Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιταξε η χρηση που του κανω ειναι office ιντερνετ με πολλες καρτελες ανοιχτες , και συνδεση με τηλεοραση μεσω hdmi για ταινιες... μεχρι στιγμης κομπλε! δεν εχω κανενα παραπονο! ουτε ανεβαζει θερμοκρασια ουτε πολυ θορυβο. το μονο που ισως να ενοχλησει καποιον ειναι οτι δεν εχει dvd αλλα δεν χρησιμοποιω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τα μέχρι τώρα λαπτοπ, κανένα δεν αξίζει. Ούτε το Toshiba του Πλαισίου που κοστίζει παραπάνω, αφού έχει παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά.

 

Πάρτε αν είναι ένα με 230 και βάλτου ραμ + έναν ssd και είστε κομπλέ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα μέχρι τώρα λαπτοπ, κανένα δεν αξίζει. Ούτε το Toshiba του Πλαισίου που κοστίζει παραπάνω, αφού έχει παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά.

 

Πάρτε αν είναι ένα με 230 και βάλτου ραμ + έναν ssd και είστε κομπλέ. 

σα χαρακτηριστικα ναι ειναι τα ιδια... αλλα τα εχεις δει απο κοντα? θεωρεις οτι η ποιοτητα κατασκευης και η οθονη δεν παιζουν ρολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα τι πάνελς φοράνε, αλλά σε αυτές τις τιμές δε νομίζω ότι θα δεις διαφορές στις οθόνες που να αξίζουν 40 ευρώ παραπάνω, έχει και το μείον ότι δεν έχει dvd όπως είπες.

 

Οπότε, ταπεινή μου γνώμη καλύτερα να πάρεις έναν με 230 και να βάλεις ραμ ( και του Πλαισίου μόνο 2 γίγα ραμ έχει ) και μετά έναν ssd αν θέλει κάποιος.

 

Υ.Γ. Βασικός λόγος να πληρώσει παραπάνω κάποιος κατ εμέ θα ήταν η καλύτερη εγγύηση, αλλά δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση των εν λόγω εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το samsung ειναι διπυρινο ενω τα αλλα δυο τετραπυρινα κοιτα το mls που ειναι ελληνικη εταιρια μπορω να πω οτι ειναι καλο και νομιζω οτι παιρνει και σιμ μεσα αν δεν κανω λαθος και το huawei και αυτο μου φαινεται καλουτσικο αλλα να σου πω την αληθεια δεν το χα δει ποτε και ουτε καν ηξερα οτι υπηρχε δεν ξερω αν το χει παρει και ποτε κανεις :P γνωστος μου ετσι.!

Ευχαριστώ φίλε μου, το μόνο που με προβληματίζει είναι αν αξίζει να περιμένω μπάς και δώσει η cyta κανά πιο καινούριο η πάω σε άλλο κατάστημα για 3G φάση και καλύτερο ταμπλετακι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κανά ipad mini θα δώσουν ή....Γιατί στο δελτίο τύπου της wind μου φαίνεται πως το αναφέρουν ,αλλά δεν το βρήκα στην λίστα.

Το έχει κάποιος (ο Κωτσόβολος νομίζω) αλλά πρέπει να πληρώσεις παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν ήδη μπει αρκετά καταστήματα επιπλέον καθώς οι σελίδες των δικαιούχων έχουν πάει από 18 σε 27 απλά απ ότι βλέπω είναι κυρίως franchise των ήδη υπαρχόντων στη περιφέρεια... Δεν είδα κάτι καινούριο δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κανά ipad mini θα δώσουν ή....Γιατί στο δελτίο τύπου της wind μου φαίνεται πως το αναφέρουν ,αλλά δεν το βρήκα στην λίστα.

To έχει ο Κωτσόβολος αλλά αν είναι να δώσεις 230 ευρώ που ζητάει παραπάνω το παίρνεις κ από το σκρουτζ χωρίς την επιδότηση με τα ίδια λεφτά.

Εγώ αυτό ήθελα αλλά είναι σαν να ακυρώνω το κουπόνι...Οπότε πάω για άλλα.

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, κυκλοφορεί δελτίο τύπου της Media Markt που αναφέρει ότι συμμετέχει στην Ψηφιακή Αλληλεγγύη και προτρέπει τον κόσμο να μπει στη σελίδα και να επιλέξει αυτό που του κάνει, δεν έχουν δηλαδή κάποια λίστα. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

http://news247.gr/advertorial/media-markt-kai-pshfiakh-allhlegguh-pane-paketo.3299598.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εκνευριστεί με τα καραγκιοζιλίκια που έχουν κάνει και τις μίζες τους.

