Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη, αλλά θεωρώ οφέλιμο να σας το πω:

 

Ο κάθε πάροχος ή/και συνεργαζόμενο κατάστημα προσπαθεί να σε πάρει με το μέρος στο θέμα σταθερής τηλεφωνίας ή stick ιντερνετ. Αυτό που όλοι "ξεχνάνε" να αναφέρουν είναι πως αν πας σε άλλο μαγαζί (γερμανος, κλπ) θα πάρεις έκτπωση απο την υπάρχουσα σύνδεση που έχεις! Ίσως για πολλούς να είναι αυτονόητο, αλλά στην αδερφή μου προσπάθησαν να πλασάρουν stick wind απο τα Public, αντί να της πουν να κοιτάξει στον Γερμανό (αφού είχε σταθερή τηλεφωνία με OTE). Μέσω του προγράματος στον Γερμανό θα πάρει έκτπωση 12€ απο το σταθερό τηλέφωνο, άρα θα της έρχεται 8€, έτσι απλά.

 

 

Αφού τα Public = Wind είναι ανταγωνιστές με τον Γερμανό= OTE-COSMOTE γιατί να σε στείλουν στον ανταγωνιστή τους ; Λογικό είναι αφού πήγες εσύ στο κατάστημά τους να σου πλασάρουν τα δικά τους... Το ότι το πρόγραμμα και η δράση είναι κοινή δε σημαίνει ότι δεν ανταγωνίζονται και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η Forthnet δεν εχει συμμετοχη,ε; :P

 

αν και εμείς έχουμε και νοβα και μαλακίες...

 

Φιλος που δουλευει στη φορθνετ μου ειπε οτι συνεργαζεται με κωτσοβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα ξαδερφο που ειναι δικαιουχος και ασχετος με τεχνολογια και ρωτησε εμενα πληροφοριες για το προγραμμα...

 

φυσικα και δεν ηξερα και εγω οποτε λεω να ρωτησω και εσας....

 

εκτος απο το λαπτοπακι που θελει... ειναι υποχρεωτικο να παρει πακετο ιντερνετ ή κινητης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα ξαδερφο που ειναι δικαιουχος και ασχετος με τεχνολογια και ρωτησε εμενα πληροφοριες για το προγραμμα...

 

φυσικα και δεν ηξερα και εγω οποτε λεω να ρωτησω και εσας....

 

εκτος απο το λαπτοπακι που θελει... ειναι υποχρεωτικο να παρει πακετο ιντερνετ ή κινητης?

Ναι!Αν εχει ηδη σε καποια εταιρια συνδεση ιντερνετ θα μπορουσε να δει αν η εταιρια του ειναι στην δραση και τι εξοπλισμο δινουν αλλιως αν επιλεξει καποια απο τις αλλες εταιριες θα μπορουσες να μας πεις ποιες τον ενδιαφερουν και να σου πουμε και πιο συγκεκριμενα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα ξαδερφο που ειναι δικαιουχος και ασχετος με τεχνολογια και ρωτησε εμενα πληροφοριες για το προγραμμα...

 

φυσικα και δεν ηξερα και εγω οποτε λεω να ρωτησω και εσας....

 

εκτος απο το λαπτοπακι που θελει... ειναι υποχρεωτικο να παρει πακετο ιντερνετ ή κινητης

Ρε αγορίνα αυτό το συγκεκριμένο ερώτημα πέραν του ότι είναι από τις πρώτες διευκρινίσεις που μπορέις να δεις στην πρόσκληση, έχει απαντηθεί τουλάχιστον άλλες τρεις φορές σε αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αγορίνα αυτό το συγκεκριμένο ερώτημα πέραν του ότι είναι από τις πρώτες διευκρινίσεις που μπορέις να δεις στην πρόσκληση, έχει απαντηθεί τουλάχιστον άλλες τρεις φορές σε αυτό το θέμα.

Συγγνωμη που επεμβαινω αλλα υπαρχει κανεις εδω που οριζει τι πρεπει να ρωταμε;Μπορει να μην το ειδε δεν ειναι κακο που ρωτησε ουτε κακο να απαντησουμε και να τελειωνει το θεμα.Συγγνωμη και παλι που απανταω εγω απλα το θεωρησα σωστο :) Με αυτη την ψηφιακη αλληλεγγυη απλα μας εχουν κανει να ασχολουμαστε μονο με αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα οτε και γερμανο, με σκοπο να παρω λαπτοπ και στικακι. Η απαντηση τους (και των δυο), ηταν οτι για το στικακι πρεπει να συνεχισω τη συνδεση μεχρι να κλεισει το 12μηνο (με διακοπη πληρωνω τα υπολοιπα). Η διακοπη χωρις χρεος, ισχυει μονο σε περιπτωση που παρω ταμπλετ και αντι για στικακι παρω μονο την καρτουλα 3g.

