Προς το περιεχόμενο

κωτσοβολος και δοσεις


Runner25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο σε Κωτσοβολο αλλα πριν λιγες μερες πηγα με φιλο στο Πλαισιο Παρασκευη στις 6μμ για υπολογιστη αξιας 700 ευρω  με δοσεις καταστήματος .

Η διαδικασια πολύ ευκολη και η εγκριση σε 2 λεπτα μετα την καταχωρηση .

Μαλλον οι εγκρισεις ή αποριψεις γινοντε συστημικα. Δεν ξερω αν εχει σημασια ότι ειχε πολύ μεγαλο εκκαθαριστικο  πανω από 45.000 ευρω.

Με 45.000 εκκαθαριστικό έβαλε και δόσεις;

Ελπίζω άτοκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αξιολόγηση της πιστοληπτικής ικανότητας κάνουν οι τράπεζες, όχι ο retailer. Ο Κωτσόβολος είναι απλά ενδιάμεσος. Η συσκευή για την οποία κάνει την αίτηση ο καταναλωτής μικρή σημασία έχει -αν όχι καθόλου- και το καταναλωτικό δάνειο που χορηγείται είναι στο μέγιστο της πιστοληπτικής του ικανότητας, ασχέτως της αξίας της συσκευής. Για παράδειγμα, εγώ πριν κάποια χρόνια ήθελα δοκιμαστικά να δω πώς ακριβώς δουλεύει αυτό, και πήγα και ζήτησα να πάρω με δανειοδότηση ένα smartwatch των 200€. Είχα πολύ μικρό εκκαθαριστικό τότε, αλλά είχα σταθερή εργασία. Ε, μου ενέκριναν ένα καταναλωτικό 1.500€, από δύο τράπεζες μάλιστα. Το οποίο καταναλωτικό ήταν ανοικτό, αν θυμάμαι καλά για παραπάνω από έναν χρόνο. Που σήμαινε ότι μπορούσα όλο αυτό το διάστημα να δανειοδοτούμαι μέχρι το ποσό που μου είχαν ήδη εγκρίνει την πρώτη φορά, ώστε να ψωνίζω από τον Κωτσόβολο. Ευτυχώς είχα τα μυαλά στο κεφάλι μου. 

Αν υπάρχει πιστωτική κάρτα, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να μπει κάποιος σε αυτή τη διαδικασία και να πληρώνει τόκους κερατιάτικους και έξοδα διαχείρισης για κάθε φορά που δανειοδοτείται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 λεπτά πριν, Tsitsikaos είπε

ουτε πιστωτικες βγαζουν,ουτε δανεια δινουν ουτε τπτ.

Πήγαινε στην τράπεζα που έχεις τη μισθοδοσία, θα σου βγάλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Tsitsikaos είπε

Απλα γενικα απο οτι ακουω εχουν δυσκολεψει γενικα τ πραγματα...ουτε πιστωτικες βγαζουν,ουτε δανεια δινουν ουτε τπτ...οπως παλια δλδ

Βγάζουν αβέρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Xacti είπε

Πήγαινε στην τράπεζα που έχεις τη μισθοδοσία, θα σου βγάλουν. 

Δεν μ βγαλαν..μου παν εχω μικρη φορολογικη δηλωση...απ οτι καταλαβα λεω εγω μηπως θελουν απο 10000 και πανω...δεν τη χρειαζομουνα απλα να την ειχα για ωρα αναγκης...και δυστυχως παπαρια χαχαχαχχα

39 λεπτά πριν, Xacti είπε

Πήγαινε στην τράπεζα που έχεις τη μισθοδοσία, θα σου βγάλουν. 

Πηγα πειραιως και μαλλια..μ παν εχω μικρη φορολογικη δηλωση...εθνικη θελουν απο 10000 και πανω...μονο eurobank δεν πηγα...γυρω στις 7500 εχω φορολογικη δηλωση..και δρν θελω κανα ποσο μεγαλο..εστω ενα 500,400 ευρω...για ωρα αναγκης..χτυπα ξυλο να χω μια βοηθεια...αλλα παπαρια...ουτε δανεια εχω παρει ποτε ουτε τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Tsitsikaos είπε

Απλα γενικα απο οτι ακουω εχουν δυσκολεψει γενικα τ πραγματα...ουτε πιστωτικες βγαζουν,ουτε δανεια δινουν ουτε τπτ...οπως παλια δλδ

μιας κι έβγαλε κάρτα πρόσφατα ένας συγγενής κι ένας φίλος (με νορμαλ εισοδήματα και οι 2)

θα έλεγα ότι είναι οκ πλεον τα πράγματα. αρκεί να υπάρχει λογική.

τώρα αν εμφανίζονται κάτι τύποι με εισόδημα 3 και 60, εντάξει δε σου φταίνε οι τράπεζες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, guzel είπε

Βγάζουν αβέρτα 

Πως το ξερεις;μπορεις να μου το δικαιολογησεις;

27 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

μιας κι έβγαλε κάρτα πρόσφατα ένας συγγενής κι ένας φίλος (με νορμαλ εισοδήματα και οι 2)

θα έλεγα ότι είναι οκ πλεον τα πράγματα. αρκεί να υπάρχει λογική.

