Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι Costinio, αυτό είναι, να'σαι καλά! Βασικά κάθησα να το ψάξω γιατί πρέπει να είναι διασκευή από ένα rock συγκρότημα, αλλά μετά το σχετικό ψάξιμο δε βρήκα κάτι... Μήπως ξέρεις εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αναζητώ ένα τραγούδι απο γυναικεία φωνή όπου στο ρεφραιν λέει "Last night DJ saved my life with a song" αυτό κατάλαβα, έβαλα και λίγη φαντασία :).

παρακαλώ και ημερομηνία αν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς KSiS

 

Last night a dj saved my life - Indeep (1982), αν αναζητάς το αυθεντικό.

 

Υπάρχει η πιθανότητα να αναζητάς και την εκδοχή αυτή:

Seamus Haji - Last Night A DJ Saved My Life (2004).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναζητώ ένα τραγούδι απο γυναικεία φωνή όπου στο ρεφραιν λέει "Last night DJ saved my life with a song" αυτό κατάλαβα' date=' έβαλα και λίγη φαντασία :).

παρακαλώ και ημερομηνία αν γίνεται.[/quote']

 

Χμ...

πιθανές εκτελέσεις:

 

Purple Beat

Mariah Carey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιό κομματάκι χορευτικό. Νομίζω ο ρυθμός του έμοιαζε με το Jungle fever των Chakachas... Νομίζω...

 

Ξεκινάει με μια γυναικεία φωνή που λέει: Are you sitting comfortable? Good then I begin...

 

Αυτό το συγκεκριμένο sample το χρησιμοποιεί και ο best στο σποτάκι των ειδήσεών του...

 

Περισσότερα δεν ξέρω. Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιο κομμάτι είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιό κομματάκι χορευτικό. Νομίζω ο ρυθμός του έμοιαζε με το Jungle fever των Chakachas... Νομίζω...

 

Ξεκινάει με μια γυναικεία φωνή που λέει: Are you sitting comfortable? Good then I begin...

 

Αυτό το συγκεκριμένο sample το χρησιμοποιεί και ο best στο σποτάκι των ειδήσεών του...

 

Περισσότερα δεν ξέρω. Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιο κομμάτι είναι?

Για κοίταξε για το 'Louie vega Ft. Anane - Jungle Fever'...

Στις ειδήσεις του Best πάντως αυτό παίζει δεν ξέρω για αυτό το διάστημα αλλά κάποια στιγμή αυτό είχανε standard...

Επίσης δεν νομίζω να είναι και τόσο παλιό το συγκεκριμένο 1-2 χρόνια το πολύ...

Btw για ρίξε μια ματιά... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνο ενα τραγουδι που μεσα εχει τον στοιχο "α καζα ντιρε". ισωσ αυτο το τραγουδι να λεγεται και ετσι, δεν ξερω. ειναι πολυ παλιο τραγουδι. αν μπορειτε να με βοηθησετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω!!!

Ψαχνω ενα τον τιτλο ενος τραγουδιου του Σταματη Γονιδη. Σε καποια στιγμη λεει "Δεν θα

μαθεις ποτε ν'αγαπας" ενω στο ρεφραιν λεει αρκετες φορες την λεξη λυπαμαι

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Costinio, αυτό είναι, να'σαι καλά! Βασικά κάθησα να το ψάξω γιατί πρέπει να είναι διασκευή από ένα rock συγκρότημα, αλλά μετά το σχετικό ψάξιμο δε βρήκα κάτι... Μήπως ξέρεις εσύ;

Κι εγώ έχω ρίξει αρκετό ψάξιμο για να βρω το original αλλά δεν έχω καταφέρει τπτ ρε γμτ! Ας το βρει κάποιος! :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...