Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

   

 

 

Μπορείς να βάλεις από την τσέπη σου για να πάρεις κάτι πιο ακριβό αλλά και πάλι μόνο ανάμεσα στα προϊόντα που το κατάστημα έχει βάλει ως διαθέσιμα για την δράση... Στο Κώτσο πχ έχει το iPad αν θέλει κάποιος να δώσει 300 ευρώ και βάλε από μόνος του.... Απλά αν το προιόν που θέλεις δεν συμμετέχει στη δράση είτε πιο φθηνό είναι είτε πιο ακριβό δεν μπορείς να το επιλέξεις...

και υπομονη σε λιγες ημερες αλλα κατασηματα θα μπουν στο προγραμμα λενε 370 εταιριες !!!!

ασε να πουλησουν την σαβουρα !!!!!

Ρε fondas,δεν γίνεται λέμε αυτό, στο ειπαν τοσοι,σταμάτησε σε παρακαλώ να παραπληροφορείς.Αλλιώς παρέθεσε κάτι που να το τεκμηριώνει. Η ερώτηση 7 δεν λέει οτι μπορείς να πάρεις κάτι εκτός λίστας ακόμα και με παραπάνω χρήματα, ρώτα στα καταστήματα να δεις.Αλλιώς δεν θα υπήρχαν λίστες ,θα σου έλεγαν πάρε οτι θες.

μενω περιστερι αθηνα περασα απο public πλαισιο και οτε οι πρωτοι δυο λεγανε οτι εχει το ραφι ο οτε δεν ειπαν οχι απλα δεν το πηρα γιατι εχω φιλο που δουλευει στα media markt και μου λεει θα μπουν στο προγραμμα και θα γινει πολεμος και στις ερωτησεις το εχουν αλλαξει δυο φορες στο e-inclusion

 

και το ψαχνω γιατι θα παρω 3 μηχανηματα απο θειους κλπ που δεν το θελουν

Ρε fondas,δεν γίνεται λέμε αυτό, στο ειπαν τοσοι,σταμάτησε σε παρακαλώ να παραπληροφορείς.Αλλιώς παρέθεσε κάτι που να το τεκμηριώνει. Η ερώτηση 7 δεν λέει οτι μπορείς να πάρεις κάτι εκτός λίστας ακόμα και με παραπάνω χρήματα, ρώτα στα καταστήματα να δεις.Αλλιώς δεν θα υπήρχαν λίστες ,θα σου έλεγαν πάρε οτι θες.

νεα σελιδα απο public με ι3 κλπ ξεπουλανε σαβουρα τι αμαν πια μου τα ειπε ο φιλος μου που ειναι υπαλληλος

http://www.public.gr/psifiaki-allileggyi/prosfores-dikaiouxon/

να δω τι θα πεις τωρα

και στο 3g θα αυξησουν gb

πριν απο λιγο ο φιλος μου μεσου facebook λεει δωσανε σε αλλες εταιριες το καταστημα του ολα τα celeron λαπτοπ και σαβουρα ταβλετ και τρεχουν να εκτελωνισουν νεα μοντελα .... παιδια ξεστοκαρουν αποθηκες απο αλλες χωρες !!!!

 

με μεγαλα γραμματα  ΥΠΟΜΟΝΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά,εγώ λέω να χαλαρώσεις λίγο γιατί πολύ τσιτωμένος είσαι.Από εμένα έχεις το ελεύθερο πάντως να λείψεις μερικές μέρες από το τόπικ,γιατί βλέπω ότι από χτες που γράφτηκες το έχεις πάρει λίγο παραμάζωμα ε;Δεν θέλουμε να πάθεις τίποτα,νέο μέλος.

 

Οπότε συνέχισε στο παρασκήνιο αυτή την συγκέντρωση χρήσιμων πληροφοριών από τους φίλους σου που δουλεύουν σε όλα τα καταστήματα και μόλις μαζέψεις υλικό ξαναέλα σε μερικές μέρες να μας τα πεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά,εγώ λέω να χαλαρώσεις λίγο γιατί πολύ τσιτωμένος είσαι.Από εμένα έχεις το ελεύθερο πάντως να λείψεις μερικές μέρες από το τόπικ,γιατί βλέπω ότι από χτες που γράφτηκες το έχεις πάρει λίγο παραμάζωμα ε;Δεν θέλουμε να πάθεις τίποτα,νέο μέλος.

 

Οπότε συνέχισε στο παρασκήνιο αυτή την συγκέντρωση χρήσιμων πληροφοριών από τους φίλους σου που δουλεύουν σε όλα τα καταστήματα και μόλις μαζέψεις υλικό ξαναέλα σε μερικές μέρες να μας τα πεις.

