Προς το περιεχόμενο

κωτσοβολος και δοσεις


Runner25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πρώτη φορά ζητάνε εκκαθαριστικό κ το που εργάζεσαι - το οποίο τσεκάρουν τηλεφωνικά. 

Μετά το πέρας του πρώτου δανείου και εφόσον αποδειχθείς φερεγγυος μετά θα σκάνε μηνύματα με προεγκεκριμένα δάνεια, δωράκια σε γιορτές - γενέθλια κλπ. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα....πηγα σημερα να κανω πλανο δοσεων για μια αγορα 1100Ε.

εβαλα 10δοσεις.εδωσα τα χαρτια μου για να 

εγκριθει.

ηθελα να ρωτησω αυτο το δανειο φαινεται καπου;;οπως πχ οταν κανεις αγορες με καρτα;;

ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, aris_ray είπε

Καλησπερα....πηγα σημερα να κανω πλανο δοσεων για μια αγορα 1100Ε.

εβαλα 10δοσεις.εδωσα τα χαρτια μου για να 

εγκριθει.

ηθελα να ρωτησω αυτο το δανειο φαινεται καπου;;οπως πχ οταν κανεις αγορες με καρτα;;

ευχαριστω!!

Ναι, στην τράπεζα που θα σου εγκρίνει το δάνειο, γιατί το δάνειο δεν στο κάνει ο κωτσος αλλά η τράπεζα που συνεργάζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, Ribopaido είπε

Παιδια τα δάνειο σας εγκρίθηκαν? Με εισοδημα δηλωθεν 1600 αλλα αποδεικτικο εργασίας λέτε να κάνω μια προσπάθεια τώρα για αγορα 1500 ευρω?

Με 1600 ευρω περιμενεις δανειο ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το κινητό της προσφορά "Mi 8" στα 450€ σε δώσεις χωρίς πιστωτική. Ξέρετε τι θα πληρώσω σε έξοδα δανείου;

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/189208-xiaomi-mi-8-64gb-dual-sim-blue

Επίσης θέλω να κόψω τιμολόγιο, θα μου αφαιρέσουν το ΦΠΑ κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xristoslet είπε

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το κινητό της προσφορά "Mi 8" στα 450€ σε δώσεις χωρίς πιστωτική. Ξέρετε τι θα πληρώσω σε έξοδα δανείου;

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/189208-xiaomi-mi-8-64gb-dual-sim-blue

Επίσης θέλω να κόψω τιμολόγιο, θα μου αφαιρέσουν το ΦΠΑ κανονικά;

Φυσικα θα πληρωσεις .Μονο με πιστωτικη ειναι χωρις τοκους.Ειναι δανειο απο τραπεζα που συνεργαζεται .Αν το δανειο βγει στο ΑΦΜ που θελεις για τιμολογιο μαλλον γινεται να κοψεις τιμολογιο που θα εχει την καθαρηη αξια χωριστα +ΦΠΑ .Ιδιο συνολο θα ειναι .Το ΦΠΑ μονο αν μπορεις εσυ να τον εκπεσεις απο την εφορια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Φυσικα θα πληρωσεις .Μονο με πιστωτικη ειναι χωρις τοκους.Ειναι δανειο απο τραπεζα που συνεργαζεται .Αν το δανειο βγει στο ΑΦΜ που θελεις για τιμολογιο μαλλον γινεται να κοψεις τιμολογιο που θα εχει την καθαρηη αξια χωριστα +ΦΠΑ .Ιδιο συνολο θα ειναι .Το ΦΠΑ μονο αν μπορεις εσυ να τον εκπεσεις απο την εφορια.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το ΦΠΑ σε κινητά, ταμπλετ, λαπτοπ και κονσολες δεν το πληρώνουμε στο κατάστημα πλέον(για επιχειρήσεις που έχουν ΦΠΑ), οπότε μάλλον θα γίνουν οι δώσεις στο καθαρό ποσό χωρίς το ΦΠΑ. Το ποσό που θα πληρώσω για έξοδα φακέλου για το δάνειο 363€ πόσο θα είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, xristoslet είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το ΦΠΑ σε κινητά, ταμπλετ, λαπτοπ και κονσολες δεν το πληρώνουμε στο κατάστημα πλέον(για επιχειρήσεις που έχουν ΦΠΑ), οπότε μάλλον θα γίνουν οι δώσεις στο καθαρό ποσό χωρίς το ΦΠΑ. Το ποσό που θα πληρώσω για έξοδα φακέλου για το δάνειο 363€ πόσο θα είναι;

Αυτό εξαρτάται από την συνεργαζομενη τραπεζα αλλα δεν νομιζω να είναι πανω από 30-50 ευρω για τοσο μικρο ποσο .Δεν ξερω όμως αν οι δοσεις με τον τροπο αυτό αφορουν και επαγγελματιες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Αυτό εξαρτάται από την συνεργαζομενη τραπεζα αλλα δεν νομιζω να είναι πανω από 30-50 ευρω για τοσο μικρο ποσο .Δεν ξερω όμως αν οι δοσεις με τον τροπο αυτό αφορουν και επαγγελματιες.

Πολύ σωστή παρατήρηση. Το δάνειο εκδίδεται σε φυσικό πρόσωπο, είναι πιθανό να υπάρχει κώλυμα να κόψει τιμολόγιο το κατάστημα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, lightsout είπε

Πολύ σωστή παρατήρηση. Το δάνειο εκδίδεται σε φυσικό πρόσωπο, είναι πιθανό να υπάρχει κώλυμα να κόψει τιμολόγιο το κατάστημα. 

Ναι πολύ πιθανό. Δεν αξίζει μου φαίνεται, έτσι κι αλλιώς δεν κάναν και καμιά προσφορά της προκοπής. Καλύτερα να περιμένω τα Χριστούγεννα με μετρητά... 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δανειο τι ειναι δε μπορω να καταλαβω...

 

Αν εργαζομαι κανονικα μπορω να παρω ενα πραγμα αξιας 1000 να δωσω προκαταβολη καμια 300-400 ; 

Παιζει ρολο αν εισαι ημιαπασχολη η πληρες ; Βλεπουν μονο φορολογικη δηλωση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...