Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη βρε παιδια παιζει ρολο στους ssd ποτε θα σβηνουμε και ποτε θα γραφουμε αρχεια;  χαλανε ετσι;  δηλαδη μεχρι ποσα gb αντεχουν;  εμενα γραφει 0.2TB τι ειναι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγνωμη βρε παιδια παιζει ρολο στους ssd ποτε θα σβηνουμε και ποτε θα γραφουμε αρχεια;  χαλανε ετσι;  δηλαδη μεχρι ποσα gb αντεχουν;  εμενα γραφει 0.2TB τι ειναι αυτο;

Oι εγγραφες παιζουν ρολο, σαν οριο ζωης.

75tb δινει στον δικο σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη βρε παιδια παιζει ρολο στους ssd ποτε θα σβηνουμε και ποτε θα γραφουμε αρχεια;  χαλανε ετσι;  δηλαδη μεχρι ποσα gb αντεχουν;  εμενα γραφει 0.2TB τι ειναι αυτο;

Αυτό είναι πόσες εγγραφές έχεις κάνει στον δίσκο. Όπως σου έγραψε και ο Κώστας έχει σαν ασφαλές όριο 75ΤΒ. Δηλ. σου λέει ότι εγγυάται μέχρι 75ΤΒ. Μέχρι τώρα ο δικός σου έχει γράψει 0,2ΤΒ. Πόσο καιρό έχεις τον ssd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πόσες εγγραφές έχεις κάνει στον δίσκο. Όπως σου έγραψε και ο Κώστας έχει σαν ασφαλές όριο 75ΤΒ. Δηλ. σου λέει ότι εγγυάται μέχρι 75ΤΒ. Μέχρι τώρα ο δικός σου έχει γράψει 0,2ΤΒ. Πόσο καιρό έχεις τον ssd?

Κατι μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την προηγούμενη  εβδομάδα τον τοποθέτησα στο pc,   οκ ρε παιδιά αν είναι να το ξέρω να μην σβήνω και γράφω συνέχεια, τώρα είναι πολλά αυτά που εχει; 0,2 τι εννοεί  

 

επίσης ακόμα και το παιχνίδι που παίζω μετράει έγραφες; ή απλά εκει μονο διαβάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που φθείρουν περισσότερο είναι π.χ. τα torrents. Να τα κατεβάζεις σε έναν hdd. Όταν συμπληρωθεί ο χρόνος και έχεις γράψει πχ. 12 ΤΒ δηλ. 1ΤΒ κάθε μήνα αυτό σημαίνει ότι 75/12=6,25. Σε 6,5 χρόνια θα συμπληρώσεις το όριο. Όμως η εγγύηση ήδη θα έχει λήξει αφού έχει 5 χρόνια. Επίσης όταν συμπληρώσει 75 ΤΒW αυτό δεν σημαίνει ότι θα τα φτήσει. Μπορεί ακόμα και 100+ να γράψει και να είναι ακόμα λειτουργικός. Οπότε μην ανησυχείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές με τον είναι tlc μνήμες ο evo και mlc o pro. Οι mlc είναι καλύτερες είναι μεγαλύτερης αντοχής και οπιο γρήγορες. Άλλη σημαντική διαδφορά είναι 5 ρόνια εγγύηση ο ένας και 10 ο άλλος. Ουσιαστικά η εγγύηση είναι διαφορά αν και είναι σημαντικό να έχει ένας ssd mlc μνήμες αλλά και οι μνλημες που έχει ο evo είναι οκ. Στην πράξη δεν θα δεις καμμία διαφορά μεταξύ των δύο. Διάλεξε και πάρε.

 

Τι εννοείς με "μονο 2.5' μπορω με αυτη την μητρικη" ??

αρα να διαλεξω εναν απο τους 2 σωστα? οτι δεν μπορω να δεχτω m2 ssd

 

Aπο οτι καταλαβαινω εννοει οτι δεν δεχεται m2 ssd αλλα μπορει να παιξει μονο σε sata.

σωστα.. εσυ τι προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα αν αξιζει δινω οσα κοστιζει ο προ ο 500 η και παραπανω... δεν εχω θεμα αν οντωε αξιζει η χρηματικη διαφορα απο τον εβο η καποιον αλλον με αντιστοιχη τιμη αλλα οι διαφορες να αξιζουν τα χρηματα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα αν αξιζει δινω οσα κοστιζει ο προ ο 500 η και παραπανω... δεν εχω θεμα αν οντωε αξιζει η χρηματικη διαφορα απο τον εβο η καποιον αλλον με αντιστοιχη τιμη αλλα οι διαφορες να αξιζουν τα χρηματα τους!

Πιστεύω δεν αξίζει για τέτοια χρήση. Κοίτα σε πιο οικονομικό..

www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=8419254%2C8109255%2C9527729%2C8712834%2C5918223

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πόσες εγγραφές έχεις κάνει στον δίσκο. Όπως σου έγραψε και ο Κώστας έχει σαν ασφαλές όριο 75ΤΒ. Δηλ. σου λέει ότι εγγυάται μέχρι 75ΤΒ. Μέχρι τώρα ο δικός σου έχει γράψει 0,2ΤΒ. Πόσο καιρό έχεις τον ssd?

όχι τα torrent και η καταγραφή εικόνας γίνεται μονο στον μηχανικό, το ξέρω αυτο,  άλλα και 200gb για τόσο λίγο που τον εχω πολλα δεν ειναι παλι;  δηλαδή μόνο windows 7  κατι προγραματα και ενα παιχνιδι το euro truck  σύνολο 68gb γεματα ολα ολα τα υπόλοιπα ειναι στον wd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστώ πολύ παιδιά, τι να πω έκανα μια καλή αγορά και μακάρι να βγει αξιόπιστος δεν έχω πάλι όρεξη (αν και τα έχω όλα σε back up) να τα ξανά βάζω πάλι ολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα image όλου του ssd και κράτα το στον σκληρό ώστε αν χρειαστεί να το επαναφέρεις χωρίς να περνάς ξανά όλα τα προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...