χαχαχααααα ηθελες τεκμεριωση και τωρα δεν σου αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεα σελιδα απο public με ι3 κλπ ξεπουλανε σαβουρα τι αμαν πια μου τα ειπε ο φιλος μου που ειναι υπαλληλος

http://www.public.gr/psifiaki-allileggyi/prosfores-dikaiouxon/

να δω τι θα πεις τωρα

Τι το νέο είδες mate; Ποιο είναι το νέο i3 που δεν ήταν μέσα και τώρα μπήκε; Ίδια είναι η σελίδα και με χτες και με προχτές, δε βλέπω να προστέθηκε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο ένα λινκ από public βλέπω το οποίο υπήρχε από την αρχή της δράσης με τα ίδια ακριβώς προιόντα,δεν έχει αλλάξει κάτι,ούτε τεκμηριώνει αυτό που λες εσύ.Δεν είναι καν νέα σελίδα όπως υποστηρίζεις.

 

Αλλά κακώς συνεχίζω να ασχολούμαι,δεν ταϊζω άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος θα ήμουν ευγνώμων. Επειδή είμαι στη cyta ήδη (μάλιστα πριν 2 βδομάδες έκανα ανανέωση) λέω να εκμεταλλευτώ την έκπτωση στην υφιστάμενη γραμμή μου και έχω να επιλέξω μεταξύ

 

http://cyta.gr/el/SalePoints/shops/products/tablets/huawei_mediapad_t1_3g     HUAWEI Media Pad T1 3G

http://www.cyta.gr/el/SalePoints/shops/products/tablets/mls_iqtab_10_3g          MLS IQTab 10' 3G

http://www.cyta.gr/el/SalePoints/shops/products/tablets/samsung_galaxy_33g  SAMSUNG Galaxy Tab 3 3G (+19Ε)

 

Ποιο αξίζει περισσότερο? To samsung? Βασικά έχουν ,όπως και άλλοι πάροχοι ,τα LENOVO Tab A5500 τα οποία ναι μεν είναι καλά αλλά όχι και τέτοια υπερτιμολόγηση (120Ε κάνουν)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος θα ήμουν ευγνώμων. Επειδή είμαι στη cyta ήδη (μάλιστα πριν 2 βδομάδες έκανα ανανέωση) λέω να εκμεταλλευτώ την έκπτωση στην υφιστάμενη γραμμή μου και έχω να επιλέξω μεταξύ

 

http://cyta.gr/el/SalePoints/shops/products/tablets/huawei_mediapad_t1_3g HUAWEI Media Pad T1 3G

http://www.cyta.gr/el/SalePoints/shops/products/tablets/mls_iqtab_10_3g MLS IQTab 10' 3G

http://www.cyta.gr/el/SalePoints/shops/products/tablets/samsung_galaxy_33g SAMSUNG Galaxy Tab 3 3G (+19Ε)

 

Ποιο αξίζει περισσότερο? To samsung? Βασικά έχουν ,όπως και άλλοι πάροχοι ,τα LENOVO Tab A5500 τα οποία ναι μεν είναι καλά αλλά όχι και τέτοια υπερτιμολόγηση (120Ε κάνουν)...

Το samsung ειναι διπυρινο ενω τα αλλα δυο τετραπυρινα κοιτα το mls που ειναι ελληνικη εταιρια μπορω να πω οτι ειναι καλο και νομιζω οτι παιρνει και σιμ μεσα αν δεν κανω λαθος και το huawei και αυτο μου φαινεται καλουτσικο αλλα να σου πω την αληθεια δεν το χα δει ποτε και ουτε καν ηξερα οτι υπηρχε δεν ξερω αν το χει παρει και ποτε κανεις :P γνωστος μου ετσι.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γεια σας κι από μένα. Είναι πολύ χρήσιμα όλα αυτά που έχουν γραφτεί εδώ. Πολλές ευχαριστίες και στους υπεύθυνους του insomnia.gr όσο και στα μέλη  του. Τα διάβασα όλα και κατάλαβα καλύτερα πλέον πως έχει η κατάσταση. Προσωπικά πείστηκα να περιμένω λίγες μέρες μήπως υπάρξουν περαιτέρω προσφορές τόσο σε υλικό (μεγαλύτερη ποικιλία σε laptop και tablet), οσο και σε σύνδεση  (περισσότερα GBs). Ίσως και να μην υπάρξει κάποια ουσιαστική διαφορά αλλά δε χάνουμε τίποτα. 

Από κει και πέρα επιτρέψτε μου να προσθέσω δυο πραγματάκια.  Το ένα είναι  πως δεν πρέπει να λησμονούμε το γεγονός ότι αυτό το πακέτο που δίνεται δωρεάν σκοπεύει να δώσει κυρίως  μια πρώτη προσωπική εμπειρία με κάποιες βάσεις αλλά και την ευκαιρία  σε μερίδα του πληθυσμού που λόγω οικονομικής στενότητας υποχρεώνεται να μένει πίσω,  να γνωρίσει από πρώτο χέρι τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί η σύγχρονη τεχνολογία,  να εκτιμήσει τα οφέλη της και έτσι να αυξηθούν  οι πιθανότητες ώστε να επιτευχθεί αυτή η ψηφιακή σύγκλιση.  Ετσι, νομίζω πως για κάποιον που έχει επιθυμία και όρεξη για γνώση αλλά λόγω έλλειψης χρημάτων ή και λόγω ηλικίας ίσως, να μη το τολμούσε, τώρα μπορεί με αυτό τον βασικό εξοπλισμό που του δίνεται δωρεάν, να κάνει ενα βήμα προς αυτο το σκοπό.  Δεν είπε κανείς πως αυτή  η προσφορά αρκεί,  όμως είναι ένα επιπλέον βήμα, μια προσπάθεια ώστε να γνωρίσουν όσο γίνεται περισσότεροι άνθρωποι τα νέα τεχνολογικά επιτεύγματα  και πως μπορούν να φανούν χρήσιμα στην καθημερινότητά μας. Γι αυτό πέρα από την εμπορική συμπεριφορά των καταστημάτων που έτσι  κι αλλιώς είναι αναπόφευκτη ( γιατί δεν ανοίγει ποτέ και κανείς  μαγαζί για να κάνει  ελεημοσύνη, αλλά για να βγάζει κέρδος, για να βγάζει χρηματα), προσωπικά βλέπω θετικά αυτή την κίνηση και δε με βρίσκουν και πολύ σύμφωνο διάφορα υποτιμητικά ή προσβλητικά προς τις εταιρείες σχόλια. 

