Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω το losing my religion άλλα όχι στη γνωστή του μορφή αλλά σε μια πιο slow εκδοχή...είναι πολύ αργό με πιάνο...αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά!Αν έχετε καμία ιδέα αν το λένε οι ίδιοι ή ειναι επανεκτέλεση και πώς να το ψάξω πείτε μου.:-)

 

αυτο μηπως? http://www.youtube.com/watch?v=oIDf9LoIYZ0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω το losing my religion άλλα όχι στη γνωστή του μορφή αλλά σε μια πιο slow εκδοχή...είναι πολύ αργό με πιάνο...αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά!Αν έχετε καμία ιδέα αν το λένε οι ίδιοι ή ειναι επανεκτέλεση και πώς να το ψάξω πείτε μου.:-)

 

REM - Losing My Religion (1991 Unplugged)

 

EDIT: Άκυρο, τώρα πρόσεξα το "πολύ αργό με πιάνο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω εδω και καιρο ενα κομματι..Ειναι μαλλον του 2000 ή του 2001 ,εχει γρηγορο ρυθμο και απο τα λογια που συγκατησα στο ρεφραιν μια γυναικια φωνη λεει "nothing nothing really matters ,except for me..." παιζει συχνα στο ραδιο..οποιος μπορει ας βοηθησει ...ευχαριστω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι το βρήκα κ αυτό αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνω:-(

 

αυτο που ψαχνεις το τραγουδαει αντρας ή γυναικα? γιατι το βρηκα και απο tori amos.

 

και εγώ αυτή την εκτελεση ήθελα να της προτείνω.

ακομη και να μην ειναι αυτό ακου την εκτελεση απο tori amos.είναι πολυ καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ψάχνω το losing my religion άλλα όχι στη γνωστή του μορφή αλλά σε μια πιο slow εκδοχή...είναι πολύ αργό με πιάνο...αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά!Αν έχετε καμία ιδέα αν το λένε οι ίδιοι ή ειναι επανεκτέλεση και πώς να το ψάξω πείτε μου.:-)

 

Κοιταξε μηπως ειναι η εκτελεση των Gregorian. Φοβερη ΙΜΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paolo Meneguzzi - Musica ειναι το ιταλικο και εχει βγει εκδοση σε αγγλο-ιταλικα (αυτη που ψαχνεις), λεγεται music, που ειναι με καποιον αλλον μαζι. Αν το ψαξεις ετσι θα το βρεις παντως :)QUOTE]

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω ενα slow λιγο ρυθμικο κομματι που τραγουδαει μια κοπελα η φωνη της μοιαζει με της cristina aguilera στο ρεφρεν στο τελος του πρωτου στιχου τελειωνει σε without you οχι της mariah carey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω ένα κομμάτι που στο ρεφραίν λέει:

 

"Εσύ μου λες πως μ'αγαπάς κι εγώ θυμάμαι εκείνη."

 

Είναι παλιό αλλά δυστυχως μόνο αυτό μου έχει κολλήσει στο μυαλό. Τραγουδιστής ίσως είναι ο Στράτος Διονυσίου αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, άκουσα ένα ωραίο τραγουδάκι, το ρεφρέν λέει:

"μ' ένα ζειμπέκικο θ' ανοίξω τη βραδυά

και μ' ένα δάκρυ όπως πάντα θα την κλείσω...."

Ξέρει κανείς τίτλο/τραγουδιστή?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες ψαχνω ενα τραγουδακι εδω και πολυ καιρο ειναι r'n'b και η μουσικη του ειναι ενος πολυ γνωστου τανγκο το τραγουδαει μια μαυρουλα και αν δεν κανω λαθος στο ρεφρεν λεει lets dance with me.Παντως ειναι πολυ γνωστο ο ρυθμος του τανγκο..ευχαριστω πολυ.. απο τωρα!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί το συγκεκριμένο αλλά δεν γίνεται να ψάξω τόσες χιλιάδες replies ....

 

ψάχνω το εξής τραγούδι

 

http://www.youtube.com/watch?v=9Oz1JWCGZT4

 

thanx a lot :)

Pryda feat. Julie McKnight - Diamond Life (Muranyi Mix).mp3

eprepe na afhseis na akoustei to refren me ta gunaikia vocals.8a ta pio eukolo na anagnwristei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...