Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση PSU 750W


Arikado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπισης βλεπω πως το Evga Supernova G2 δεν υπαρχει σε καποιο αξιολογο κατστημα στο Skroutz και εχω κολλησει ασχημα ειλικρηνα δεν ξερω τη να αγορασω πλεον!Θελω να δωσω τα ιδια λεφτα βεβαια...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το VisionStudio και το DigitalMaster μια χαρά καταστήματα είναι.

Δηλαδη προτινεις να το αγορασω απο εκει?πφφφφ....Δε ξερω θα επικοινωνισω μαζι τους να δω αν το εχουν και τι παιζει με την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγύηση είναι 5 χρόνια και παίρνεις ακόμα 5 αν κάνεις register το τροφοδοτικό στο site της Evga μέσα σε ένα μήνα από την αγορά του. Προσωπικά και γω παρήγγειλα κάτι μνήμες χθες από το DigitalMaster  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οταν λες πεταμενα λεφτα πως το εννοεις?Σαφεστατα δεν θα μεινω με αυτην την καρτα γραφικων!Απο m/b εχω βαλει τη Asrock Fatal1ty Killer.Προσπαθησω γενικοτερα να κανω ενα καλο συστημα σιγα σιγα.Ξερω πως τα 750W ειναι οντως υπερβοληκα απλα το κανω γιατι και το τροφοδοτικο που εχω ειναι παμπαλαιο!(Thermaltake TR2-550W).http://www.e-shop.gr...0w-p-PER.700415

Τι λες για το συστημα μου? :P

Θα σε ακουσω και θα παρω και εγω τηλ να τους ρωτησω τι πως που και λοιπα! :D

Tηλεφωνησα και στα δυο και μου ειπαν τα εξης!

Digital Master->13 εργασιμες ,με αντικαταβολη +5 Ε , δωρεαν μεταφορικα(τροποι πληρωμης paypal,ατνικαταβολη,καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο)Τιμη 127,16Ε

VisionStudio->8-10 εργασιμες,πληρωνεις μεταφορικα παντα (5,66Ε),και αν ειναι αντικαταβολη +2,85Ε δηλαδη ενα 10Ε παραπανω!

Τιμη 133,15 + μεταφορικα βαλε κανα 10Ε(και λιγο παραπανω μη πω!)

 

Ενταξει απο το Digital Master εννοειτε θα κανω την αγορα με μονο πλειονεκτημα τις ημερες παραδοσης.Οχι και να δωσουμε 15Ε παραπανω ειπαμε :D !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση να βρω και σε κανενα αλλο μαγαζι εκτος απο αυτα τα δυο?

Τοσο πολυ ε?

χμ....Τουλαχιστον τα προΐοντα τους ειναι ποιοτικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν εχω καμια διαθεση να δωσω παραπανω χρηματα!Το ξερω πως αυτο που λεω ειναι λιγο κουλο αλλα θα μπλεξω και με αγορα απο εξωτερικο αστο καλυτερα!Η απλα θα περιμενω, η θα ψαξω και σε καποιο αλλο μαγαζι,αποκλειεται να υπαρχουν μονο αυτοι οι προμηθευτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν εχω καμια διαθεση να δωσω παραπανω χρηματα!Το ξερω πως αυτο που λεω ειναι λιγο κουλο αλλα θα μπλεξω και με αγορα απο εξωτερικο αστο καλυτερα!Η απλα θα περιμενω, η θα ψαξω και σε καποιο αλλο μαγαζι,αποκλειεται να υπαρχουν μονο αυτοι οι προμηθευτες!

Μαλλον δεν ξερεις καλα την ελληνικη αγορα.Θα συμφωνησω με τον Physiciant,καλυτερα να το παρεις απο την Evga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ξερω ξερω πιστεψε με :D

Εχουν πολλα τρελλα τα ματια μου!!!Παρα πολλα και σαν πωλητης που ημουν για καποια χρονια....

Απλα μου λες να δοκιμασω απο το DigitalMaster αλλωστε και ο Physciant μου το προτεινε σαν καλο καταστημα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες πεταμενα λεφτα πως το εννοεις?Σαφεστατα δεν θα μεινω με αυτην την καρτα γραφικων!Απο m/b εχω βαλει τη Asrock Fatal1ty Killer.Προσπαθησω γενικοτερα να κανω ενα καλο συστημα σιγα σιγα.Ξερω πως τα 750W ειναι οντως υπερβοληκα απλα το κανω γιατι και το τροφοδοτικο που εχω ειναι παμπαλαιο!(Thermaltake TR2-550W).http://www.e-shop.gr/thermaltake-w0101-tr2-power-550w-p-PER.700415

Εννοω πεταμενα λεφτα οπως το ακους. το παραπανω τροφοδοτικο ειναι ακριβως το ιδιο με το Supernova,Gold 650w υπεραρκετα να σηκωσουν οποιαδηποτε καρτα της αγορας,ειδικα μιας και εχεις και Intel cpu,απλα δεν ειναι Modular.Αλλα να δωσεις τωρα 40ευρω παραπανω ειναι 50% της τιμης του,και γιαυτο ειναι πεταμενα λεφτα.Και η μαρκα του τροφοδοτικου που σου προτεινω δεν ειναι τυχαια αν ρωτησεις και αλλου. Αν θες να παρεις το Supernova κανενα προβλημα βεβαια αλλα αντικειμενικα μιας και μας ρωτας ειναι πεταμενα λεφτα οταν σε καλυπτουν και φθηνοτερα τροφοδοτικα.

Οτι ξερω ξερω πιστεψε με :D

Εχουν πολλα τρελλα τα ματια μου!!!Παρα πολλα και σαν πωλητης που ημουν για καποια χρονια....

Απλα μου λες να δοκιμασω απο το DigitalMaster αλλωστε και ο Physciant μου το προτεινε σαν καλο καταστημα. :)

Για το DigitalMaster εχουν ακουστει δυστηχως τωρα τελευταια αρκετα οτι αργει υπερβολικα το service του με τις εγγυησεις.Συμφορουμιτης που ειχε παει τροφοδοτικο για αλλαγη τον τρεξανε παρα πολλες μερες για να του κοψουνε στο τελος ενα πιστωτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή λεπτομέρεια όσον αφορά τα δύο τροφοδοτικά. Το Evga 650 δεν είναι το ίδιο με το 750. Φυσικά δεν εννοώ την διαφορά των 100watts. Η έκδοση G1 δεν είναι τόσο καλή όσο η G2. Πάντως αυτό που λέει ο Fulgore είναι σωστό, γιατί και με 650αρι θα έκανες άνετα τη δουλειά σου. Τώρα εσύ αποφασίζεις. Απλά εμείς εδώ λέμε την γνώμη μας. Φιλικά πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγω τα παραπανω τα γραφω γιατι και εγω 750ρι εχω το Corsair Tx 750.Το πηρα μπας και εκανα Sli την 770 στο μελλον,αλλα τελικα πηγα στην 970 η οποια ζηταει Maximum 500ρι τροφοδοτικο παρακαλω.Αρα το 750ρι τι κανει??Απλα καθεται και εγω τσαμπα τα παραπανω χρηματα που εδωσα :P Αρα πιο πολυ τα παραπανω τα γραφω σαν παθον και οχι απο ζηλια :P


Με τα 40αυτα ευρω μπορεις να αγορασεις μια τουμπανη ψυκτρα πχ αν δεν εχεις ή να προσθεσεις χρηματα για μεγαλο Ssd που ειναι πραγματα που θα αξιοποιηθουν περισσοτερο απο τα Watt που θα καθονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...