Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση PSU 750W


Arikado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!Ψαχνω ενα καλο τροφοδοτικο μεχρι 120Ε στα 750W Gold κατα προτιμηση με 100Α στo 12V.

Eχω τον FX8370 και απο κουτι το Zalman Z11 Plus HF1.

(καρτα γραφικων εχω μια ATI 6870 2Gb XFX).

Τι θα μπορουσατε να μου προτεινεται?

 

 

post-272286-0-67212500-1422617265_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι φιλε μου καποια στιγμη θα χρειαστει να βαλω μεγαλυτερη καρτα γραφικων και απλα για να εχω το κεφαλι μου ισυχο!Δεν εχω θεμα να δωσω μεχρι και 120Ε για τροφοδοτικο καθως πιστευω πως ειναι πολυ βασικο για εναν καλο υπολογιστη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και R9 290X να βάλεις επάνω, με 650W είσαι καλυμμένος. Εκτός και αν κάνεις μεγάλο overclocking σε cpu&gpu οπότε τότε πας σε 750W. Το Supernoga G2 που σου πρότεινε ο greg είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο κοιτουσα τωρα και ειναι τερας απ οτι βλεπω!Φαινεται να αξιζει τα λεφτα του.Οσο για την καρτα γραφικων περιμενω τν κανουργια σειρα της ΑΤΙ γι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον για αυτο με κοβω τελικα!Απλα το μονο που με χαλαει ειναι πως το 12V δεν ειναι 100Α αλλα 62Α.Κατα τ αλλα μου φαινεται παααααρα πολυ καλο!και ναι οντως 850 παραπαει νομιζω! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν υπάρχει κανένα 750αρι που να δίνει τόσα Ampers. Δεν γίνεται. Το Seasonic 850W δίνει 70A όπως όλα τα τροφοδοτικά της κατηγορίας του

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817151108

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...τοτε μαλλον θα παω για το Supernova G2 750w.Μπορειτε να μου προτεινετε ενα ακομα περιπου στην ιδια τιμη?(εκτος και αν το παρω που λεμε με κλειστα ματια)!

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πάρε το Supernova G2 με κλειστά μάτια από skroutz, γιατί από eshop τέλειωσε. Ακόμα μια επιλογή είναι αυτό

http://www.e-shop.gr/super-flower-leadex-gold-series-750w-sf-750f14mg-p-PER.811703

 

Είναι η ίδια εταιρεία που έβγαλε το Supernova, οπότε πάνω κάτω είναι τα ίδια τροφοδοτικά πιστεύω. Το μόνο προτέρημα του Supernova είναι ότι η Evga δίνει 10 χρόνια εγγύηση, ενώ η Super Flower 5 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...