Προς το περιεχόμενο

Στα πρότυπα του iPhone, η αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος στο Galaxy S6


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τόσο μίσος για μία από τις μεγαλύτερες τεχνολογικά εταιρίες με πραγματική έρευνα που δίνει τεχνολογία σε όλο τον κόσμο.

 

Βέβαια οι περισσότεροι είναι άσχετοι τεχνολογικά και δεν ξέρουν από οθόνες fpgas, ssd κλπ, οπότε δικαιολογημένη η στάση προς τη samsung....

 

Χαχα. Χοχο. Τι FPGA μωρέ; Από πότε έχει FPGA η Sammy; Δεν ασχολείται καν με το άθλημα αυτό, κι όλοι ξέρουμε ότι αν κάποτε ασχοληθεί, το πρώτο που θα κάνει θα είναι να φωτοτυπήσει την Altera και τη Xilinx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κολλαει το συστημα δεν θα σου αναγνωριζει το αποτυπωμα και δεν θα ανοιγει η συσκευη... Η' να στο χακαρουν (Η' κανα κενο ασφαλειας) μετα και να εχουν το αποτυπωμα σου τιποτα ταλιμπαν! Δεν βρισκω καμμια απολυτως χρησιμοτητα στο εχουν δακτυλικο αποτυπωμα τα κινητα! Ελεος πια με την καθε "καινοτομια" που βρισκουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην έκανε αυτός αυτό, ας μην έκανε ο άλλος εκείνο... 

 

Ούτε η Apple ούτε η Samsung έκαναν κάτι από το μηδέν. Πήραν κάτι από αλλού και το εξέλιξαν περισσότερο. Τόσο δύσκολο είναι να το πάρουν χαμπάρι μερικοί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εν αρχη υπηρξε η απλ.. τωρα ομως αντιγραφει αυτη το αντροιντ και τις συσκευες των αλλων χωρις αυτο να ειναι κακο.. Παντως η πραγματικη τεχνολογια της απλ βρισκεται στο λειτουργικο ..  ειναι πολυ πιο ραφιναρισμενο και γρηγορο σε καποιες καταστασεις με πολυ πιο αδυναμο hardware ..πολυ ομως.. εβλεπα χθες ενα μακιντος (imac) πως δουλευε το ιλλουστραιητορ και το φωτοσοπ και μου βγηκανε τα ματια .. ετη φωτος μπροστα .. πραγματικα ενα παρομοιο i7 η i5 λαπτοπ η και ντεσκτοπ ακομα τραβαει τα κοληματα του καθυστερει . αυτο ηταν απιστευτο και τρομερα γρηγορο ..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εν αρχη υπηρξε η απλ.. τωρα ομως αντιγραφει αυτη το αντροιντ και τις συσκευες των αλλων χωρις αυτο να ειναι κακο.. Παντως η πραγματικη τεχνολογια της απλ βρισκεται στο λειτουργικο ..  ειναι πολυ πιο ραφιναρισμενο και γρηγορο σε καποιες καταστασεις με πολυ πιο αδυναμο hardware ..πολυ ομως.. εβλεπα χθες ενα μακιντος (imac) πως δουλευε το ιλλουστραιητορ και το φωτοσοπ και μου βγηκανε τα ματια .. ετη φωτος μπροστα .. πραγματικα ενα παρομοιο i7 η i5 λαπτοπ η και ντεσκτοπ ακομα τραβαει τα κοληματα του καθυστερει . αυτο ηταν απιστευτο και τρομερα γρηγορο ..  

 

Για τι δουλειές μιλάμε; Διότι το laptop μου (δες υπογραφή) δεν έχει κολλήσει στιγμή σε αυτά τα προγράμματα. Και χωρίς Core i7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας μην έκανε έρευνα η σαμσουνγκ σε οθόνες και σε άλλα και ακόμα θα είχατε ανάλυση 3χ2....

 

Τόσο μίσος για μία από τις μεγαλύτερες τεχνολογικά εταιρίες με πραγματική έρευνα που δίνει τεχνολογία σε όλο τον κόσμο.

 

Βέβαια οι περισσότεροι είναι άσχετοι τεχνολογικά και δεν ξέρουν από οθόνες fpgas, ssd κλπ, οπότε δικαιολογημένη η στάση προς τη samsung....

 

Ok απλα εσυ μολις ακυρωσες τις Panasonic, Toshiba, Sharp, Phillips, LG, Sony, Pioneer και πολλες αλλες αλλα και το ρολο τους στην αγορα..

