Προς το περιεχόμενο

κωτσοβολος και δοσεις


Runner25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να παρω κατι απο κωστοβολο με δοσεις χωρις καρτα απλα το θεμα ειναι οτι εγω εχω επισημα εισοδημα που το απεκτησα απο το δεκεμβριο και δεν φαινεται ακομη στο εκαθαριστικο.

θα χω προβλημα μπορω να κανω κατι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω θέλει όντως φορολογική δήλωση και 100% μπορείς να πλερώ με μετρητά τις δόσεις

 

καφετιερες,διάφορα ηλεκτρονικά κλπ αποκει αγοράζουμε οπότε και εχω θδία γνώμη.

Απίστευτα βολικός ο μίστερ Κωτσό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δόσεις χωρίς κάρτα στην ουσία παίρνεις δάνειο από τράπεζα οπότε θέλουν εκκαθαριστικό και ανάλογα αν θα εγκριθεί. Επίσης, νομίζω ότι δεν είναι άτοκες αυτές οι δόσεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δόσεις χωρίς κάρτα στην ουσία παίρνεις δάνειο από τράπεζα οπότε θέλουν εκκαθαριστικό και ανάλογα αν θα εγκριθεί. Επίσης, νομίζω ότι δεν είναι άτοκες αυτές οι δόσεις

Όπως τα λες είναι. Είναι δάνειο και συνεργάζεται αν δεν κάνω λάθος με την Alpha Bank. Οι δόσεις μπορεί να είναι άτοκες, αλλά υπάρχουν τα έξοδα φακέλου, τα οποία δεν ξέρω αν είναι στάνταρ το πόσο ή ανάλογα τι θα αγοράσεις. Εγώ πέρυσι για αγορές με 12 "άτοκες" δόσεις αξίας 550€, έδωσα συν 50€ για τα έξοδα φακέλου. Θυμάμαι είχε γίνει μεγάλο θέμα και είναι παράνομη (μάλλον) αυτή η χρέωση από τις τράπεζες, αλλά συνεχίζουν να το κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξεθαβω το θεμα μαγκες γιατι στο σπιτι χαλαει το ενα πραγμα πισω απο το αλλο και εχω φρικαρει και λεφτα δεν υπαρχουν.

Οποτε κοντα σε ενα ποσο αγορας των 1500 ευρω περιπου απο kotsovolo τι ειναι αυτο το πλανο δωσεων που λενε?

Εμενα η δουλεια μου ειναι εποχιακη μιας και ειμαι σε νησι.

Χρειαζεται σταθερη δουλεια?Μπλεκετε και η τραπεζα στη μεση?Ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαζεσαι εκκαθαριστικο με εισοδημα τουλαχιστον 5 χιλιαδες ευρω για δανειο 1500 .η εκριση γινεται απο την εθνικη τραπεζα.επισης χρειαζονται στοιχεια εργοδοτη τηλεφωνα δικο του και δικο σου σταθερα ,καλουν για επιβεβαιωση σε μια δυο μερες.αλλιως δεν μπορεις να κανεις τπτ.ολα αυτα βεβαια γινονται στο καταστημα και αν εγκριθει πληρωνεις τος δοσεις στα καταστηματα κωτσοβολου.πχ για αγορα 1500 ευρω καο δοσεις 24 μηνες εχεις τοκους 500 ευρω επιπλεον

.μπορει καποιος και με πιστωτικη χωρις τοκους αλλα για να εχει καποιος πιστωτικη εχει εκκαθαριστικο αρκετα μεγαλο ποσο.αλλος τροπος με δοσεις δεν υπαρχει μιας και κανω αγορες απο το 2000 και τα γνωριζω απο τον κωτσο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ξέρεις θέλω να σε ρωτησω σχετικα με τις προϋποθέσεις να εγκριθεί.

Έχω εκκαθαριστικο μαζί με τη γυναικα μου το οποίο ξεπερνάει της 5000 το θέμα είναι οτι η σύζυγος είναι εντελώς καθαρη απο δάνεια κλπ εγώ έχω ακόμα ενα δάνειο στην αλφα το οποίο ναι μεν πληρωνετε αλλά λογο κάποιων δυσκολιών πληρωνετε με καθυστέρηση.

