Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αστα να πανε εγω εφαγα πικρα σημερα.Πηρα τηλεφωνο την wind της καβαλας και ρωτησα τι γινεται με το tablet μου και μου ειπε οτι θα κανει ενημερωση το απογευμα.Και ρωταω για το κουτι με τα δωρα και μου λεει οτι υπηρξε ενα προβλημα και ειτε θα το λαβετε αργοτερα κατα πολυ η καθολου και στο τελος λεει την φραση θα σας ενημερωσουμε το απογευμα να παρετε τα χαρτια σας.Και λεω τωρα εγω το ταμπλετ δεν θα παρω η το κουτι;Γιατι αν μου δωσει τα χαρτια μου πισω σημαινει οτι δεν ισχυει η αγορα σωστα; Η καταλαβα κατι λαθος

καλησπερα παιδια! ο τιτλος της ομαδας ειναι ακριβως οπως επρεπε να την ειχαν ονομασει κ επισημα! σας ε υ χ α ρ ι σ τ ω πολυ γιατι με αυτα που γραψατε με βοηθησατε να μην την πατησω! επειδη ηθελα ενα νορμαλ ταμπλετακι πηγα να παρω το lenovo επειδη ειναι τετραπουρηνο κ εχει τη θηκη κ τα λοιπα δωρα ,ωστε να μην χρειαστω να αγορασω για το δηθεν δωρεαν ταμπλετ κατι αλλο. ομως στο καταστημα της wind στο νησι μου, μου ειπαν οτι το κουτι υπαρχει σε καταστημα αλλα πωλειται 75 ευρω!!!!!οταν τους ειπα οτι στο site το αναφερει δωρο μου λεει:οριστε το προσπεκτους μας κ δεν αναφερεται δωρο! πηρα την wind και μου ειπαν ,οτι σας αναφερει το καταστηΜα! τους ειπα απατεωνες κ οτι θα κανω καταγγελια! εστειλα μειλ στην ψηφιακη αλληλεγγυη,με πηραν τηλ για λεπτομερειες κ θα με ενημερωσουν εντος εβδομαδας! εγω αλλαξα επιλογη ταμπλετ και εμεινα απλα στη wind γιατι εχω συμβολαιο σταθερου εκει με 20ευρω κ θα παει στα 8εως 31102015! αντε να δω τι θα πουν απο γραφεια αλληλεγγυης αν κι κοπελες εκει ηταν πολυ ευγενικες αλλα λιγο ασχετες

 

 

επισης πηγαν να μου την φερουν με θεμα διευθυνσης στην μειωση του λογαριασμου κατα 12ευρω με την λογικη οτι στο κουπονι εγραφε τη γενικη περιοχη που μενω ενω στον λογαριασμο την ακριβη διευθυνση ! οκ δεκτο ειπα ! στην ερωτηση μου τι να κανω για να ττο διορθωσω μου λεγανε αερολογιες κ αστε το να το δουμε κλπ! τοτε επεμεινα ιδιαιτερα κ στο τελος μου ειπαν να παω στην εφορια να κανω μια απλη αλλαγη στοιχειων διεθυνσης κατοικιας δηλ να βαλω τις λεπτομερειες που αναφερονται κ στο λογαριασμο κ θα καλυφθουν! ετσι κ εγινε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια! ο τιτλος της ομαδας ειναι ακριβως οπως επρεπε να την ειχαν ονομασει κ επισημα! σας ε υ χ α ρ ι σ τ ω πολυ γιατι με αυτα που γραψατε με βοηθησατε να μην την πατησω! επειδη ηθελα ενα νορμαλ ταμπλετακι πηγα να παρω το lenovo επειδη ειναι τετραπουρηνο κ εχει τη θηκη κ τα λοιπα δωρα ,ωστε να μην χρειαστω να αγορασω για το δηθεν δωρεαν ταμπλετ κατι αλλο. ομως στο καταστημα της wind στο νησι μου, μου ειπαν οτι το κουτι υπαρχει σε καταστημα αλλα πωλειται 75 ευρω!!!!!οταν τους ειπα οτι στο site το αναφερει δωρο μου λεει:οριστε το προσπεκτους μας κ δεν αναφερεται δωρο! πηρα την wind και μου ειπαν ,οτι σας αναφερει το καταστηΜα! τους ειπα απατεωνες κ οτι θα κανω καταγγελια! εστειλα μειλ στην ψηφιακη αλληλεγγυη,με πηραν τηλ για λεπτομερειες κ θα με ενημερωσουν εντος εβδομαδας! εγω αλλαξα επιλογη ταμπλετ και εμεινα απλα στη wind γιατι εχω συμβολαιο σταθερου εκει με 20ευρω κ θα παει στα 8εως 31102015! αντε να δω τι θα πουν απο γραφεια αλληλεγγυης αν κι κοπελες εκει ηταν πολυ ευγενικες αλλα λιγο ασχετες