Αν δεν ηταν η samsung να εισαι σιγουρος πως την ιδια αναλυση θα ειχαμε.. Οχι γτ εχει προσφερει λιγα αλλα ειναι ετσι δομημενη η αγορα που οτι προσφερει (και ειναι πολλα) θα τα προσφερε αλλος..

 

Τι νομιζες δηλαδη οτι οταν ειναι να τα παρουν απ τους πελατες με τεχνολογικα καλουδια, ξαφνιkα στα συνεδρια των μεγαλοστελεχων, ολοι γυρνανε και κοιτανε  τον εκαστοτε mr Samsung??

 

Ευτυχως φιλε που ειναι ετσι οπως μας τα λες και μας εχει δωσει ο θεος τη samsung...

Παω να αναψω καντηλι τωρα διπλα στο note 4 μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιλάνε και λένε ότι η samsung θα βάλει δακτυλικό αποτύπωμα στο S6,μην ξεχνάμε ότι οι πρώτες εταιρίες που βάλανε δαχτυλικό αποτύπωμα στης συσκευές της ήταν η motorola και η sagem στο πορσε τηλέφωνο που έβγαλε.

 

 

Αυτη ειναι η μεγάλη διαφορά της Apple από τις άλλες. Όλες προσπαθούν να βγάλουν "πρώτες" ένα χαρακτηριστικό. Σκίζονται για το πρώτο δελτίο τύπου.

 

Η Apple σκίζεται να βγάλει ένα προϊόν το οποίο θα δουλεύει ολόσωστα, και πανεύκολα. Και αν της πάρει 5 χρόνια για να τα βγάλει, δεν θα εκβιάσει το πιο γρήγορο λανσάρισμα. Θα κάτσει 5 χρόνια μέχρι να βρει τον καλύτερο τρόπο.

 

Και από εκείνη τη στιγμή, δεν θα χρειαστεί να το ξανα αλλάξει.

Βλέπεις την Samsung έβγαλε smartphone με Android, μετά το γύρισε σε Tizen, μετά το μεγάλωσε και έβαλε και SIM κάρτα μέσα... Θα μπορούσε το πρωτο smartwatch να το κρατησει για 6 μήνες για κλειστές δοκιμές, να δει ότι δεν δουλεύει καλά με το Android, να το ξαναδοκιμάσει με Tizen, και μετά να το λανσάρει στο κοινό. Όχι, δεν μπορούσε να το κάνει αυτό. Έπρεπε να βγει πρώτη.

 

Πέρσι έβγαλε ενα αισθητηρα για δακτυλικά αποτυπώματα και τώρα αλλάζει τη σχεδίαση του home button  της, για να μπει αισθητήρας όπως της Apple που προφανώς και δουλεύει καλύτερα (βασικά, μετα απο λίγη χρήση ξεχνάς ότι είναι αισθητηρας και απλά πατας το κουμπάκι, από οποια γωνία σου ρθει, και με όσο κομμάτι του δάχτυλου τύχει...)

 

Μιλαμε για χαώδη διαφορά νοοτροπίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα το μεγαλυτερο fanboy της apple ειναι.... η samsung. Καινοτομιες οι Κορεατες παλι! Και πανω απ'ολα πρωτοποροι...στην Ασια, καθως (αυτη τη φορα) προλαβαν τους Κινεζους...

 

Αν μη τι αλλο βρηκαν λογο για να το σπρωξουν  800 ευρω launch price, οταν οι Κινεζοι θα πουλανε αντιστοιχο τηλεφωνο με καμια 200ρα.

Και το μεγαλυτερο fanboy των εταιριων κινητης ειναι η Apple. Ολο καινοτομιες αυτη η εταιρια....

Οτι και να λεει ο καθενας η sam παντα θα αντιγραφει την apple γι αυτο και οταν βασιζεσαι μονο να αντιγραφεις πας κατα διαολου οικονομικα κατι που καταφερε η sam

Σωστα. Πολυπηρηνοι επεξεργαστες, μεγαλυτερες ιντσες, μινι tablets κλπα, σε ολα η sammy αντεγραψε την apple...oh wait, nvm

Samsung εχω κ ομως τελειως αντικειμενικα δε μας παιρνει να μιλαμε για αντιγραφες φιλε...

Πριν το 2007 δεν υπηρχε samsung mobile με τη σημερινη μορφη..

Πηρε ιδεες για τα παντα, απ την υλοποιηση του iphone και του ipad εννοειται..

 

Και η apple απο αλλου βεβαια πηρε ιδεες.. Οχι απ τη samsung ομως..

Ασε που δεν ευσταθει καν αυτο που λενε οτι εγινε αντιγραφη μονο και μονο οτι τα iphone μεγαλωσανε σε ιντσες..