τώρα αν εμφανίζονται κάτι τύποι με εισόδημα 3 και 60, εντάξει δε σου φταίνε οι τράπεζες

Τι εισπδημα ειχαν οι φιλοι σ;εμενα πες με ουτε 8000 δρν μ εβγαλαν πιστωτικη...ουτε τειρεσια ειμαι ουτε τπτ...να φταιει που μπηκα φετος στη τραπεζα αυτη;γιατι εκανα λογαριασμο μισθοδοσια και ζητησα ν μ βγακουν και πιστωτικη...λογαριασμο εβαγαλαν.πιστωτικη παπαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tsitsikaos είπε

Πως το ξερεις;μπορεις να μου το δικαιολογησεις;

Από γνωστούς και οικογένεια. Εμένα με καλούσε η eurobank μια φορά κάθε εβδομάδα μέχρι και πριν ένα μήνα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tsitsikaos είπε

Πως το ξερεις;μπορεις να μου το δικαιολογησεις;

Τι εισπδημα ειχαν οι φιλοι σ;εμενα πες με ουτε 8000 δρν μ εβγαλαν πιστωτικη...ουτε τειρεσια ειμαι ουτε τπτ...να φταιει που μπηκα φετος στη τραπεζα αυτη;γιατι εκανα λογαριασμο μισθοδοσια και ζητησα ν μ βγακουν και πιστωτικη...λογαριασμο εβαγαλαν.πιστωτικη παπαρια

ο ένας 8κ και κάτι ψιλά και ο άλλος 6κ και κάτι.

δε μετράει όμως μόνο το εισόδημα, γιατι πολλοί κοιτάνε μόνο αυτό.

εσύ μπορεί να βγάζεις 10.000 αλλά να πληρώνεις ενοίκιο οπότε ένας με 8000 και δικό του σπίτι είναι σε καλύτερη κατάσταση από εσένα

και οι 2 τους έχουν δικό τους σπίτι, δε χρωστανε, δεν είχαν δάνειο-κάρτα ποτέ, μισθοδοσία στη συγκεκριμένη τράπεζα και καταθέσεις μικρές μεν (για τον έναν που ξέρω) αλλά σταθερές,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξαναπροσπαθησω παλι...γιατι οταν μ εριξαν ακυρο ..ηταν τη μερα π εκανα και το λογαριασμο μισθοδοσιας εκει...αν και δεν πιστευω...δεν εχω δανειο δικο μ..ουτε ενοικιο..ουτε τπτ...ενα αμαξι μονο...εισοδημα γυρω στις 7-8000...δεν θυμαμαι ακριβως...μακαρι μ αλλαξε τπτ

50 λεπτά πριν, guzel είπε

Από γνωστούς και οικογένεια. Εμένα με καλούσε η eurobank μια φορά κάθε εβδομάδα μέχρι και πριν ένα μήνα 

Εσυ τι εισοδημα εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Tsitsikaos είπε

Θα ξαναπροσπαθησω παλι...γιατι οταν μ εριξαν ακυρο ..ηταν τη μερα π εκανα και το λογαριασμο μισθοδοσιας εκει...αν και δεν πιστευω...δεν εχω δανειο δικο μ..ουτε ενοικιο..ουτε τπτ...ενα αμαξι μονο...εισοδημα γυρω στις 7-8000...δεν θυμαμαι ακριβως...μακαρι μ αλλαξε τπτ

Εσυ τι εισοδημα εχεις;

Αφού δεν έχεις ούτε ενοίκιο,ούτε δάνειο ούτε τίποτα όπως λες δεν μπορείς να μαζέψεις 300 ευρώ να πάρεις το IPad,χωρίς να παρακαλάς τον Κωτσόβολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, 26ska είπε

Αφού δεν έχεις ούτε ενοίκιο,ούτε δάνειο ούτε τίποτα όπως λες δεν μπορείς να μαζέψεις 300 ευρώ να πάρεις το IPad,χωρίς να παρακαλάς τον Κωτσόβολο;

Βρε ναι...νταξει...κουβεντα κανουμε γενικα τωρα...απλα εχουν δυσκολεψει τα πραγματα...το αφησα το ipad...αν τα μαζεψω θα το παρω...τωρα μιλαμε γενικα για δανεια;τραπεζες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Κostis είπε

Με 45.000 εκκαθαριστικό έβαλε και δόσεις;

Ελπίζω άτοκες.

Εντοκες με καπου 9+ επιτοκιο 

Καπου στα 50 ευρω επιβαρυνση για 6 δοσεις που ειαι και το ελαχιστο .

Ειχε καποιο προσωπικο λογο να το παρει με δοσεις και δεν ηθελε με τιποτα να βγαλει πιστωτικη και κατά την γνωμη μου κλαλα εκανε για την πιστωτικη .

Πηγα μαζι του όχι για να κρινω την επιλογή του αλλα για να βοηθησω οσο ξερω να διαλεξει hardware.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...