Τι γίνετε σε τέτοια περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Δε μπορεί να γνωρίζει ο καθένας τι απάντηση θα πάρεις από τη τράπεζα γιατί παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο. Θα σου δώσω και παράδειγμα τη γυναίκα μου, η οποία πριν ακόμα παντρευτούμε, είχε δύο διαφορετικά δάνεια στο Κωτσόβολο, το ένα αφορούσε ένα laptop και το άλλο δύο κινητά. Επειδή έτυχε και έχασε τη δουλειά της, σταμάτησε να πληρώνει και μετά από αρκετό διάστημα άρχισαν και την πέρνανε τηλέφωνο δικηγόροι. 

Τέλος πάντων, με τα πολλά κάναμε ρύθμιση και αποπληρώθηκαν πλήρως.

Μετά από κάποιο καιρό, χρειάστηκε να πάρουμε ψυγείο, και επειδή δε μας έπαιρνε οικονομικά να δώσουμε μετροιτής πήγαμε κάναμε αίτηση δανείου να δούμε αν θα εγκριθεί. Εγκρίθηκε το δάνειο, και μιλάμε για ψυγείο των 1700 ευρώ, δώσαμε όμως καλή προκαταβολή, περίπου 600 ευρώ.

Αυτό που θέλω να σου πω είναι, πήγαινε κάνε την αίτησή σου, και αν μπορείς δώσε μία καλή προκαταβολή καθώς μετράει πολύ, και βλέπεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ξέρεις θέλω να σε ρωτησω σχετικα με τις προϋποθέσεις να εγκριθεί.

Έχω εκκαθαριστικο μαζί με τη γυναικα μου το οποίο ξεπερνάει της 5000 το θέμα είναι οτι η σύζυγος είναι εντελώς καθαρη απο δάνεια κλπ εγώ έχω ακόμα ενα δάνειο στην αλφα το οποίο ναι μεν πληρωνετε αλλά λογο κάποιων δυσκολιών πληρωνετε με καθυστέρηση.

Τι γίνετε σε τέτοια περιπτωση?

οι τραπεζες αναμεταξυ τους εχουν τη δυνατοτητα ελεγχου πριν εγκρινουν δανεια,αφου εχεις κανει ρυθμιση πληρωμης με πολυ χαμηλο ποσο λογικα οχι δεν θα εγκριθει για το λογο πως θα καταφερεις να πληρωσεις ενα ακομα δανειο.το καλυτερο ειναι να πας στον κωτσοβολο να κανεις μια δοκιμη και μακαρι ολα να σου πανε καλα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον πληρώνεται με καθυστέρηση το πιό πιθανό είναι να απορριφθεί λόγο χαμηλής πιστοληπτικής δυνατότητας. Ιδιαίτερα αν το δάνειο έχει μπεί σε ρύθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.προκαταβολες κτλ δεν εχουν καμια σχεση με την εγκριση η οχι μιας και βασιζονται στο εκκαθαριστικο και την εργοδοσια πχ αν δουλευεις στοιχεια εργοδοτη για επιβεβαιωση,χονδρικα σε εκκαθαριστικο των 5000 δινουν εως 2000 ευρω δανειο και οσο ανεβαινει το εκκαθ ανεβαινει και το ποσο δανειου

Σε δανεια ανω των 10000 χρειαζεται εγγυητης εκτος μαι εχει ο αλλος 30 χιλιαρικα εισοδημα.γενικα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα σε σχεση με πριν 6-7 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον πληρώνεται με καθυστέρηση το πιό πιθανό είναι να απορριφθεί λόγο χαμηλής πιστοληπτικής δυνατότητας. Ιδιαίτερα αν το δάνειο έχει μπεί σε ρύθμιση.

 

Ακομα και αν ειναι στο ονομα της συζυγου που δεν εχει ουτε 1 ευρω δανειο?Παλι το δικο μου ονομα στο εκκαθαριστικο μπορει να "καψει" τη κατασταση ολη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...