Προς το περιεχόμενο

Νέες φωτογραφίες που διέρρευσαν αποκαλύπτουν το HTC One (M9) Hima


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μια ακόμα φορά, μη δίνετε σημασία στα πρώτα leaks, ήδη έχει βγει φήμη πως πρόκειται για decoy. Απλά να σας θυμίσω πως ήταν μια από τις πρώτες φωτογραφίες του Μ7 που είχαμε δει:

gsmarena_001.jpg
 

 
Και όμως, οι τελευταίες πληροφορίες μιλούν για παρεμφερή σχεδιασμό. Edge to edge display, λογότυπο στο κάτω μέρος και η μπροστινή κάμερα στο κέντρο. Μένει να δούμε πως θα μπουν τα ηχεία, αν και πιστεύω πως λογότυπο και κάμερα θα βρίσκονται στο κέντρο των επάνω και κάτω bezel, με τα ηχεία δεξιά και αριστερά τους. Κάπως έτσι δηλαδή, όσον αφορά κάμερα και λογότυπο (never mind the fugly speaker grills): 

HTC-Hima-One-M9-Concept-Looks-Sleek-Has-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φήμες, 27/1/15 Τιμή & Προδιαγραφές :

 

  • Μοντέλο : HTC one (m9) "Hima"
  • MobileType :  Touch
  • Επεξεργαστής : Qualcomm Snapdragon 810 Quad-Core  Κύρια μνήμη 3 GB
  • Οθόνη - χρώματα :  5 ιντσες, QHD  2560×1440
  • Λειτουργικό σύστημα : Android 5.5 Lollipop
  • Δίκτυο :LTE-Standard Cat.6 
  • HSDPA : 4G
  • Κάμερα - ανάλυση φωτογραφίας : 20,7 Mpixels (κύρια) / 13 (μπροστινή)
  • Μπαταρία - είδος/χωρητικότητα :2840mAh
  • Τιμή: 600-700

Και το iPhone 6 με την πλάτη του m7 που θες να καταλήξεις ; Αν ακούσω ότι αντιγραφεί την apple θα πηδήξω από το empire state με το κεφάλι πάνω σε κρεβάτι φακίρη που είναι τυλιγμένο στις φλόγες

θελω να καταληξω οτι η εξωτερική εμφάνιση δεν μου αρεσε στο πίσω μέρος της συσκευής του iPhone6!

περιμενω κατι το ξεχωριστο, κατι που δεν εχουμε δει μεχρι τωρα.

αρα κανενας λογος να πηδήξεις από το empire state με το κεφάλι πάνω σε κρεβάτι φακίρη που είναι τυλιγμένο στις φλόγες :-D :-D

 

(παντα με την καλη εννοια) !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chris δύσκολο για την οθόνη, το antutu leak έδειξε 1080p, κατά τη γνώμη μου σε οθόνη 5" είναι overkill ενώ από τα λίγα που ξέρω (και δεν ξέρω πολλά) μια οθόνη 1440p θα επιβαρύνει τη μπαταρία (αφού θα απαιτεί επιπλέον επεξεργαστική ισχύ;!). Πιο πιθανό είναι το Μ9 (ή Hima) να έχει 1080p και το Μ9 Max (ή Hima Ace Plus) 5.5 με 1440p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο (;!) leak από @evleaks ο οποίος έχει πέσει μέσα» αρκετές φορές.

 

0Xepn4W.png

(έχω μεγενθύνει την εικόνα για να φαίνονται καλύτερα οι λεπτομέρειες, η original στην πηγή)

 

Φαίνεται η  μπροστινή κάμερα στο κέντρο, η απουσία του κακάσχημου logo-bezel (στο απλό) και η μετακίνηση του λογότυπου στο κάτω κάλυμμα του ηχείου,ενώ διακρίνονται και τα ίδια τα ηχεία, πιο διακριτικά όπως στο Nexus 9. Στο Plus/Ultra/Max πως στο κέρατο θα το λένε το logo-bezel υπάρχει αφού στο κάλυμμα του κάτω ηχείου έχει τοποθετηθεί ο fingerprint scanner. 

 

Προσωπικά, αν όντως είναι έτσι, I'm more than happy. Ίσως με ξενερώνει λίγο η κάμερα και ο κενός χώρος στα καλύμματα των ηχείων, αλλά για εμένα ξεπερνά σε «ομορφιά» και το Μ7. Flame away :P

 

Link.png Site: Πηγή .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικοτατος παικτης η Xiaomi που δεν πωλειται επισημα στην Δυση; lmao

 

----

 

Οσο για την HTC, δεν βλεπω να αλλαζει νοοτροπια.

 

Αν δεν μειωσει τα πανω-κατω bezels, παλι πανασχημη συσκευη θα πουλαει. Το boomsound δεν μου λεει απολυτως τιποτα στο κινητο.

 

Τουλαχιστον εβαλαν μυαλο και μετα απο 3 χρονια εχουν το Power στο πλαι, κατι ειναι και αυτο.

 

Θα δουμε και την καμερα, ισως και να ειναι ανταγωνιστικη αυτην την φορα.

 

Τί εννοείς έβαλε μυαλό για το κουμπί στα πλάγια?

Αν κάτι μου άρεσε στο Μ7 που είχα ήταν το κουμπί πάνω που ήταν ένα με τις υπέρυθρες.

 

Επίσης μάλλον δεν είχες πότε σου κάποιο ΟΝΕ για να λες ότι το boomsound σου περνάει αδιάφορο...

 

Ήδη κουράστηκα με το G3 που υποτίθεται έχει 1w μεγάφωνο να ακούγεται τόσο χάλια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο (;!) leak από @evleaks ο οποίος έχει πέσει μέσα» αρκετές φορές.

 

0Xepn4W.png

 

(έχω μεγενθύνει την εικόνα για να φαίνονται καλύτερα οι λεπτομέρειες, η original στην πηγή)

 

Φαίνεται η  μπροστινή κάμερα στο κέντρο, η απουσία του κακάσχημου logo-bezel (στο απλό) και η μετακίνηση του λογότυπου στο κάτω κάλυμμα του ηχείου,ενώ διακρίνονται και τα ίδια τα ηχεία, πιο διακριτικά όπως στο Nexus 9. Στο Plus/Ultra/Max πως στο κέρατο θα το λένε το logo-bezel υπάρχει αφού στο κάλυμμα του κάτω ηχείου έχει τοποθετηθεί ο fingerprint scanner. 

 

Προσωπικά, αν όντως είναι έτσι, I'm more than happy. Ίσως με ξενερώνει λίγο η κάμερα και ο κενός χώρος στα καλύμματα των ηχείων, αλλά για εμένα ξεπερνά σε «ομορφιά» και το Μ7. Flame away :P

 

Link.png Site: Πηγή .

νομίζω ότι έπεσες αρκετά κοντά, η φωτο στα δεξιά μου θυμιζει κάτι από το Samsung S5, το κεντρικό hard button (Home)

 

και στην εμφάνιση (περίγραμμα της συσκευής) μοιάζει αρκετά με το iphone6,

συμπέρασμα :αν η htc περάσει μερικά προσωπικά στοιχεία μαζί με αυτά της Samsung και της apple θα εχουμε 3 κινητα σε ενα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...