Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://promotion.geekbuying.com/promotion/clearance

Εκπτώσεις σε Drones, Tablests, Smartphones και λοιπά στο GeekBuying.

 

Όπως πάντα δεν έχει αρκετά κομμάτια, οπότε όποιος προλάβει.

 

Προσφορές που μου άρεσαν:

-Cheerson CX-30W στα 47€

-iMacwear Unik στα 75€

-Haier Iron στα 47€

-Chuwi eBook στα 151€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Original Samsung 64GB EVO Class 10 Micro SDXC Memory Card http://app.gearbest.com/memory-cards/pp_204281.html

 

Αποστολή από το GT-I9505 με τη χρήση Insomnia App

Δεν υπάρχει προσφορά

http://www.insomnia.gr/topic/594567-micro-sd-card-samsung-64gb-evo-class-10-micro-%E2%82%AC1585-%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η jiayu μεσουρανησε πρόσφατα για 1-1,5 χρονο (2012-2013)στα κινεζικα.

 

εποχές g3

 

να και ένα review http://www.neowin.net/news/review-of-the-jiayu-s3-hands-down-the-best-smartphone-you-can-get-for-under-200

Την ξέρω την μάρκα αλλά εκτός από τα ζόμπι του myphone που ενθουσιάζονται σαν 5 χρόνα οταν βλεπουν παγωτο με οποιοδήποτε σαπιοκινητο βγει ελάχιστοι την θεωρούν την υπερμαρκα που παρουσιαζες.

 

Και ακόμα να απαντήσεις σε αυτά που σε Ρώτησα σχετικά με τις βιονικες ιδιότητες που μας παρουσίασες.

 

Αν ήταν το πρώτο σου κινεζικό και σου έκατσε καλά και ενθουσιαστηκες οκ πάω πάσο αλλά προσέχουμε να μην πάρουμε στον λαιμό μας κόσμο σαν κάποιους με τις μπούρδες που τους βάζουν να σπρωχνουν τα αφεντικα.

 

In other news.

Απαντηση του iGogo για τα Redmi Note 3

 

I have checked the availability of stocks and I am pleased to inform you that the items you have ordered are in stock and are now ready for shipment.

Once your order has been shipped out, we will send you a confirmation email .

Please wait a little longer.

Alternatively , you can also view information when you log into your account on our website and review your order here.

 

Μολις σκασει tracking θα ενημερωσω για εταιρια αποστολης κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

In other news.

Απαντηση του iGogo για τα Redmi Note 3

 

I have checked the availability of stocks and I am pleased to inform you that the items you have ordered are in stock and are now ready for shipment.

Once your order has been shipped out, we will send you a confirmation email .

Please wait a little longer.

Alternatively , you can also view information when you log into your account on our website and review your order here.

 

Μολις σκασει tracking θα ενημερωσω για εταιρια αποστολης κλπ.

 

εχω το redmi note 2(πολυ ευχαριστημενος/απλη χρηση)

1. αξιζει για σενα η μεταβαση σε redmi note 3;

-το μεταλλο σε συγκριση με το πλαστικο δε με ενδιαφερει

-η μπαταρια στο 3 ειναι μη αποσπωμενη, γι' αυτο δε με ενδιαφερει

-το δακτυλικο αποτυπωμα δε με ενδιαφερει

-το 1 gb  προσθετο ram ομως με ενδιαφερει, θεωρεις πως βοηθα; καποιο λενε ναι, καποιοι οχι

-η εικονα της οθονης ειναι καλυτερη στο 3; παρ ολο που τεχνικα και τα 2 τηλεφωνα εχουν την ιδια αναλυση; και η οθονη με ενδιαφερει

 

2. ασχετα με το redmi note3, εντοπισες εσυ η καποιος αλλος καποιο τηλεφωνο με παρομοια χαρακτηριστικα που να το θεωρεις καλη αγορα γυρω στα 200-250 δολλαρια/ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το redmi note 2(πολυ ευχαριστημενος/απλη χρηση)

1. αξιζει για σενα η μεταβαση σε redmi note 3;

-το μεταλλο σε συγκριση με το πλαστικο δε με ενδιαφερει

-η μπαταρια στο 3 ειναι μη αποσπωμενη, γι' αυτο δε με ενδιαφερει

-το δακτυλικο αποτυπωμα δε με ενδιαφερει

-το 1 gb  προσθετο ram ομως με ενδιαφερει, θεωρεις πως βοηθα; καποιο λενε ναι, καποιοι οχι

-η εικονα της οθονης ειναι καλυτερη στο 3; παρ ολο που τεχνικα και τα 2 τηλεφωνα εχουν την ιδια αναλυση; και η οθονη με ενδιαφερει

 

2. ασχετα με το redmi note3, εντοπισες εσυ η καποιος αλλος καποιο τηλεφωνο με παρομοια χαρακτηριστικα που να το θεωρεις καλη αγορα γυρω στα 200-250 δολλαρια/ευρω;

 

Έχω το 3 και έχω πάρει σε φίλο το 2 και είναι η μέρα με την νύχτα... ειδικά από εμφάνιση - το 2 δείχνει αρκετά πλαστικό και φτηνό...

