Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Το σύστημα είναι πεσμένο."

6 φορές έχω πάει στα καταστήματα ΟΤΕ και ΓΕΡΜΑΝΟΣ της περιοχής μου(Άρτα),από την έναρξη της προσφοράς και είναι το μόνο που ακούνε τα αυτάκια μου.

Κάποιος να σηκώσει το σύστημα ,ρε παιδιά..

Πόσο μάλλον,όταν αναγκαζόνται να ταλαιπωρούντα κάι ηλικιωμένοι που στην πλειοψηφία είναι δικαιούχοι της Ψηφιακής Αλληλεγγύης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τη σύνδεση ίντερνετ είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα. Η wind λέει ότι διακόπτεις χωρίς επιβάρυνση, η Cosmote ότι πληρώνεις 4 μήνες από 12€. Για τα 60€ λογικά θα κοπεί κάποιο παραστατικό για να πάρουν τα λεφτά. Τουλάχιστον για τα λάπτοπ οι τιμές είναι νορμάλ (και για κάποια tablet νομίζω)

 

Στην Wind είπαν στους δικούς μου ότι θα πληρώσουν τους υπόλοιπους 4 μήνες κανονικά. Θα πάρω τηλέφωνο στα κεντρικά γιατί τα χω πάρει κρανίο. Ό,τι θέλει ο καθένας κάνει σ αυτή τη χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Wind είπαν στους δικούς μου ότι θα πληρώσουν τους υπόλοιπους 4 μήνες κανονικά. Θα πάρω τηλέφωνο στα κεντρικά γιατί τα χω πάρει κρανίο. Ό,τι θέλει ο καθένας κάνει σ αυτή τη χώρα.

καλα πατε και μπλεκετε με wind... ποσες φορες εχει γραφτει οτι οι ανθρωποι ειναι απατεωνες? μια φορα εμπλεξα και δεν ξαναμπλεκω! δε βγαζεις ακρη... να δειτε τι εχει να γινει μετα τις 31/10 οταν θα τους ζητανε λεφτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κρασιά, ορίστε ο πίνακας απόσβεσης της Wind.

 

http://www.wind.gr/files/1/Aitiseis_Syndesis_Programmaton/00001939_Contract_Flat_REVISED.pdf

 

 

Ελλάς το μεγαλείο σου πάλι. Μια απ τα ίδια κι οι άλλες εταιρίες βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα πατε και μπλεκετε με wind... ποσες φορες εχει γραφτει οτι οι ανθρωποι ειναι απατεωνες? μια φορα εμπλεξα και δεν ξαναμπλεκω! δε βγαζεις ακρη... να δειτε τι εχει να γινει μετα τις 31/10 οταν θα τους ζητανε λεφτα

Και στον Γερμανό/κοσμοτε το ίδιο λένε, πληρώνεις τους εναπομείναντες μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το έγραψε η εγκυρότατη news247....(όχι οτι φταις εσύ, απλά φαντάσου το άρθρο τώρα δεν υπάρχει)!

Επίσης δε νομίζω να βάλουν στα 230Ε προιόντα εκπτώσεων, απλά ίσως όχι υπερτιμολογημένα.

 

Δεν το λέει μόνο στο news247, απλά ήταν το πρώτο από τα αποτελέσματα που μου έβγαλε το Google.

 

Το ίδιο κείμενο/δελτίο τύπου υπάρχει σε πολλά sites...

 

(επίσης, μια χαρά δουλεύει το link)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεν το ποσό των 12 ευρώ το μήνα για 10 gb είναι καλό βάσει των τιμών που ισχύουν κανονικά αλλά όντως δεν θα έπρεπε να σε υποχρεώνουν να το πληρώσεις πέραν των δωρεάν μηνών που δικαιούσαι. Ουσιαστικά το φταίξιμο σε μεγάλο βαθμό πέφτει και στην ίδια την δράση καθώς αν είχε ξεκινήσει τέλη καλοκαιριού αρχές φθινοπώρου όπως έπρεπε τότε μια χαρά θα έπεφτε εκριβώς στο 12μήνο αλλά έτσι όπως τα κάνανε και καθυστέρησε ένα εξάμηνο η έναρξη, θα πρεπε είτε το δωρεάν ίντερνετ αντίστοιχα να ισχύει για ένα χρόνο από τη μέρα που εξαργυρώνεις το κουπόνι (μέχρι το φλεβάρη του 16) είτε να γίνεται 6μηνη σύνδεση πχ.

