Προς το περιεχόμενο

Το Razer Blade αναβαθμίστηκε με 14άρα IGZO QHD+ οθόνη!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η οθονη του ειναι 3Κ (3200x1800).

Επισης υπαρχει και εκδοση με 1080p οθονη, την οποια και θα προτιμουσα.
http://www.razerzone.com/store/razer-blade-fullhd

 

H διαφορα μεταξυ 1080p και 3Κ στις 14" στο gaming ειναι εμφανεστατη. Η GTX970m 3GB ομως δεν ειναι αρκετη για να MAXαρει τα πολυ βαρια παιχνιδια του 2014-2015 σε 3Κ (π.χ. AC Unity, Dying Light, Shadow of Modror). Και σιγουρα θα προτιμουσα 1080 Ultra settings απο 3Κ Medium Settings, ιδικα οταν μιλαμε για 14".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με μια asus 970gtx παιζω σε 4κ οχι ολα φουλ αλλα παιζει

 

η 970m παιζει παιχνιδια οπως το Dragon Age με ultra settings στα 1080p με πανω απο 30 fps, οποτε λογικα με medium-low θα παιζει και 4Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η οθονη του ειναι 3Κ (3200x1800).

Επισης υπαρχει και εκδοση με 1080p οθονη, την οποια και θα προτιμουσα.

http://www.razerzone.com/store/razer-blade-fullhd

 

H διαφορα μεταξυ 1080p και 3Κ στις 14" στο gaming ειναι εμφανεστατη. Η GTX970m 3GB ομως δεν ειναι αρκετη για να MAXαρει τα πολυ βαρια παιχνιδια του 2014-2015 σε 3Κ (π.χ. AC Unity, Dying Light, Shadow of Modror). Και σιγουρα θα προτιμουσα 1080 Ultra settings απο 3Κ Medium Settings, ιδικα οταν μιλαμε για 14".

 

Η διαφορά είναι εμφανέστατη αν μιλάμε για ξερές αναλύσεις. Αν μιλάμε για full γραφικά, ΑΑ, anisotropic και δε συμμαζεύεται, δεν ξέρω κατά πόσο είναι τόσο εμφανής. Στις 14", 1080p με τα πάντα όλα ανοιχτά και 3Κ με τα πάντα όλα ανοιχτά δεν νομίζω ότι διαφέρουν και τόσο.

 

Σε κάθε περίπτωση είναι αστείος συμβιβασμός να δώσει κάποιος 2200$ για να παίζει με medium γραφικά και 10Κ ανάλυση να είχε. Γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ακυρες ολες οι παραπανω ενστασεις για το αν θα μπορει να τρεχει  παιχνιδι 4k σε 14αρα οθονη

γιατι πολυ απλα ειναι overkill να τρεχει games σε  native αναλυση τετοιου μεγεθους

 

ακομα και σε 1080 θα ειναι  overkill για τα ματια, και το  downscale που θα καλειται να κανει σε αυτη την αναλυση θα λειτουργει ως εναλλακτικο anti aliasing παρεχοντας αψογη απεικονιση και υψηλα fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι, οπως νομιζω γνωριζετε η razer δεν τα φερνει στην ελλαδα τα blade αλλα ουτε καν στην ευρωπη. μαλιστα για το 1080p που ενδιαφερομαι ειναι αποκλιστικο στο δικο της internet store. ξερει κανεις καποιο τροπο για να παραγγηλω απο αμερικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι, οπως νομιζω γνωριζετε η razer δεν τα φερνει στην ελλαδα τα blade αλλα ουτε καν στην ευρωπη. μαλιστα για το 1080p που ενδιαφερομαι ειναι αποκλιστικο στο δικο της internet store. ξερει κανεις καποιο τροπο για να παραγγηλω απο αμερικη?

 

Δες και το κόστος αποστολής πάντως...

 

Εγώ ένα μηχανικό πληκτρολόγιο πήγα να παραγγείλω από το online shop τους (ήθελα blackwidow tournament edition - το μικρό δηλαδή) και από 79,99 μου έβαζε +50 ευρώ έξοδα αποστολής... Και τελικά πήρα ένα άλλο που είναι σούπερ και δεν το μετάνιωσα καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ακυρες ολες οι παραπανω ενστασεις για το αν θα μπορει να τρεχει  παιχνιδι 4k σε 14αρα οθονη

γιατι πολυ απλα ειναι overkill να τρεχει games σε  native αναλυση τετοιου μεγεθους

 

ακομα και σε 1080 θα ειναι  overkill για τα ματια, και το  downscale που θα καλειται να κανει σε αυτη την αναλυση θα λειτουργει ως εναλλακτικο anti aliasing παρεχοντας αψογη απεικονιση και υψηλα fps

 

Συμφωνω το ιδιο game στην οθονη του φορητου μου 15.6 ιντσων και στην τηλεοραση 32 ιντσων εχουν τρελη διαφορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο αντιγραφή MacBook Pro 15...

Επειδή είχα MBP 15 mid 2009 unibody, οι ομοιότητες είναι πάρα πολλές εξωτερικά. Σχεδόν ίδια ... ακόμα και τα ανεμιστηράκια από μέσα όπως τα "δείχνει" στο βίντεο, στην ίδια θέση είναι :P

Και καλά κάνουν. Νομίζω ότι το MBP είναι ό,τι καλύτερο έχω δει σε ποιότητα κατασκευής, σε λάπτοπ. Εσωτερικά και εξωτερικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...