 

Το μόνο κακό στο 3 είναι ότι ακόμα δεν υπάρχει international firmware - γράφεις και βλέπεις κανονικά Ελληνικά αλλά δεν έχεις Ελληνικό interface....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το redmi note 2(πολυ ευχαριστημενος/απλη χρηση)

1. αξιζει για σενα η μεταβαση σε redmi note 3;

-το μεταλλο σε συγκριση με το πλαστικο δε με ενδιαφερει

-η μπαταρια στο 3 ειναι μη αποσπωμενη, γι' αυτο δε με ενδιαφερει

-το δακτυλικο αποτυπωμα δε με ενδιαφερει

-το 1 gb προσθετο ram ομως με ενδιαφερει, θεωρεις πως βοηθα; καποιο λενε ναι, καποιοι οχι

-η εικονα της οθονης ειναι καλυτερη στο 3; παρ ολο που τεχνικα και τα 2 τηλεφωνα εχουν την ιδια αναλυση; και η οθονη με ενδιαφερει

 

2. ασχετα με το redmi note3, εντοπισες εσυ η καποιος αλλος καποιο τηλεφωνο με παρομοια χαρακτηριστικα που να το θεωρεις καλη αγορα γυρω στα 200-250 δολλαρια/ευρω;

Εννοείται ότι δεν αξίζει για 1gb ram εφόσον τα άλλα δεν σε ενδιαφέρουν.

Στα λεφτά που λες το xiaomi mi4c είναι ότι καλύτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το redmi note 2(πολυ ευχαριστημενος/απλη χρηση)

1. αξιζει για σενα η μεταβαση σε redmi note 3; Ακομα και την 16αρα εκδοση να εχεις ΟΧΙ

-το μεταλλο σε συγκριση με το πλαστικο δε με ενδιαφερει Design κλπ ειναι αντικειμενικο

-η μπαταρια στο 3 ειναι μη αποσπωμενη, γι' αυτο δε με ενδιαφερει Αν δεν κουβαλας δευτερη μπαταρια τοτε δεν πρεπει να αγχωνεσαι

-το δακτυλικο αποτυπωμα δε με ενδιαφερει Ειναι μαρκετινια του κερατα 

-το 1 gb  προσθετο ram ομως με ενδιαφερει, θεωρεις πως βοηθα; καποιο λενε ναι, καποιοι οχι Η διαχειριση μνημης απο το λειτουργικο ειναι που μετραει απο εκει και περα εσυ ξερεις τι αναγκες εχεις και παιρνεις.

-η εικονα της οθονης ειναι καλυτερη στο 3; παρ ολο που τεχνικα και τα 2 τηλεφωνα εχουν την ιδια αναλυση; και η οθονη με ενδιαφερει

Αλλοι ορκιζονται οτι ειναι καλυτερη αλλοι οτι ειναι η ιδια

 

2. ασχετα με το redmi note3, εντοπισες εσυ η καποιος αλλος καποιο τηλεφωνο με παρομοια χαρακτηριστικα που να το θεωρεις καλη αγορα γυρω στα 200-250 δολλαρια/ευρω;

 

Υπομονη να βγουν μοντελα με τον Helio X20 και ριξουν και αλλο τις τιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το 3 και έχω πάρει σε φίλο το 2 και είναι η μέρα με την νύχτα... ειδικά από εμφάνιση - το 2 δείχνει αρκετά πλαστικό και φτηνό...

το 2 όμως μπορεί να πάρει καπάκια από δερματίνη ή tempered glass με μεταλλικά πλαίσια που του αλλάζουν την εμφάνιση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ξέρω την μάρκα αλλά εκτός από τα ζόμπι του myphone που ενθουσιάζονται σαν 5 χρόνα οταν βλεπουν παγωτο με οποιοδήποτε σαπιοκινητο βγει ελάχιστοι την θεωρούν την υπερμαρκα που παρουσιαζες.

 

Και ακόμα να απαντήσεις σε αυτά που σε Ρώτησα σχετικά με τις βιονικες ιδιότητες που μας παρουσίασες.

 

Αν ήταν το πρώτο σου κινεζικό και σου έκατσε καλά και ενθουσιαστηκες οκ πάω πάσο αλλά προσέχουμε να μην πάρουμε στον λαιμό μας κόσμο με τις μπούρδες που μας έβαλαν να σπρωχνουμε τα αφεντικα.

 

-ειμαι παλιο ζομπι στο myphone

απο κεινα τα ζομπι που απο το 2008 ως τωρα κάθε μήνα έχουν άλλο κινητο.

 

οταν λεω το jiayu s3

ειναι εξαιρετικο σε αυτη την τιμη,απλα ισχυει.

