Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θενκ γιου. Θα παει σε 2 Evo 250 + 500 εν τέλει 

Και γιατι δεν παιζει με εναν μονο δισκο 1 ΤΒ 850 Pro η σε 2 500αρηδες με raid αν θελει αποδοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα..χθες παρέλαβα τον maxtor m3 ..

καλή κατασκευή φαίνεται και ελαφρύς..

'Εχω μια απορία..

έχει μέσα ένα πρόγραμμα για autobackup και sectretzone..

όταν κάνω backup δεν μου εμφανίζει πουθενά τα αρχεία, μόνο μέσα στο πρόγραμμα και μεσα απο αυτό μπορώ να κάνω επαναφορά τα αρχεία..

έτσι γίνεται ή κάνω κάτι λάθος;;

και στο sectretzone διάβασα στις οδηγίες οτι μπορώ να διαχειριστώ το κλειδωμένο χώρο χωρίς να έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα πατώντας στο εικονίδιο Portable SecretZone Που υπάρχει μέσα στο δίσκο και θα εμφανιστεί ένα παράθυρο για να βάλω κωδικό, εμένα δεν μου εμφανίζει τίποτα..το έχω δοκιμάσει σε 2 pc και δεν μου εμφανίζει το παράθυρο για τον κωδικό..

κάνω κάτι λάθος ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα..χθες παρέλαβα τον maxtor m3 ..

καλή κατασκευή φαίνεται και ελαφρύς..

'Εχω μια απορία..

έχει μέσα ένα πρόγραμμα για autobackup και sectretzone..

όταν κάνω backup δεν μου εμφανίζει πουθενά τα αρχεία, μόνο μέσα στο πρόγραμμα και μεσα απο αυτό μπορώ να κάνω επαναφορά τα αρχεία..

έτσι γίνεται ή κάνω κάτι λάθος;;

και στο sectretzone διάβασα στις οδηγίες οτι μπορώ να διαχειριστώ το κλειδωμένο χώρο χωρίς να έχω εγκαταστήσει το πρόγραμμα πατώντας στο εικονίδιο Portable SecretZone Που υπάρχει μέσα στο δίσκο και θα εμφανιστεί ένα παράθυρο για να βάλω κωδικό, εμένα δεν μου εμφανίζει τίποτα..το έχω δοκιμάσει σε 2 pc και δεν μου εμφανίζει το παράθυρο για τον κωδικό..

κάνω κάτι λάθος ;;

Δεν το εχω δουλεψει με τα προγραμματα που εχει, αλλα αν στα ανοιγει μεσο του προγρμματος δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αυτο..

Για την κρυπτογραφηφη παλι δεν ξερω τι παιζει με το secretzone, εγω χρησιμοποιω το Mywinlocker encryption. Αν δεν βγαλεις ακρη με εκεινο δοκιμασε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω δουλεψει με τα προγραμματα που εχει, αλλα αν στα ανοιγει μεσο του προγρμματος δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αυτο..

Για την κρυπτογραφηφη παλι δεν ξερω τι παιζει με το secretzone, εγω χρησιμοποιω το Mywinlocker encryption. Αν δεν βγαλεις ακρη με εκεινο δοκιμασε αυτο.

Για το backup δεν με νοιάζει αλλά για το secretzone λέει οτι αφου εγκαταστήσω υο πρόγραμμα και κλειδώσω ένα μέρος του δίσκου θα μπορώ σε άλλο pc να τον ξεκλειδώσω χωρίς να εγκαταστήσω κάτι απλά πρέπει να πατήσω πάνω στo secretzone και να βάλω τον κωδικό. Υο δοκιμάζω σε άλλο pc και δν κάνει τίποτα..

Θα το δοκιμάσω αυτο που πρότεινες.

Απλά εγω θέλω να μπορώ να έχω κλειδωμένο ένα μέρος του δίσκου και να μπορώ να το ξεκλειδώσω σε άλλο pc χωρίς να πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το backup δεν με νοιάζει αλλά για το secretzone λέει οτι αφου εγκαταστήσω υο πρόγραμμα και κλειδώσω ένα μέρος του δίσκου θα μπορώ σε άλλο pc να τον ξεκλειδώσω χωρίς να εγκαταστήσω κάτι απλά πρέπει να πατήσω πάνω στo secretzone και να βάλω τον κωδικό. Υο δοκιμάζω σε άλλο pc και δν κάνει τίποτα..

Θα το δοκιμάσω αυτο που πρότεινες.

Απλά εγω θέλω να μπορώ να έχω κλειδωμένο ένα μέρος του δίσκου και να μπορώ να το ξεκλειδώσω σε άλλο pc χωρίς να πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα.

Με το winlocker κλειδωνεις συγκεκριμένα αρχεία /φακέλους με κωδικό για οποιαδήποτε υπολογιστή.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θα ήθελα να αγοράσω έναν εσωτερικό σκληρό για αποθήκη (φωτο και βίντεο) 1Τ και άνω.Υπάρχει κάποια πρόταση σε λογική τιμή?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θα ήθελα να αγοράσω έναν εσωτερικό σκληρό για αποθήκη (φωτο και βίντεο) 1Τ και άνω.Υπάρχει κάποια πρόταση σε λογική τιμή?

Ευχαριστώ.

Budget?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα σε νοιάζει κυρίως η αξιοπιστια.

www.skroutz.gr/comparelists/1715?compare=11275505%2C6422651%2C4470394%2C10116980%2C4588730%2C9962979

Σε αυτές τις σειρές θα κοιταζα, αν θες οικονομικοτερα δες σε 2tb εκτός από τους Hitachi που δεν βγαίνουν λιγότερα gb στα μοντέλα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση.........μια ερώτηση, υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα σε wd και seagate στους δίσκους που ανέφερες ή είναι το ίδιο όποιον και να διαλέξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλους κάνεις δουλειά σου,

Ο WD παλιός καλός δοκισμενος δίσκος, :)

Οι seagate είναι καινουργοι, ανανεωμένοι με νέους controllers και χαμηλότερης κατανάλωσης και ελάχιστα πιο γρήγοροι.

Όλοι με τρία χρόνια εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...