Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος καταλάβει τι έχω γράψει τον παραδέχομαι. To έχω γράψει στο αυτοκίνητο από κινητό, οπότε καταλαβαίνετε.

Νομίζω ότι λέει στο ρεφρέν "just like a southern (ή northern) star"

http://rapidshare.com/files/21751838/justlike.mp3.html

 

και το δεύτερο μια απ' τα ίδια.

http://rapidshare.com/files/21751963/Sound_clip_04_.mp3.html

 

 

Thanks in advance.....

Cristina YOU ARE THE BEST!!!:-D

 

to 1o mou 8umizei ligaki th mousikh tou "California Dreaming".. ;) mhpws??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα τραγούδι instrumental με κρητική λύρα ( ή μάλλον το όργανο φέρνει σε γκάιντα ) του οποίου το riff είναι πάρα πολύ γνωστό ψάχνω. Δύο πράγματα ξέρω για αυτό... 1) Το είχα δει να το χορεύουν σε αυτές τις απαράδκετες επειθεωρήσεις που δείχνει ο ΑΝΤ1 κατα καιρούς αλλά δεν θυμάμαι ποια. 2) ΝΟΜΙΖΩ ότι ακούγεται και σε ένα τραγούδι του Τσαλίκη σαν εισαγωγή πριν μπεί στο κανονικό τραγούδι αλλά πάλι μπορεί να κάνω λάθος και απλά να του μοιάζει... Καμιά ιδέα???

 

 

Κάαααπως έτσι πάει... φανταστείτε το με γκάιντα.

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά άκουγα ράδιο, και έπαιξε μια διασκευή του "oops i did it again" της Spears αλλά σε αργό στυλ, κάπως σοφιστικέ, κορυφαίο για χιουμοριστικο.

Ο τραγουδιστής ήταν άνδρας, το όνομα του όμως δεν το ξέρω και δεν μπορώ να βρω το τραγούδι.

Μήπως το ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά άκουγα ράδιο, και έπαιξε μια διασκευή του "oops i did it again" της Spears αλλά σε αργό στυλ, κάπως σοφιστικέ, κορυφαίο για χιουμοριστικο.

Ο τραγουδιστής ήταν άνδρας, το όνομα του όμως δεν το ξέρω και δεν μπορώ να βρω το τραγούδι.

Μήπως το ξέρει κανείς?

Καλώς ήρθες στο Insomnia.gr! blink.gif

 

Μάλλον τη διασκευή του Max Raabe ψάχνεις. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia sas pedes!!!! elega apo kairo na mpo sto forum ala me kaliptan i dikes sas erotisis :P . vrethika omos se anagki giauto tha ithela na rotiso gia ena kommati. dn mporo na voithiso parapano opote tha kano oti mporo. to kommati paei kapos etsi kai ine dance xoris logia: ta ta nta ta ta nta tataranta....... etsi paei o rithmos. plz an kseri kapios as apantisi epsaxna sxedon olh mera

an boithaei o rithmos pou perigrafo akougete san kampana

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia sas pedes!!!! elega apo kairo na mpo sto forum ala me kaliptan i dikes sas erotisis :P . vrethika omos se anagki giauto tha ithela na rotiso gia ena kommati. dn mporo na voithiso parapano opote tha kano oti mporo. to kommati paei kapos etsi kai ine dance xoris logia: ta ta nta ta ta nta tataranta....... etsi paei o rithmos. plz an kseri kapios as apantisi epsaxna sxedon olh mera

an boithaei o rithmos pou perigrafo akougete san kampana

 

Όπως καταλαβαίνεις, τα στοιχεία μάλλον δεν είναι αρκετά...

Ένα που μου ήρθε στο μυαλό είναι το «Dreams» από Quench.

Μπορείς να το ακούσεις εδώ. blink.gif

Είναι παλιό, αλλά έχει επανακυκλοφορήσει με διάφορα remixes τα τελευταία χρόνια. Details θα βρεις εδώ. blink.gif

 

 

Outliner, άμα το βρεις το κομμάτι, πες μας τον τίτλο, γιατί έχω σκάσει... tongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως καταλαβαίνεις, τα στοιχεία μάλλον δεν είναι αρκετά...

Ένα που μου ήρθε στο μυαλό είναι το «Dreams» από Quench.

Μπορείς να το ακούσεις εδώ. blink.gif

Είναι παλιό, αλλά έχει επανακυκλοφορήσει με διάφορα remixes τα τελευταία χρόνια. Details θα βρεις εδώ. blink.gif

 

 

Outliner, άμα το βρεις το κομμάτι, πες μας τον τίτλο, γιατί έχω σκάσει... tongue.gif

 

oxi dn ine afto cristina ala tnx gia tin prospathia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...