 

Το δεύτερο που θα ήθελα να αναφέρω,  είναι η επάρκεια του συνολικού διαθέσιμου όγκου μεταφοράς δεδομένων. Τα 10GB που δίνει ο ΟΤΕ, σε φορητές συσκευές τύπου tablet, και όχι τοσο τύπου laptop, τα βρίσκω όχι μόνο αρκετά αλλά το πιθανότερο είναι να περισσεύουν και ( αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα απο την πλευρα των παροχων) να μεταφέρονται αρκετά GB στον επόμενο μήνα,  κάτι που σημαίνει πως, ακόμα κι αν κάνουμε σύνδεση με 5GB, τον πρώτο - δεύτερο μήνα μπορεί να είναι οριακά,  όμως σιγά σιγά θα είμαστε εντάξει.  Προσοχή λίγο μόνο,  γιατί δε λέμε πως αυτός ο όγκος  είναι αρκετός από  μόνος του, αλλά σε συνδυασμό με το οικιακό και δημόσιο ασύρματο δίκτυο είναι μια χαρά.  Δηλαδή κάτι που μου απορροφά πολλά megabytes , όπως μια ανανέωση θα την πραγματοποιήσω είτε στο δικό μου ή άλλο γνωστό οικιακό χώρο,  είτε σε κάποιο από τα δωρεάν ασύρματα δίκτυα. 

 

Σας ευχαριστώ και αν κάποιος γνωρίζει ας μας πει τι γίνεται στις περιπτώσεις που δεν καταναλωθούν όλα τα διαθέσιμα για κάθε μήνα προς χρήση gigabytes. Μεταφέρονται στον επόμενο μήνα  ή απλά διαγράφονται;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τα νεα καταστηματα ... υπομονη !!!!!

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ergasiaka/50235/psifiaki-allileggyi-30-000-exoun-parei-dorean-internet-kai-tamplet

εγω δεν θελω 3G εχω συνδεση σπιτι μου και το 3G ειναι 5gb ειναι για λιγες ημερεσ το μηνα εαν κανεις κανα UPDATE τους εκανες πλουσιους τι νομιζεις ειναι 5gb το μηνα θες 20gb μονο ο ΟΤΕ δινει 10gb

πρέπει στις προδιαγραφές το μηχάνημα να υποστηρίζει 3G για να μπει στο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε για τα λαπτοπ αλλα  εγω πηρα το toshiba του πλαισιου και με μια αναβαθιση σε ram και ssd θα εχω ενα πολυ αξιοπρεπες μηχανημα... ετσι κι αλλιως τζαμπα το πηρα οποτε θα δωσω το πολυ 100 ευρω για την αναβαθμιση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε για τα λαπτοπ αλλα  εγω πηρα το toshiba του πλαισιου και με μια αναβαθιση σε ram και ssd θα εχω ενα πολυ αξιοπρεπες μηχανημα... ετσι κι αλλιως τζαμπα το πηρα οποτε θα δωσω το πολυ 100 ευρω για την αναβαθμιση

Μπορείς να βάλεις ένα λινκ του μηχανήματος γιατί στο site δεν τα βγάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-notebook/laptop/Toshiba-Satellite-C50-B-158-PSCMLE-04F027GE.htm

επειδη τα ειδα ολα απο κοντα πιστεψτε με σαν ποιοτητα δε συγκρινεται ουτε με hp ουτε με lenovo... το toshiba εχει πολυ καλυτερα πλαστικα και οθονη... αποτι ειδα το σασι του το χρησιμοποιει και στα ακριβα λαπτοπ της εταιρειας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/laptop-notebook/laptop/Toshiba-Satellite-C50-B-158-PSCMLE-04F027GE.htm

επειδη τα ειδα ολα απο κοντα πιστεψτε με σαν ποιοτητα δε συγκρινεται ουτε με hp ουτε με lenovo... το toshiba εχει πολυ καλυτερα πλαστικα και οθονη... αποτι ειδα το σασι του το χρησιμοποιει και στα ακριβα λαπτοπ της εταιρειας

Έτσι όπως είναι τώρα πως πάει σε απλή χρήση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...