 

Ένα κάρο λεφτά για να μας δώσουν σαβούρες και να φάνε χρήματα.

 

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε νωρίτερα, αλλά ορίστε πως έχουν τα πράγματα:

 

1 - Είσαι υποχρεωμένος ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ να διατηρήσεις την σύνδεση για 1χρόνο. Οπότε, αν δεν έχεις / δεν μπορεί η εταιρία να σου βάλει σύνδεση για 1 χρόνο, θα σου δώσει στικάκι με 12 ευρώ / μήνα. Επιδοτείσαι ως 31/10/15 όμως, οπότε τους υπόλοιπους 4 μήνες, τους πληρώνεις κανονικά, και ακόμα και αν διακόψεις την σύνδεση, πάλι θα πληρώσεις 12 / μήνα για τους μήνες που μένουν. 

 

 

2 - Τα 60 ευρώ για συμβουλευτικές υπηρεσίες κλπ που ελάχιστοι θα χρησιμοποιήσουν, πού πάνε κύριοι υπεύθυνοι;

 

 

3 - Μας δίνουν συσκευές που κοστολογούν 100+ ευρώ από την κανονική τους αξία, και μας χρεώνουν και με το ζόρι ένα 50ρικο ίντερνετ ακόμα. Έλεος με τα λαμόγια όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εκνευριστεί με τα καραγκιοζιλίκια που έχουν κάνει και τις μίζες τους.

 

Ένα κάρο λεφτά για να μας δώσουν σαβούρες και να φάνε χρήματα.

 

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε νωρίτερα, αλλά ορίστε πως έχουν τα πράγματα:

 

1 - Είσαι υποχρεωμένος ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ να διατηρήσεις την σύνδεση για 1χρόνο. Οπότε, αν δεν έχεις / δεν μπορεί η εταιρία να σου βάλει σύνδεση για 1 χρόνο, θα σου δώσει στικάκι με 12 ευρώ / μήνα. Επιδοτείσαι ως 31/10/15 όμως, οπότε τους υπόλοιπους 4 μήνες, τους πληρώνεις κανονικά, και ακόμα και αν διακόψεις την σύνδεση, πάλι θα πληρώσεις 12 / μήνα για τους μήνες που μένουν. 

 

 

2 - Τα 60 ευρώ για συμβουλευτικές υπηρεσίες κλπ που ελάχιστοι θα χρησιμοποιήσουν, πού πάνε κύριοι υπεύθυνοι;

 

 

3 - Μας δίνουν συσκευές που κοστολογούν 100+ ευρώ από την κανονική τους αξία, και μας χρεώνουν και με το ζόρι ένα 50ρικο ίντερνετ ακόμα. Έλεος με τα λαμόγια όλα.

Για τη σύνδεση ίντερνετ είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα. Η wind λέει ότι διακόπτεις χωρίς επιβάρυνση, η Cosmote ότι πληρώνεις 4 μήνες από 12€. Για τα 60€ λογικά θα κοπεί κάποιο παραστατικό για να πάρουν τα λεφτά. Τουλάχιστον για τα λάπτοπ οι τιμές είναι νορμάλ (και για κάποια tablet νομίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, κυκλοφορεί δελτίο τύπου της Media Markt που αναφέρει ότι συμμετέχει στην Ψηφιακή Αλληλεγγύη και προτρέπει τον κόσμο να μπει στη σελίδα και να επιλέξει αυτό που του κάνει, δεν έχουν δηλαδή κάποια λίστα. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

http://news247.gr/advertorial/media-markt-kai-pshfiakh-allhlegguh-pane-paketo.3299598.html

 

Αφου το έγραψε η εγκυρότατη news247....(όχι οτι φταις εσύ, απλά φαντάσου το άρθρο τώρα δεν υπάρχει)!

Επίσης δε νομίζω να βάλουν στα 230Ε προιόντα εκπτώσεων, απλά ίσως όχι υπερτιμολογημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το έγραψε η εγκυρότατη news247....(όχι οτι φταις εσύ, απλά φαντάσου το άρθρο τώρα δεν υπάρχει)!

Επίσης δε νομίζω να βάλουν στα 230Ε προιόντα εκπτώσεων, απλά ίσως όχι υπερτιμολογημένα.

Το ανέφερε και κάποιος πιο πάνω ότι θα μπει και η mediamarkt νομίζω από βδομάδα.

 

Τι έχει το news247;; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...