

Αυτό μου ειπαν στο geek.

Πότε εννοούν?

 

 

Ακόμα σήμερα εμφανίστηκε στο gear σαν presale στα 250$ Η στα 300$ η stylus version.

http://m.gearbest.com/tablet-pcs/pp_292306.html?wid=1

Για πείτε γνώμες θα αξίζει η stylus?

Αν πάρουμε το απλό θα δουλεύει το stylus αργότερα η χλωμό?

δεν νομίζω να εχει Wacom digitizer η απλη έκδοση,το stylus πάντως είναι μεγάλο + σε συνδυασμό  με την αναγνώριση ελληνικής γραφής στα windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...