 

Είναι λάθος να υποχρεώνεις κάποιον να κρατάει μια σύνδεση που δεν ήθελε απαραίτητα εξαρχής... Για όσους έχουν ήδη σύνδεση αν μπορούν ίσως το καλύτερο είναι να λάβουν απλά σαν έκπτωση στο ήδη υπάρχον συμβόλαιό τους το 12ευρο και μετά απλά συνεχίζουν κανονικά από εκεί που ήταν, οπότε δεν χάνουν κάτι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν πήγα ακόμα να ρωτήσω για σύνδεση αλλά guys, άνεργος είμαι.Για να έχω πάρει το μέρισμα σημαίνει ότι έχω το μαύρο μου το χάλι απο θέμα εισοδημάτων. Με υποχρεώνουν να βάλω σύνδεση στο ιντερνετ που δε θέλω  κ μετά μου λένε να την κρατήσω κ παραπάνω.Πολύ απλά δεν πρόκειται να πληρώσω τίποτα από την τσέπη μου.Θα μπω φυλακή για τα 12 ευρώ το μήνα που θα χρωστάω στην wind?Προσωπικά δεν το νομίζω...

Δεν το παίζω ούτε ιστορία ούτε πουλάω μαγκιά απλά έτσι έχουν τα πράγματα και δεν γίνονται αλλιώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ακριβώς τα λές φίλε paulos9gr.

Δηλαδή τί πάνε να κάνουν; να ξεγελάσουν κόσμο που για να δικαιούται πέρσι το κοινωνικό μέρισμα δεν είναι στην καλύτερη οικονομική κατάσταση (το 95 % αυτών έστω).

Και θείους θείες γιαγιάδες που δεν έχουν ακούσει την λέξη ΓΙΓΑΜΠΑΪΤ;

(-μάνα έχω 10 gb στην cosmote!

-να πάμε σε έναν γιατρό παιδάκι μου!!!)

 

Σας παραθέτω την απάντηση στο που έλαβα σε σχετική ερώτηση για τις υποχρεώσεις μου μετά την 31/10 στην επικοινωνία του e-inclusion.

 

\\\Καλησπέρα σας,

Σας ενημερώνουμε ότι όπως αναφέρεται και στη σελίδα 48 της Πρόσκλησης του ΤΕΕ (
https://www.e-inclusion.gr//wp-content/uploads/sites/5/2015/01/TEE_Prosklisi.pdf), οι δικαιούχοι οφείλουν να διατηρήσουν την τηλεπικοινωνιακή σύνδεση που προμηθεύτηκαν μέσω της δράσης μέχρι 31/10/2015, ή, αν επιθυμούν να τη διακόψουν, να προσκομίζουν σχετική Υπεύθυνη Δήλωση.

Ωστόσο, κάθε Πάροχος/Προμηθευτής στα συμβόλαια των προσφορών των τηλεπικοινωνιακών συνδέσεων που διαθέτει, αναγράφει την ελάχιστη διάρκεια της τηλεπικοινωνιακής σύνδεσης που θα ενεργοποιηθεί, η οποία ενδέχεται να είναι μεγαλύτερη της ως άνω διάρκειας που ορίζει η πρόσκληση.

Σχετικά με τις λοιπές δεσμεύσεις/ρήτρες που απορρέουν από το συμβόλαιο που θα υπογραφεί με τον Τηλεπικοινωνιακό Πάροχο που θα επιλέξετε, θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τον εκάστοτε Τηλεπικοινωνιακό Πάροχο.

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση μη διστάσετε να επικοινωνήσετε εκ νέου μαζί μας.

Στη διάθεσή σας,
Γραφείο Υποστήριξης Χρηστών Ψηφιακής Αλληλεγγύης////

 

μας υποχρέωσες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς, έκαναν τις συμφωνίες τους με τα καταστήματα / παρόχους και σου λένε "εμείς τη δουλειά μας την κάναμε, κόψτε το λαιμό σας κύριοι καταναλωτές ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τρελενεστε.. εχει βγαλει η wind 12 μηνης διαρκειας 5gb οποτε πληρωνετε τους υπολοιπους 4 μηνες μετα ληγει και δεν πληρωνετε τιποτα.. ψαξτε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τρελενεστε.. εχει βγαλει η wind 12 μηνης διαρκειας 5gb οποτε πληρωνετε τους υπολοιπους 4 μηνες μετα ληγει και δεν πληρωνετε τιποτα.. ψαξτε το

ή Cosmote που δίνει 10gb και στη χειρότερη να πληρώσεις 48€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι και τόσο τραγικά ρε παιδιά!

Αν όχι τραγικό, να το χαρακτηρίσουμε ανήθικο; να πλασάρεις ΔΩΡΕΑΝ κάτι και τελικά να πρέπει να πληρώσεις μισό, εναν, δεκα μήνες..

1 ευρώ, 50 ευρώ εκατό ευρώ;

 

Ειδικά σε τέτοιες εποχές που ο κόσμος πεινάει. Ειδικά στην Αθήνα, και ίσως να το έλαβαν υπόψιν τους και απέκλεισαν την Περιφέρεια Αττικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...