Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και ντρέπομαι που συμμετέχω, μήπως εννοείς το "Υπομονή" του Μπιθικώτση

 

Γειτονιά, ο δρόμος σου στενός

παγωνιά και γκρίζος ουρανός

μαύρη ζωή, βράδυ πρωί

για συντροφιά μια συννεφιά

υπομονή, υπομονή, υπομονή

 

Κάντε υπομονή

κι ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός

Κάντε υπομονή

μια λεμονιά ανθίζει στη γειτονιά

 

Υπομονή, υπομονή, υπομονή

 

Κάντε υπομονή

κι ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός

Κάντε υπομονή

μια λεμονιά ανθίζει στη γειτονιά

 

 

Κάντε υπομονή

κι ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός

Κάντε υπομονή

μια λεμονιά ανθίζει στη γειτονιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδή δεν θυμάμαι να αναφέρθηκα σε πολιτικές ιδεολογίες ή σε συνθήματα τα οποία να σας θήγουν καλύτερα την επόμενη φορά που θα θελήσετε να απαντήσετε αυτό να γίνει με σύνεση και ευπρέπεια.και όχι δεν εννοώ το παραπάνω τραγούδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπας και λες αυτό ?

 

με ένα απλό search στο youtube το βρήκα και δεν είμαι καθόλου σίγουρος :rolleyes:

 

Rofl, δεν το είχα πετύχει ποτέ!

Βοob's make the world go round!

 

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν θυμάμαι να αναφέρθηκα σε πολιτικές ιδεολογίες ή σε συνθήματα τα οποία να σας θήγουν καλύτερα την επόμενη φορά που θα θελήσετε να απαντήσετε αυτό να γίνει με σύνεση και ευπρέπεια.και όχι δεν εννοώ το παραπάνω τραγούδι.

 

Αν μιλούσες για ιδεολογίες, ούτε κι εγώ θα πόσταρα έτσι. Αλλά μιλάς για τη δαπ. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα τραγούδι, μάλλον είναι παλιό. Είναι απαλό και στο ρεφραίν η κοπέλα που τραγουδάει λέει συνεχώς Lalalala μπορεί να είναι και Νανανανα δεν ορκίζομαι, πολύ μελωδικό κομμάτι. Δεν είναι της minnie riperton πάντως αν θέλετε να μου πείτε αυτό..

 

Αν και υπάρχουν αρκετά τραγούδια σε αυτό το στυλ, μήπως εννοείς το Pale Movie από Saint Etienne

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ παιδιά που ανταποκριθήκατε άμεσα...έχουμε βρει 3/4...άλλο 1 έμεινε...please κ το τελευταίο...στην σελίδα 930 είναι το ποστ με τα τραγούδια που ψάχνω για όσους ενδιαφέρονται...:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω ένα τραγούδι που άκουσα στο ραδιόφωνο πρόσφατα που λέει νομίζω στο refrain του danger dan danger ή κάπως έτσι και είναι style hip hop μήπως ξέρει κανείς ποιό είναι;

Επεξ/σία από G10rgos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλο σε ολους.Ενα κομματι reggae το οποιο ακουσα προσφατα και λεει πανω κατω..."...konqueror,fighting for all our fears." ισως βεβαια λεει και scorpion king η κατι αλλο.Δεν καταλαβα.

 

To βρηκα.Λεγεται ini soldier απο Dub incorporation.Tωρα ενα αλλο.Παλιο ελληνικο ροκ 90,λεει..."ει εσυ πες μου ειν'ωραια εξω,ει εσυ πες μου εχω λογο για να'ντεξω?"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω ένα καινούριο τραγούδι για το οποίο τα μόνα στοιχεία που έχω είναι :

1) είναι ξένο

2) έχει πολύ γρήγορα λόγια

3) Το έχει ring tone η ηθοποιός Σακά στη σειρά «40 κύματα»

 

Τώρα θα μου πείτε ότι σας διαφώτισα, αλλά ίσως κάποιος το έχει προσέξει. Το ακούω στο redfm τελευταία αλλά δεν θυμάμαι κανένα στοίχο

 

Thanks εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...