Πιασε τ' αυγο και κουρευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα οτε και γερμανο, με σκοπο να παρω λαπτοπ και στικακι. Η απαντηση τους (και των δυο), ηταν οτι για το στικακι πρεπει να συνεχισω τη συνδεση μεχρι να κλεισει το 12μηνο (με διακοπη πληρωνω τα υπολοιπα). Η διακοπη χωρις χρεος, ισχυει μονο σε περιπτωση που παρω ταμπλετ και αντι για στικακι παρω μονο την καρτουλα 3g.

Πιασε τ' αυγο και κουρευτο.

Αστα να πανε εγω εφαγα πικρα σημερα.Πηρα τηλεφωνο την wind της καβαλας και ρωτησα τι γινεται με το tablet μου και μου ειπε οτι θα κανει ενημερωση το απογευμα.Και ρωταω για το κουτι με τα δωρα και μου λεει οτι υπηρξε ενα προβλημα και ειτε θα το λαβετε αργοτερα κατα πολυ η καθολου και στο τελος λεει την φραση θα σας ενημερωσουμε το απογευμα να παρετε τα χαρτια σας.Και λεω τωρα εγω το ταμπλετ δεν θα παρω η το κουτι;Γιατι αν μου δωσει τα χαρτια μου πισω σημαινει οτι δεν ισχυει η αγορα σωστα; Η καταλαβα κατι λαθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα οτε και γερμανο, με σκοπο να παρω λαπτοπ και στικακι. Η απαντηση τους (και των δυο), ηταν οτι για το στικακι πρεπει να συνεχισω τη συνδεση μεχρι να κλεισει το 12μηνο (με διακοπη πληρωνω τα υπολοιπα). Η διακοπη χωρις χρεος, ισχυει μονο σε περιπτωση που παρω ταμπλετ και αντι για στικακι παρω μονο την καρτουλα 3g.

Πιασε τ' αυγο και κουρευτο.

Εδώ λέει ότι διακόπτεις χωρίς κανένα κόστος. Ερώτηση 19, για internet on the go. Αυτό δεν είναι το στικάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ λέει ότι διακόπτεις χωρίς κανένα κόστος. Ερώτηση 19, για internet on the go. Αυτό δεν είναι το στικάκι;

 

Διαχωριζουν τη συνδεση, με το αν θα παρεις στικακι ή σκετη sim.

Εστειλα email, ας ελπισουμε να παρω απαντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαχωριζουν τη συνδεση, με το αν θα παρεις στικακι ή σκετη sim.

Εστειλα email, ας ελπισουμε να παρω απαντηση.

 

Γιατι δεν παιρνεις σκετη την σιμ;Στο κατω κατω θα το χρησιμοποιησεις; Για λαπτοπ ειδικα τα gb δεν θα φτασουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν παιρνεις σκετη την σιμ;Στο κατω κατω θα το χρησιμοποιησεις; Για λαπτοπ ειδικα τα gb δεν θα φτασουν

 

Χμμ, δε σκεφτηκα να τους ρωτησω...

Το θεμα ομως ειναι γιατι κανουν το διαχωρισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, δε σκεφτηκα να τους ρωτησω...

Το θεμα ομως ειναι γιατι κανουν το διαχωρισμο.

 

Πιστευω γιατι ολοι θελουν στικακι και κανεις συνδεση σταθερη και σου λεει κατσε στο λαπτοπ τουλαχιστον να παρουμε εξτρα χρημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη που επεμβαινω αλλα υπαρχει κανεις εδω που οριζει τι πρεπει να ρωταμε;Μπορει να μην το ειδε δεν ειναι κακο που ρωτησε ουτε κακο να απαντησουμε και να τελειωνει το θεμα.Συγγνωμη και παλι που απανταω εγω απλα το θεωρησα σωστο :) Με αυτη την ψηφιακη αλληλεγγυη απλα μας εχουν κανει να ασχολουμαστε μονο με αυτο

 

Ο καθένας μπορεί να ρωτάει ότι θέλει, αλλά κάτι που έχει ήδη απαντηθεί στο ίδιο θέμα είναι κουραστικό να επαναλαμβάνεται ειδικά για κάποιον που θέλει να διαβάσει όλη τη συζήτηση και να βγάλει συμπεράσματα. Άλλωστε, το να ρίξει μια ματιά καποιος στις προηγούμενες συζητήσεις στο θέμα που ετοιμάζεται να γράψει κ ο ίδιος, είναι καλό γιατί ίσως πάρει αμέσως την πληροφορία που θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...