Προς το περιεχόμενο

Coolpad Ivvi Mini. Το λεπτότερο smartphone στον κόσμο έχει πάχος μόλις 4,7 χιλιοστών!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με έχουν κουράσει με τις βλακείες τους. Και στην τελική, το κινητό (όπως και κάθε αντικείμενο) είναι τόσο παχύ, όσο είναι το παχύτερο σημείο του, και εδώ βλέπω το module της κάμερας να προεξέχει για τα καλά. Μπορώ να συγχωρήσω τα καρούμπαλα στα Nokia με pureview, αλλά όχι και σε ένα μέτριο κινητό που απλά θέλει το τίτλο του λεπτότερου κινητού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¥1299 (Chinese Yuan) = 183 €, για να μην τρέχετε όλοι όπως εγώ σε converters

Υπήρχαν κάτι παράπονα από χρήστες (ότι η τιμή δεν είναι αντιπροσωπευτική σε ευρώ ή σε δολάρια και άλλα συναφή) και έτσι κόπηκαν οι μετατροπές, τουλάχιστον από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανουν οι εταιριες και εξελισουν τα προϊοντα τους.

Πριν μερικα χρονια δεν μπορουσαμε να φανταστουμε οτι θα υπηρχαν κινητα με αυτο το παχος και με αυτες τις επιδοσεις.

Ασφαλως χρειαζετε ακομα βελτιωση σε καποιους αλλους τομεις με σπουδαιοτερο, κατα την γνωμη μου, την μπαταρια.

Νομιζω ειναι καλο και θεμιτο ο καταναλωτης να ζηταει περισσοτερα γιατι ετσι ερχεται η εξελιξη.

Μην ξεχναμε βεβαια και το μαρκετινγκ που παιζει μεγαλη σημασια στο τι μας παρουσιαζει η καθε εταιρια.

Γενικα εγω βλεπω οτι καθε καινουριο πραγμα που μας παρουσιαζουν, οσο αχρηστο και να μας φαινεται αρχικα, κρυβει πολες ωρες εξελιξης και αυτο μονο καλο μπορει να ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχαν κάτι παράπονα από χρήστες (ότι η τιμή δεν είναι αντιπροσωπευτική σε ευρώ ή σε δολάρια και άλλα συναφή) και έτσι κόπηκαν οι μετατροπές, τουλάχιστον από μένα.

 

 

Αλήθεια είναι αυτό. Τα γνωστά κινέζικα eshops που στέλνουν και Ευρώπη, ένα 50αρικο καπέλο το βάζουν. Το Xiaomi MI4 το είχα πάρει από κατάστημα ΣΤΗΝ Κίνα 270€ την ώρα που η Xiaomi το πουλούσε 220€ στο online της και τα γνωστά eshops το έδιναν 330€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, 5 χιλ λένε και στην μέση γίνεται 8. Η κάμερα εξέχει άλλα 2 κλπ. Η κατάσταση έχει παραγίνει, μου θυμίζει κάποιους που λένε ότι την έχουν 22 πόντους και τη μετράνε από τον ...  κ..λ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσο πιο λεπτά γίνονται, τόσο μικρότερη μπαταρία έχουν....

hello...,  μήπως να καταλάβετε ότι το λεπτό είναι "μπούρδα" γιατί αυτό που πραγματικά θέλουμε είναι ΜΠΑΤΑΡΙΑ?

φτάνει πια, όλα έχουν και ένα όριο, βρείτε τον καλύτερο συνδυασμό λεπτού με μεγάλη μπαταρία και μην μας πρήζετε με βλακείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι το Νικία 6310i. Μπορεί τώρα να αποτελεί αρχαιολογία, αλλά του είχα βάλει την μεγάλη μπαταρία και με βαριά χρηση μου κρατούσε μια βδομάδα!!! Για την εποχή του όμως ηταν ομορφο και πρακτικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Συλλέκτης?

-Ναι

-Προσθέστε παρακαλώ...

-Αμέσως, πείτε μου.

-Άλλη μια κινεζική βλακεία (*φυσικά με Αντρόιντ...)

 

 

*Αυτό για το λειτουργικό το αναφέρω ως αρνητική διαφήμιση στην γκούγκλ που επιτρέπει στον κάθε κατασκευαστή να την δυσφημεί...δεν τρολάρω το λειτουργικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Συλλέκτης?

-Ναι

-Προσθέστε παρακαλώ...

-Αμέσως, πείτε μου.

-Άλλη μια κινεζική βλακεία (*φυσικά με Αντρόιντ...)

 

 

*Αυτό για το λειτουργικό το αναφέρω ως αρνητική διαφήμιση στην γκούγκλ που επιτρέπει στον κάθε κατασκευαστή να την δυσφημεί...δεν τρολάρω το λειτουργικό...

Καθόλου αρνητική διαφήμιση δεν είναι....ίσα ίσα που είναι προσιτό και το βρίσκεις σε χιλιάδες συσκευές από πολύ φτηνές εώς πολύ ακριβές...είναι παντού, αυτό βοηθάει στο να εξοικειώνεται ο κόσμος με αυτό το λειτουργικό και να το προτιμάει. Κάνει ακριβώς ό,τι έκανε και η Microsoft πριν κάμποσα χρόνια και κατέκτησε τον κόσμο! (εντάξει, άντε το 90%! :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...