Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στενοχωρήθηκα που δεν μπόρεσα να προλάβω να βοηθήσω τον φίλο Sheogorath  :(

Βοηθάει πολύ τα παιδιά (και εμένα) στο "βοήθεια γιά κάρτα γραφικών" και ήθελα να του το ανταποδώσω  :)

 

Το 1ο των No Doubt θα του το έβρισκα 

Το 2ο...με τπτ. Μόνο το αστροπελέκι και οι άξιοι βοηθοί της (χωρίς παρεξήγηση το "βοηθοί της" ε; Πλακίτσα κάνω) είναι ειδικοί σ' αυτά  ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά μην αγχώνεσαι, είμαι σχεδόν παντελώς αγράμματος με την μουσική και ας έπιαζα βιολί παλιότερα, θα ξαναρωτήσω :P ^^

 

Αστροσύνεφο, fixed το ένας φίλος, μια φίλη λοιπόν ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To άκουσα στο off radio.2 φορες μαλιστα δεν το εκανα σαζαμ ο βλακας γιατι ακουσα τον στοιχο του ρεφρεν και λεω θα το βρω.Ομως δεν..
Ι want you to heal (hill ?) the wound (world?) . Αντρικη φωνή - φλωροτραγουδο. Οχι ενα απο Poets of grace!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσημερακι ήταν και τις 2 φορες.Σουκου επισης both of them.Δεν νομιζω να ηταν trailer παντως ήταν το offradio professional.

 

Αν το ξαναπετύχεις και δεν μπορέσεις για τον ΧΥΖ λόγο να χρησιμοποιήσεις ψαχτήρι, προσπάθησε να συγκρατήσεις κανέναν στίχο παραπάνω, μπας και κάνουμε κάτι. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια HELP!  :shock:  :cry:  :shifty:
ενα τραγούδι επαιζε πολύ το καλοκαίρι στους σταθμους, ψιλο dance-mainstream, ενας τύπος τραγουδαγε κυρίως

εχω φαει τον κόσμο, τι shazam/soundhound chars , δυστυχώς δεν καταλάβαινα και τους στοίχους καλα ετσι οπως το τραγουδουσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτα καποιος?

Nα επαναφερω 2 περσινες αναζητησεις μου γιατι δεν τα βρηκα ακομα....

ψαχνω ενα τραγουδι, μαλλον αρχες 90 πρεπει να ειναι, το μονο που θυμαμαι ειναι ενας στιχος που ελεγε You're a Liar απο γυναικεια φωνητικα τυπου la bouche αλλα καπως πιο αργο αν θυμαμαι καλα και την φραση την πεταγε στο ασχετο (σαν να ανελυε δηλαδη τι της ελεγε καποιος και κατεληγε στο you're a liar).....

 

Αλλα το πιο σημαντικο: ακουσα στα Ιταλικα το Twist In My Sobriety της Tanita Tikaram σε ενα ντουετο της με εναν ανδρα που τραγουδουσε και εκεινος στα ιταλικα και δεν ξερω την εκτελεση. Εχω τρελαθει στην αναζητηση στο ιντερνετ για αυτο το κομματι αλλα τιποτα! Φανταζομαι επισης πως ειναι πιο ευκολο να βρεθει απο το πρωτο...

6+ χρονια μετα, βρηκα το το δευτερο στο ασχετο να παιζει στο Attica.

Φακ γεα

 

https://www.youtube.com/watch?v=QlLOm5d374I

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

γειας σας παιδιά! 

ξερει κανεις το τραγουδι που παιζει συνεχεια το ραδιόφωνο του κοσμος που λεει  "el amor vale mas que el orgullo,   mi corazón el tuyo" με ωραιες τρομπετες και 2 φωνες μια αντρικη και μια γυναικεία;; 

το sazam δεν το ξερει, και το you tube μου βγαζει βλακιες, όπως  και το google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα προχτες  ενα τραγουδι που ελεγε ''οπως εκαηκε και αυτος απο τα ματια της Φιλιως'' ψιλοαστειο τραγουδι αλλα ψαχνω ψαχνω και δεν το βρισκω...Το ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα προχτες ενα τραγουδι που ελεγε ''οπως εκαηκε και αυτος απο τα ματια της Φιλιως'' ψιλοαστειο τραγουδι αλλα ψαχνω ψαχνω και δεν το βρισκω...Το ξερει κανεις?

https://youtu.be/1Kc1gR3LpEI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειας σας παιδιά! 

ξερει κανεις το τραγουδι που παιζει συνεχεια το ραδιόφωνο του κοσμος που λεει  "el amor vale mas que el orgullo,   mi corazón el tuyo" με ωραιες τρομπετες και 2 φωνες μια αντρικη και μια γυναικεία;; 

το sazam δεν το ξερει, και το you tube μου βγαζει βλακιες, όπως  και το google.

 

Βλέπω πως δεν πήρες κάποια απάντηση μέχρι τώρα. Την επόμενη φορά που θα το πετύχεις ρίξε μια ηχογράφηση, αν σου είναι εύκολο. Ακούγοντάς το, μπορεί να πάει το μυαλό σε κάποιον και να βρεθεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...