Kαι πριν το 2007 η apple δεν ηξερε τι θα πει κινητο, who cares? Αφου οπως λες αντεγραψε απο αλλου η Apple, γιατι δεν βλεπω παντου το ιδιο παθος να γεμιζουν σελιδες στο forum για το απο που αντεγραψε η apple? Οταν εβγαλε το δαχτυλικο αποτυπωμα, δνε θυμαμαι το thread να ονομαστηκε "απαντηστη στη motorola απο την apple". 

βασικα εν αρχη υπηρξε η απλ.. τωρα ομως αντιγραφει αυτη το αντροιντ και τις συσκευες των αλλων χωρις αυτο να ειναι κακο.. Παντως η πραγματικη τεχνολογια της απλ βρισκεται στο λειτουργικο ..  ειναι πολυ πιο ραφιναρισμενο και γρηγορο σε καποιες καταστασεις με πολυ πιο αδυναμο hardware ..πολυ ομως.. εβλεπα χθες ενα μακιντος (imac) πως δουλευε το ιλλουστραιητορ και το φωτοσοπ και μου βγηκανε τα ματια .. ετη φωτος μπροστα .. πραγματικα ενα παρομοιο i7 η i5 λαπτοπ η και ντεσκτοπ ακομα τραβαει τα κοληματα του καθυστερει . αυτο ηταν απιστευτο και τρομερα γρηγορο ..  

1)To iphone εχει πολυ πιο δυνατο hardware, γιαυτο και νομιζεις οτι το iOS ειναι ελαφρυ. Αμα ηταν ελαφρυ, δεν θα σερνοταν και θα πετσοκοβαν λειτουργιες για να μη σερνεται παραπανω στα προηγουμενα iPhone

 

2)Το macOS ειναι πολυ, μα πολυ, μα παρα πολυ, μα παρα παρα πολυ, μα παρα παρα παρα πολυ πιο βαρυ απο τα windows. Δεν χρειαζεται και πολυ συζητηση, γελανε και οι πετρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just4fun δε θα μπω στη διαδικασια πραγματικα..

Το μονο που θα σου πω ειναι πως δε θα κρατουσες αυτο το ολοκληρωμενο προιν στα χερια σου αν η apple δεν εκανε κατι γι αυτο το 2007.

Απο κει κ περα keep beachin' κ δε θα σε ακολουθησω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just4fun δε θα μπω στη διαδικασια πραγματικα..

Το μονο που θα σου πω ειναι πως δε θα κρατουσες αυτο το ολοκληρωμενο προιν στα χερια σου αν η apple δεν εκανε κατι γι αυτο το 2007.

Απο κει κ περα keep beachin' κ δε θα σε ακολουθησω..

Kαι γω το μονο που θα σου πω ειναι οτι δεν υπηρχε κινητο (ουτε αυτο το ολοκληρωμενο προιον που κρατας στα χερια σου) αν δεν εκανε κατι η motorola / nokia / samsung γιαυτο ολα αυτα τα χρονια. Πιριοντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω το μονο που θα σου πω ειναι οτι δεν υπηρχε κινητο (ουτε αυτο το ολοκληρωμενο προιον που κρατας στα χερια σου) αν δεν εκανε κατι η motorola / nokia / samsung γιαυτο ολα αυτα τα χρονια. Πιριοντ

Samsung εχω στα χερια μου.. Περαστικα σου..

Και η motorola τα οφειλει ολα στον graham bell..

Και στο big bang οπως ολοι μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung εχω στα χερια μου.. Περαστικα σου..

Και η motorola τα οφειλει ολα στον graham bell..

Και στο big bang οπως ολοι μας..

Γιατι με ειδες να μιλαω για συγκεκριμενο κινητο? Ειπα η συσκευη που εχεις στα χερια σου. Αλλα οποιος εχει τη μυγα... :)

 

Αντε περαστικα σου

Το οτι βεβαια στη συνεχεια αναιρεις αυτα που εγραφες πριν (κοινως κολοτουμπας) το περιμενα. Αφου λοιπον ολα τα οφειλουμε στη motorola ---> graham bell ---> big bang, εσυ ως κλασσικος fanboy τα γραψες ολα αυτα στα τετοια σου και μου λες για την Apple 2 ποστ πιο πριν. Ακριβως δηλαδη αυτο που γραψα και γω στο ποστ μου οτι θα εκανες. Μαγος ειμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι με ειδες να μιλαω για συγκεκριμενο κινητο? Ειπα η συσκευη που εχεις στα χερια σου. Αλλα οποιος εχει τη μυγα... :)

Αντε περαστικα σου

 

Το οτι βεβαια στη συνεχεια αναιρεις αυτα που εγραφες πριν (κοινως κολοτουμπας) το περιμενα. Αφου λοιπον ολα τα οφειλουμε στη motorola ---> graham bell ---> big bang, εσυ ως κλασσικος fanboy τα γραψες ολα αυτα στα τετοια σου και μου λες για την Apple 2 ποστ πιο πριν. Ακριβως δηλαδη αυτο που γραψα και γω στο ποστ μου οτι θα εκανες. Μαγος ειμαι?

