Προς το περιεχόμενο

Νέες φωτογραφίες που διέρρευσαν αποκαλύπτουν το HTC One (M9) Hima


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Πανέμορφο. Πολλούς το να μεταβούμε σε One πιστεύω μέχρι τώρα μας απέτρεπε η κάμερα. Τώρα που όπως φαίνεται έχει βελτιωθεί, θεωρώ πως θα είναι η top πρόταση σε android το 2015 (μαζί με το note 4)..</p>

 

Xiaomi mi note pro? Νομίζω πως ο συνδυασμός εμφάνισης, ρομ, και σπεκς δεν αφήνει κανένα ασυγκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικοτατος παικτης η Xiaomi που δεν πωλειται επισημα στην Δυση; lmao

 

----

 

Οσο για την HTC, δεν βλεπω να αλλαζει νοοτροπια.

 

Αν δεν μειωσει τα πανω-κατω bezels, παλι πανασχημη συσκευη θα πουλαει. Το boomsound δεν μου λεει απολυτως τιποτα στο κινητο.

 

Τουλαχιστον εβαλαν μυαλο και μετα απο 3 χρονια εχουν το Power στο πλαι, κατι ειναι και αυτο.

 

Θα δουμε και την καμερα, ισως και να ειναι ανταγωνιστικη αυτην την φορα.

 

Εχουμε και λέμε λοιπόν, 

 

http://recode.net/2014/10/29/chinas-xiaomi-becomes-third-largest-smartphone-maker-as-global-market-continues-to-grow/ 

 

Οσοι ασχολούνται με την τεχνολογία και διαθέτουν κινητα τα οποία προσφέρουν κέρδος στην εκάστοτε εταιρία (450 $ +) θα την βρούν τη λύση να πάρουν και το meizu, και το xiaomi, και το oppo. Η Χiaomi έχει πεί, πως ο λόγος που δίνει στο 1/2 της Τιμής τα προιοντα της εναντι των άλλων, ειναι για 2 λόγους. Δεν σπαταλάει εκατομμύρια ευρώ σε διαφημηση που εχουν πολλές φορές λίγη η ακόμη και κακή επίπτωση στα ιδια τους τα προιόντα (βλεπε Apple vs Samsung) και δεν έχουν δεκάδες χιλιάδες μισθούς για εργαζομένους στα Δεκάδες χιλιάδες Stores τους (που πάλι δεν έχουν) 

 

Φυσικά θα μου άρεγε να αγόραζα το XIAOMI απο ενα μαγαζί στο σύνταγμα, αλλα με κόστος να το πληρωνα 300 ευρώ πανω, προτιμώ να το παραγγείλω απο Ιντερνετ. 

 

Συμφωνω για τα Bezels , την κάμερα, και το Power Button, αλλα διαφωνώ οσο δεν πάει με το BoomSound. Δεν έχει υπάρξει καλύτερη ποιότητα στερεοφωνικού ήχου σε συσκευή ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά συγγνώμη τώρα : ιδέα μου είναι ή τα κινητά γενικότερα είναι πανάκριβα? Από που κι ως που να κοστίζει αυτό 600€-700€ την στιγμή που με τόσα χρήματα παίρνεις dekstop με Core i5 και 22" οθόνη;

Γιατί κοστίζουν τόσο πολύ? Σαν ύλη είναι πολύ φτηνότερα 100%, και σαν επεξεργαστική δύναμη επίσης,οπότε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ειχα το μ7 αν και εχει φιλος το μ8 (το οποιο ειναι πολυ γρηγορο και με καλη καμερα) εμενα δε μου αρεσει καθολου εμφανισιακά ..και η οθονη στο μ7 εκανε κατι περιεργα , το 8 δεν εχω δει κατι αλλα ειναι ψιλο αδιαφορη ..παντως το htc εχει απο τα πιο γρηγορα ui ..μη φαει κανα σκαλωμα μονο .. αντιπροσωπια γιοκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ειχα το μ7 αν και εχει φιλος το μ8 (το οποιο ειναι πολυ γρηγορο και με καλη καμερα) εμενα δε μου αρεσει καθολου εμφανισιακά ..και η οθονη στο μ7 εκανε κατι περιεργα , το 8 δεν εχω δει κατι αλλα ειναι ψιλο αδιαφορη ..παντως το htc εχει απο τα πιο γρηγορα ui ..μη φαει κανα σκαλωμα μονο .. αντιπροσωπια γιοκ 

 

Σωστά ένα samsung ας πούμε είναι μακράν καλύτερο εμφανισιακά μιας και που κανείς δεν μπορεί να ξεχωρίσει ποιο μοντέλο έχεις με τόση πλαστικούρα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους απογοητεύτηκαν από τον σχεδιασμό του Hima:
 

Leaked HTC One M9 Handsets Are Said to be Decoys
 
We’ve seen several pictures of what are believed to be leaked HTC One M9 handsets over the past week, but according to sources familiar with HTC’s plans, they aren’t all that they seem. While they are genuine HTC devices, they are merely decoys used for testing purposes.
 
[...]
 
But according to a source who has speaking with the HTC Source blog, the handsets that have been pictured so far were built just for testing.
 
“The leaked images of the HTC One M9/Hima that have been shared this week are real, but a source familiar with the matter has shared that they portray decoy test units and do not accurately represent the final design of the HTC One (M9),” HTC Source says.
 
[...]
 
According to HTC Source, the real final design of the One M9 will have an edge-to-edge display, more subtle grilles for its BoomSound speakers, and a larger front-facing camera that will sit in the center of the device — like on the Desire Eye.
 
Πηγή: http://www.technobuffalo.com/2015/01/25/leaked-htc-one-m9-handsets-are-said-to-be-decoys/

Προσωπικά το τελευταίο με χαλάει αφάνταστα και κατά τη γνώμη μου θα το κάνει ασχημότερο από αυτό που βλέπουμε στα leaks, έστω και με το μεγάλο bezel/logo... εκτός αν την κάνουν πιο διακριτική όπως π.χ. του iPhone.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

According to HTC Source, the real final design of the One M9 will have an edge-to-edge display.

Όχι ότι δε μ'αρέσει όπως είναι στα leaks αλλά αν έχει edge to edge θα είναι κινηταρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...