 

και οι κινεζικες εταιριες καθε χρονο εχουν αλλο προσωπο,

αφού πέφτουν λεφτα και αλλάζουν,μέχρι και s2 π.χ. gps προβλημα

ε με το s3 νιωθω οτι κραταω xiaomi με τοσες αναβαθμισεις που εχω.

 

 

-παιδια το redmi 3 βλεπω καταστηματα το βγαζουν in stock παρηγγειλε κανεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το redmi note 2(πολυ ευχαριστημενος/απλη χρηση)

αφου εισαι ικανοποιημενος απο απλη χρηση με 2gb ram, τι τα θες τα 3gb ram?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-ειμαι παλιο ζομπι στο myphone

απο κεινα τα ζομπι που απο το 2008 ως τωρα κάθε μήνα έχουν άλλο κινητο.

 

οταν λεω το jiayu s3

ειναι εξαιρετικο σε αυτη την τιμη,απλα ισχυει.

 

και οι κινεζικες εταιριες καθε χρονο εχουν αλλο προσωπο,

αφού πέφτουν λεφτα και αλλάζουν,μέχρι και s2 π.χ. gps προβλημα

ε με το s3 νιωθω οτι κραταω xiaomi με τοσες αναβαθμισεις που εχω.

 

 

-παιδια το redmi 3 βλεπω καταστηματα το βγαζουν in stock παρηγγειλε κανεις?

Ζομπι του 2000 εκει και του 2004 εδω και τοσα χρονια εχουν δει τα ματακια μου....

 

Αρα το επιχειρημα πεφτει και δεν χανει σημα η Sim να φανταστω οτι ειναι απο τοσα χρονια εμπειριας ο λογος σου συμβολαιο επειδη το λες εσυ κλπ.

 

Ε ρε τι ακουμε πρωι πρωι!

 

Οσο για το Redmi 3 ναι εχει αρχισει να φευγει απο Aliexpress κυριως απο χτες που stockaραν καλα

 

Τιμη 154.99$ ομως και αν θες Duty Free κανενα 20αρι για γρηγορα οποτε δεν αξιζει ακομα να δωσεις τετοιο καπελο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν αρκετές σελίδες κάποιος ζητούσε ταμπλέτα

- με 4G

- Dual Band Wifi

- GPS

- 4k 30fps video recording

- Retina ανάλυση

- fast charging

 

Βρήκα στο vickmall την Cube T9 και χωρίς να το έχω ψάξει το θέμα μου έκανε εντύπωση πως δεν έχει ακουστεί περισσότερο ταμπλέτα με τόσο πλούσιες προδιαγραφές.

http://www.51cube.com/en/ProductShow.asp?ID=290&pageview=pro

http://www.vickmall.com/original-cube-t9-mtk8752-64bit-octa-core-2-0ghz-2g-ram-32g-rom-9-7-inch-retina-ips-screen-android-4-4-tablet-pc.html

http://www.aliexpress.com/store/product/In-Stock-Original-Cube-T9-Dual-4G-Tablet-PC-9-7-2048x1536-Retina-Screen-Octa-Core/1123249_32250170647.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2 όμως μπορεί να πάρει καπάκια από δερματίνη ή tempered glass με μεταλλικά πλαίσια που του αλλάζουν την εμφάνιση

 

Σε όλα τα κινητά γίνονται αυτά... εγώ μιλάω για την τεράστια διαφορά που έχουν "στο χέρι" τα δύο κινητά από θέμα ποιότητας όπως βγαίνουν από το εργοστάσιο... 

 

Επιλέγωντας το Redmi Note 3 αντί για το 2 παίρνεις

 

- Μεταλλική κατασκευή unibody, πολύ ανώτερης ποιότητας

- 4000Mah μπαταρία (!!!!!!)

- 3Gb RAM

- Dual Tone Flash

- Πιο φωτεινή οθόνη

- Fingerprint Reader (τεράστια ευκολία)

- Λίγο καλύτερες νυχτερινές λήψεις

- Λίγο μικρότερο σε διαστάσεις (αλλά 0,5mm πιο παχύ)

 

Αρνητικά:

 - Δεν παίρνει SD (υπάρχει λόγος όμως που οι περισσότεροι κατασκευαστές αποφεύγουν τελευταία τις SD και επιλέγουν 32Gb και πάνω στο κυρίως σύστημα

 

 

Δείτε και αυτό το ξεκάθαρο συγκριτικό video...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μας τα χάλασες λιγάκι......

Ο κύριος λόγος είναι το κέρδος....... μια χαρά είναι οι επιδόσεις και με υποδοχή sd.....

Να υποθέσω η Lg δεν θεωρείται σοβαρή που στο g4 έδωσε και κάρτα sd και αποσπώμενη μπαταρία ?  

 

 

 - Δεν παίρνει SD (υπάρχει λόγος όμως που οι περισσότεροι κατασκευαστές αποφεύγουν τελευταία τις SD και επιλέγουν 32Gb και πάνω στο κυρίως σύστημα

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...