Προς το περιεχόμενο

Ο Hugo Barra εξηγεί τους λόγους που οι συσκευές της Xiaomi είναι τόσο φθηνές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια μερα θα την κινηγαει η σαμη ετσι οπως παει...αντε να ανεβαινει ο ανταγονισμος...........

 

Ελπίζουμε να ανέβει ο ανταγωνισμός και στα σχωλοία...

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα mls ξερω απο εναν ξαδερφο μου που δουλευει εκει, οτι τα κατασκευαζουν στην Πλακα, ακριβως κατω απο την Ακροπολη. Ποιο ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεν γινεται. Απλα ειναι υπογειο το εργοστασιο και δεν φαινεται.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mls ξερω απο εναν ξεδερφο μου που δουλευει εκει οτι τα κατασκευαζουν στην Πλακα, ακριβως κατω απο την ακροπολη. Ποιο ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεν γινεται. Απλα ειναι υπογειο το εργοστασιο και δεν φαινεται.

 

Ά, ώστε η συναρμολόγηση είναι που κάνει τα προϊόντα τεχνολογίας Ελληνικά. Σαν ένα τύπο που ξέρω που αγοράζει τα υλικά από την Κίνα, τα συναρμολογεί στην Καλιφόρνια και τα πουλάει με 300% κέρδος για Αμερικάνικα στους Κινέζους.  :-D

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον φίλο από πάνω προτείνω Mi Pad για να δει τι εστί Xiaomi να δούμε ποιο θα πάει "στα διάλα"

απολυτα σωστος ο φιλος.. δοκιμαστε και καποια τετοιου ειδους κινεζικα -οπως τα λετε- και θα ξεχασετε τα υπολοιπα.. ειχα mipad και εχω εδω και καιρο mi4.. αλλο επιπεδο.. ας σταματησουν οσοι δεν ξερουν να τα βαζουν ολα στον ιδιο κουβα.. δηλαδη αν το θετουμε ετσι και η sony που ειναι made in china εχει αμεση σχεση με τα turbo x????? και η porsche ειναι made in germany αλλα και η seat (τα τελευταια χρονια)!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίστε  επιτέλους να διακρίνετε τις σοβαρές εταιρείες κατασκευής κινητών, με τις fake εταιρείες που απλά βγάζουν απομιμήσεις... Η Xiaomi μαζί με ZTE και Huawei και Oppo (και άλλες ακόμα) είναι αξιόλογες και με πολύ καλά κινητά κάθε χρόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι σοβαρές εταιρίες ≠ εταιρείες με απομιμήσεις

Τότε τι είναι η Xiaomi που αντέγραψε μέχρι το πουλόβερ του jobs στα presentations :-D 

 

BtIojfjCQAAwKUK-1.jpg

 

its CEO dressing like Steve Jobs and using the same words he used. Nada, zilch.

 

SKN89R0Y7U34.jpg 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να αντέγραψε διπλά χαρακτηριστικά, κορυφαία κατασκευή και κάτω από τη μισή τιμή, και όντως μερικά μοντέλα μοιάζουν, αν και δεν ξέρω ποιος αντέγραψε ποιον, η meizu έκανε μήνυση για αντιγραφή στην apple. Η xiaomi έχει και 100% δικά της σχέδια όπως hongmi και το πανέμορφο Mi3!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ δυνατη εταιρεια, με πολυ vfm συσκευες και ωραιο design. Αν δεν εκλεβε και κωδικα απο αριστερα-δεξια οπως με το xposed framework και δεν κοπιαρε στα ισια την Apple σε διαφορα πραγματα, θα την ελεγα και σοβαρη. Αλλα μαλλον δεν γινεται να εισαι και φτηνος και καινοτομος και υπερπετυχημενος ταυτοχρονα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...