Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι δεν ήταν αυτό. Το άκουγα στο ραδιόφωνο τότε. Kiss fm 90.8 δεν ακούγαμε τοτε; δεν ήταν φαίνεται από τα γνωστά. Μπορεί να ήταν ευρωπαϊκή επιτυχία και όχι αμερικανική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάτι μαλλον δύσκολο... Μία ηχογράφηση από καφετέρια που θα θελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε. Σε κάποιο σημείο έχω κόψει ενα κομμάτι που υπήρχαν έντονες ομιλίες και δεν ακουγόταν τίποτα από μουσική (θα ακούσετε ένα πηδηματάκι στον ήχο κοντά στα 34 δευτερόλεπτα) Στο τέλος αλλάζει η μουσική εντελώς κι εκεί πιστεύω αν κάποιος ξέρει το κομμάτι θα το καταλάβει αμέσως. Ανα διαστήματα ακούγονται κάτι στιχοι που δε καταλάβαινα τι έλεγε (γυναίκα μιλάει παθιάρικα :P )

 

Είμαι σίγουρος ότι κάπου το είχα παλαιότερα και δε μπορώ με τίποτα να θυμηθώ τίτλο.

REC009.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω κάτι μαλλον δύσκολο... Μία ηχογράφηση από καφετέρια που θα θελα να με βοηθήσετε αν μπορείτε. Σε κάποιο σημείο έχω κόψει ενα κομμάτι που υπήρχαν έντονες ομιλίες και δεν ακουγόταν τίποτα από μουσική (θα ακούσετε ένα πηδηματάκι στον ήχο κοντά στα 34 δευτερόλεπτα) Στο τέλος αλλάζει η μουσική εντελώς κι εκεί πιστεύω αν κάποιος ξέρει το κομμάτι θα το καταλάβει αμέσως. Ανα διαστήματα ακούγονται κάτι στιχοι που δε καταλάβαινα τι έλεγε (γυναίκα μιλάει παθιάρικα :P )

 

Είμαι σίγουρος ότι κάπου το είχα παλαιότερα και δε μπορώ με τίποτα να θυμηθώ τίτλο.

Δοκίμασες να χρησιμοποιήσεις Shazam? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας υπόψιν του ένα Ισπανικό τραγούδι που παίζει τον τελευταίο καιρό ο Flash 96 τα πρωινά; Τραγουδά γυναίκα που θυμίζει την Bebe.

https://www.youtube.com/watch?v=B8SVDn34vVQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και αυτό, θενκς.

Μετά από λίγη έρευνα με όσα θυμόμουν, κατέληξα πως το τραγούδι είναι αυτό μεν

los peces en el rio

αλλά δεν έχω ιδέα ποια είναι η συγκεκριμένη εκτέλεση, καθώς είναι άπειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να χρησιμοποιήσεις Shazam? 

Εννοείται... Και εκείνη την ώρα, και μετα στο σπίτι και soundhound και trackID. Ίσως δεν μπορούσε να το ακούσει καλά μέσα στη φασαρία... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας ψάχνω ένα κομμάτι που ακούω συνεχώς στο Minore Fm 104,3 , το λέει γυναίκα και θυμάμαι τον παρακάτω στίχο. Δεν πρόλαβα ποτέ με τo shazam.

Στίχος: Άιντε έλα πάμε πάμε , είναι εδώ η κολλητή σου.

 

 

https://ufile.io/phlqq (Εδώ θα βρείτε 1μισι λεπτό απο την ηχογράφηση που έπαιξε σήμερα , δεν το βρήκε το shazam.

Επεξ/σία από petrikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω μια βοήθεια για ενα τραγούδι. Προχτές πέτυχα τη σειρά Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ και στο τέλος απο το επεισόδιο άρχισε να παίζει ΄ενα κομμάτι το οποίο κάποτε το είχα αλλά δε θυμάμαι πια ούτε ποιο είναι ούτε αν είναι απλά ορχηστικο, η αν έχει στίχους.

Εδώ είναι το επεισόδιο https://www.youtube.com/watch?v=vJzQL0FaZfY

Στο 34:11 αρχίζει το κομμάτι.

Αν το ξέρει κανείς θα ήμουν υπόχρεη.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ψαχνω ενα ριμαδι τραγουδι το οποιο ειναι παρα πολυ γνωστο. Γνωστη τραγουδιστρια την οποια δεν θυμαμαι. Στο ρεφρεν λεει κατι σαν some burning some more dont leave in my own η καπωε ετσι. Και σε καποια φαση εχει μεσα και πιανο και εχει καπως latin ρυθμο

 

Σημειωνω ειναι παρα πολυ γνωστο και δεν ειναι καινουργιο σχετικα..2010 νομιζω καπου εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...