Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας. Ψαχνω να βρω ενα τραγουδι, ειναι γερμανικό το βαζει πολυ συχνα ο rock fm και ειναι απο live... το ξερω οτι δεν δινω και πολλες πληροφορίες...απλα ελπιζω...

 

Καλώς μας ήρθες... blink.gif

 

Δεν μας λες ποιος Rock FM... Σε ποια πόλη...

Γενικώς δεν μας λες πολλά στοιχεία (είδος, άνδρας/γυναίκα, κλπ), αλλά προσπαθόντας να μαντέψω θα σου έλεγα το «Kein Zurück (live)» από Wolfsheim... blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς μας ήρθες... blink.gif

 

Δεν μας λες ποιος Rock FM... Σε ποια πόλη...

Γενικώς δεν μας λες πολλά στοιχεία (είδος, άνδρας/γυναίκα, κλπ), αλλά προσπαθόντας να μαντέψω θα σου έλεγα το «Kein Zurück (live)» από Wolfsheim... blink.gif

 

χιλια ευχαριστω........ Είσαι φοβερη Cristina!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«John Michael Montgomery - I Swear» ίσως...; blink.gif

 

Το έχουν πει και οι All 4 One, πιθανότατα και άλλοι.

Δεν ξέρω ποιός έχει ξανθοκόκκινα, σπαστά μαλλιά και μούσια... rolleyes.gif

 

Αυτό είναι και με βάση το Almusic πρώτοι το είπαν οι All 4 One που η οπτική περιγραφή δεν μοιάζει, αλλά αυτό ήθελε η φίλη μου

Ευχαριστώ :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες,ψαχνω απεγνωσμενα εδω και μερες να βρω ενα τραγουδι των Πυξ Λάξ,που το τραγουδουσαν μαζι με την Θεοδοσία Τσάτσου.Λέγεται Μονο για κείνη μη μου λες...Ξερει κανεις που μπορω να το βρω?thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες,ψαχνω απεγνωσμενα εδω και μερες να βρω ενα τραγουδι των Πυξ Λάξ,που το τραγουδουσαν μαζι με την Θεοδοσία Τσάτσου.Λέγεται Μονο για κείνη μη μου λες...Ξερει κανεις που μπορω να το βρω?thx

Εδώ θα το βρεις, σίγουρα... ;)

Φιλαράκο φιρί φιρί το πας με φαίνεται. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι και με βάση το Almusic πρώτοι το είπαν οι All 4 One που η οπτική περιγραφή δεν μοιάζει, αλλά αυτό ήθελε η φίλη μου

Ευχαριστώ :smile:

 

Οι All-4-One το διασκεύασαν την ίδια χρονιά. Η 1η εκτέλεση ανήκει στον John Michael Montgomery. blink.gif

Επίσης, στο allmusic συχνά συναντάς χρονικές ανακρίβειες σχετικά με τις κυκλοφορίες. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς πως λέγεται ένα κομμάτι που παιζόταν πολύ πέρυσι:

pop\rock με αντρική φωνή και στιχους κάπως έτσι (έγω τουλάχιστον αυτά άκουγα)

 

When the time has come....

 

και ρεφρέν

Reach out for the summer

put your hands up. in the big sky

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα το πρωί στο Sport fm γύρω στις 8.30 έπαιξε ένα τραγούδι ελληνικό αναμεμειγμένο αγγλικό και ελληνικό στίχο, μπιτάτο (σε στυλ 80s όμως), που οι στίχοι του έλεγαν κάτι σαν : "Searching all around for my Christina..." . Ξέρεις κανείς για ποιο τραγούδι πρόκειται; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα το πρωί στο Sport fm γύρω στις 8.30 έπαιξε ένα τραγούδι ελληνικό αναμεμειγμένο αγγλικό και ελληνικό στίχο, μπιτάτο (σε στυλ 80s όμως), που οι στίχοι του έλεγαν κάτι σαν : "Searching all around for my Christina..." . Ξέρεις κανείς για ποιο τραγούδι πρόκειται; Ευχαριστώ

 

Χωρίς να έχω ακούσει κάποια ελληνο-αγγλική εκτέλεση του κομματιού, εικάζω ότι πρόκειται για το "Χριστίνα" των "Zante Dilemma"...

 

Αν θυμάμαι καλά, κάποιος στίχος έλεγε "ψάχνω να σε βρω" κλπ..., οπότε το "Searching all around" με πάει προς τα κει...

 

Όπως είπα, με επιφύλαξη... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...