Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακουγα πριν λιγο το ''Μες στο δικο σου παραμυθι ξαναβρες το,το ξεχασμενο μονοπατι σου

Και ξαναχαστο,ξαναβρεστο,ξαναπεστο,το τραγουδακι σου... '' .

 

Ποιος το λεει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Miquel

 

Ακουγα πριν λιγο το ''Μες στο δικο σου παραμυθι ξαναβρες το' date='το ξεχασμενο μονοπατι σου

Και ξαναχαστο,ξαναβρεστο,ξαναπεστο,το τραγουδακι σου... '' .

 

Ποιος το λεει ?[/quote']

 

Διονυσης Τσακνης - Φτιαξε καρδια μου το δικο σου παραμυθι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ένα ξένο rock/pop τραγούδι (φετινό νομίζω) που έχει ένα στοίχο που πάει κάπως έτσι:

“..down to the floor I…if only you where here(?)”

 

Στην αρχή νόμιζα πως είναι Franz Ferdinand…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ένα ξένο rock/pop τραγούδι (φετινό νομίζω) που έχει ένα στοίχο που πάει κάπως έτσι:

“..down to the floor I…if only you where here(?)”

 

Στην αρχή νόμιζα πως είναι Franz Ferdinand…

 

 

Μήπως λες το Starsailor - Four to the floor?

Οι στίχοι είναι:

Four to the floor I was sure, never seeing clear

I could have it all, if only you were here

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paides mipos kserete an to cells apo servant uparxei kai orxistriko? Giati mpainei autos o floros kai katastrefei to tragoudi me ta lyrics tou

Toso oreo ruthmo krima....

 

Είναι από το θέμα Αναζητήσεις τραγουδιών #1' date=' αλλά απαντάω εδώ γιατί εκεί είναι κλειδωμένο.

 

Αναφέρεται στο τραγούδι του trailer του SinCity που [b']δεν[/b] υπάρχει στο OST.

 

Το ορχηστρικό που ψάχνουν όλοι μπορείτε να το κατεβάσετε από το ίδιο το site των The Servant στο http://www.theservant.co.uk βάζοντας για password στο mailing list members only το "ilovecells".

 

Εναλλακτικά κατευθείαν από το link http://www.theservant.co.uk/audio/Cells_Instrumental.zip

 

 

Ps. Το link το έβαλα γιατί δεν είναι παράνομο, το προσφέρει το ίδιο το συγκρότημα δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βοηθήσουμε έναν φίλο που ψάχνει για το ποιο είναι το κομμάτι (latin ήχος)! Ποιο κάτω είναι ο σύνδεσμος για να ακούσεται ένα δείγμα. Δεν είναι και η καλύτερη ηχογράφηση, αλλά μπορείς να ξεχωρίσεις τη μελωδία. Εγώ δεν ξέρω τι να του απαντήσω! Κανείς άλλος μήπως ξέρει; :roll:

 

http://s11.yousendit.com/d.aspx?id=1Z46341HTHDA01UGPNTFO6A390

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys mia voithia me 2 ellhnika pou paizontai teleutaia. To ena exei ena stixaki pou leei "Den exw 3anadei mwro mou pio wrai tha to thela poly na kanoume parea". To allo 3ekinaei me ena typa na leei "eeeeeetsi" k sto refrain an thumamai kala leei "Otan se vlepw matia mou mazwvw ta kommatia mou".

 

An 3erete titlous tha voithousate. Thx in advance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys mia voithia me 2 ellhnika pou paizontai teleutaia. To ena exei ena stixaki pou leei "Den exw 3anadei mwro mou pio wrai tha to thela poly na kanoume parea". To allo 3ekinaei me ena typa na leei "eeeeeetsi" k sto refrain an thumamai kala leei "Otan se vlepw matia mou mazwvw ta kommatia mou".

 

An 3erete titlous tha voithousate. Thx in advance.

 

το δευτερο ειναι κωνσταντινος παντζης - ετσι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...