Απο άλλο ανέκδοτο η απάντηση σου όπως κ σε πολλα αλλα θέματα δυστυχώς.

Σε ειρωνευομουνα φανερα στο προηγούμενο ποστ μου φίλτατε και λυπούμαι αν δεν το αντιλήφθηκες.

 

Άστο το τι ήθελες να πεις στη αρχή για το τι συσκευη έχω. Όλοι το καταλάβαμε.

 

Προφανές ειναι, πως σε κάθε απάντηση σου προσπαθείς να αναστρεψεις το οτιδήποτε μέσω διφορουμενων εννοιών.

 

Κλασικός ´εξυπνάκιας´ που ΝΟΜΙΖΕΙ οτι ειναι περισσότερο ευφυής απ οτι ο συνομιλητής του.

 

Ο υπερσκελισμος εμου που επιχειρείς ειναι τουλάχιστον ατυχής.

 

Προκειμένου να φτάσω όμως σε ένα έγγραφο τέλμα τη συνομιλία μας, που κάθε άλλο παρά εκνευριστική ειναι για μένα (περισσότερο χαλαρωτική), θέλω να προβώ στις παρακάτω διαπιστώσεις..

 

Ποτε σου δε βοηθησες σε καμμία συζήτηση εδώ μέσα να εξελιχθεί σε αυτό που της έπρεπε αλλα αντίθετα την εξωθουσες σε αντιπαλότητα.

Διακρίνω σίγουρα αντί κοινωνικοτητα προς άλλους.

 

Λίγους θυμάμαι εδώ σε αυτή τη τεχνολογική κοινότητα να εκφράζουν τέτοια αντιπαλότητα και υπέρ του δέοντος δυστροπία..

 

Προκαλώ όποιον έχει αντίλογο σε αυτό που λέω να μου απαντήσει με αποδείξεις για το αντίθετο.

Στο αριστερό μου ´κλικ´ έχω πολλές για να υποστηρίξω τα γραφόμενα μου..

 

Δε σου κρυβω πως περιμενω να διαφωνήσεις κ να προσπαθήσεις να απαντήσεις με υπεκφυγές.

Αυτό πραττεις κ δεν πρόκειται να αλλάξεις.

 

Χάρηκα. Καλα να περνάς κ καλα μυαλά.

Επειδη φεύγω για επαγγελματικούς λόγους απο Ελλάδα για Κορέα σε λίγες μέρες θα τα πούμε σε περιπου πέντε μήνες που θα επιστρεψω.

 

Εν τω μεταξύ βάστα το ηθικό ψηλά..

Keep trollin' ´n beachin'..

 

Υ.Σ.

Ένα είδος trollαρισματος προς εσένα ειναι το ύφος που χρησιμοποιώ πιο πάνω. Μη μπερδευτείς.. ΠΑΛΙ..

Ελπίζω να μη σβηστεί απ τον διαχειριστη για να το δεις όπως σου αρμόζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι mindf*ck ηταν αυτο? xD

 

Φιλε μου, μιλας για τη συμβολη της Apple στα κινητα και πως ολοι (η εστω μονο η sammy) την αντιγραφει στα 2 σου ποστς, (οπως κανουν ολοι οι apple fans αλλωστε), και ξεχνας παντελως να αναφερεις οτι ουκ ολιγους αντεγραψε και η apple, και μαλιστα σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο. 

 

Τρανο παραδειγμα, βγαζει η Apple δαχτυλικο αποτυπωμα, ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, δεν ειδα κανεναν απο τα γνωστα fans να υποστηριζει οτι αντιγραφει την motorola. Βγαζει και η Samsung, ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ! Βλεπεις 2 μετρα και 2 σταθμα η μονο εγω το βλεπω? 

Και ναι,ειμαι εξυπνοτερος απο τους συνομιλητες μου most of the time, παμε και για iq test αν θες, θα χαρω να στο αποδειξω. Καλο ταξιδι να εχεις και καλη επιστροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...