Προς το περιεχόμενο

Ρυθμιση στροφων . PWM to 3-pin


conkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα , 

 

Προσπαθω να στησω την θηκη του υπολογιστη μου ετσι ωστε να ειναι οσο πιο ησυχη γινεται. 

 

Αυτο που θα ηθελα ειναι οι ανεμιστηρες του κουτιου να μπορουν να ρυθμιζονται απο PWM/4pin 

 

Οι ανεμιστηρες αυτοι ειναι ολοι 14αρηδες 3pin ανεμιστηρες και εχω καλωδιακι που τους συνδεεις ολους πανω σε μια εισοδο 3-1 κοινως...

 

Θελω σε αυτη την εισοδο να ρυθμιζω το ρευμα απο το CPU PWM header της μητρικης. που εχει ευρος 20%-100%

 

Τι πρεπει να αγορασω?  θελω δηλαδη ειτε ειναι καλωδιο-πλακετα-front panel ή back-panel που να του δινω PWM και να μου δινει 3-pin ακομη και αν ειναι ενα προς ενα.

 

Βοηθειστε σας παρακαλω :-)


Η αλλη επιλογη ειναι να παρω ενα front panel και απλα να ανεβοκατεβαζω με το χερι τους ανεμιστηρες που δεν με ψηνει

 

θελω κατι σαν και αυτο : http://www.amazon.com/Sunbeamtech-PL-RS-PCI-Rheosmart-PCI-Controller/dp/B004LL8KF6/ref=sr_1_18?s=electronics&ie=UTF8&qid=1422567265&sr=1-18&keywords=Sunbeam

 

Αλλα καλυτερης ποιοτητας γιατι αυτο παιζει απο 50-100% και οχι απο 0 -100


....Πειτε μου οτι η καλυτερη λυση δεν ειναι να δωσω τους ανμιστηρες μου και να παρω PWM.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμενο ολοι λενε οτι ειναι χαμηλης ποιοτητας και δεν ακολουθει τις στροφες οπως τις δινει PWM της μητρικης ελεγα αν υπαρχει κατι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...