 

 

επισης πηγαν να μου την φερουν με θεμα διευθυνσης στην μειωση του λογαριασμου κατα 12ευρω με την λογικη οτι στο κουπονι εγραφε τη γενικη περιοχη που μενω ενω στον λογαριασμο την ακριβη διευθυνση ! οκ δεκτο ειπα ! στην ερωτηση μου τι να κανω για να ττο διορθωσω μου λεγανε αερολογιες κ αστε το να το δουμε κλπ! τοτε επεμεινα ιδιαιτερα κ στο τελος μου ειπαν να παω στην εφορια να κανω μια απλη αλλαγη στοιχειων διεθυνσης κατοικιας δηλ να βαλω τις λεπτομερειες που αναφερονται κ στο λογαριασμο κ θα καλυφθουν! ετσι κ εγινε !

Εμενα η κοπελα στην δικη μου wind ηξερε μονο για το mls γιατι το ειχαν εκει και ειδε οτι ειναι ενωμενο δηλαδη το κουτι του ταμπλετ και το δωρο.Και εγω της ειχα δειξει την σελιδα τους και μου ειπε εφοσον λεει το λεει η σελιδα λογικα θα ερθει μαζι.Στο φυλλαδιο με μικρα γραμματα αν διαβασεις λεει οτι ανα πασα στιγμη εχουν το δικαιωμα να αναιρεσουν αυτα που γραφουν η να τα αλλαξουν.Την σελιδα τους,τους την εδειξες;Γιατι εγω ετσι εκανα συνδεθηκα στο wifi hotspot που ειχαν για να τους το δειξω αυτοι δεν εχουν καμια σχεση με την σελιδα να φανταστεις.Τι να πω μου φανηκε παντως λιγο ανοητη η απαντηση τους για το προσπεκτ τους καλυτερα οι υπαλληλοι να ενημερωνονται και μετα να απαντανε.Θεωρω σωστο να ελεγε πχ οτι θα ρωτησουμε τα κεντρικα και θα σας ενημερωσουμε Επεξ/σία από Janetkavala
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ η Cosmote το μείωσε από 10 σε 5 gb ; Γιατί επειδή είδε ότι οι άλλοι το έχουν 5 ;

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/internet-on-the-go-control

 

Κι εγώ έχω καταθέσει τα χαρτιά και περιμένω να παραλάβω... ελπίζω να μην ισχύει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ η Cosmote το μείωσε από 10 σε 5 gb ; Γιατί επειδή είδε ότι οι άλλοι το έχουν 5 ;

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/internet-on-the-go-control εδω ειναι η απαντηση σου http://www.psifiakiallilegii.gr/internet.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σορυ η Cosmote το μείωσε από 10 σε 5 gb ; Γιατί επειδή είδε ότι οι άλλοι το έχουν 5 ;

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/internet-on-the-go-control εδω ειναι η απαντηση σου http://www.psifiakiallilegii.gr/internet.htm

 

Κι εγώ έχω καταθέσει τα χαρτιά και περιμένω να παραλάβω... ελπίζω να μην ισχύει..

;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τώρα δείχνει να μην ανoίγει η σελίδα... Ήταν η επίσημη σελίδα στο σάιτ της Cosmote που τόσο καιρό έλεγε 10Gb και σήμερα έλεγε 5... Δε ξέρω γιατί... Είναι η σελίδα που σε στέλνει από το e-inclusion  όταν πατάς επάνω στο πακέτο που θες... Ελπίζω ήταν λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://submit.e-inclusion.gr/Default.aspx

 

Μπαίνεις εδώ με τα στοιχεία του taxis και σου λέει αν είσαι δικαιούχους...

 

Αλλά μπορείς να το καταλάβεις και μόνος σου αν πήρες το κοινωνικό μέρισμα και μένεις σε μία από τις 8 περιφέρειες που συμμετέχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση...

Όλοι εσείς που έχετε πάει σε μαγαζιά (είτε public, είτε Κωτσόβολους είτε Γερμανούς είτε ό,τι άλλο θέλει) και πήρατε mobile internet, σας ζήτησαν λογαριασμό ΔΕΚΟ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργεί πάλι το λινκ και πάλι λέει 5gb.... http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/internet-on-the-go-control

Καλημέρα όντως οδηγεί στις ίδιες πληροφορίες στα 5 GB. Σε όλα τα άλλα λινκ που είδα ΟΤΕ, Cosmote, Γερμανός γράφει τα 10GB.

Μου φαίνεται περίεργο να έχει αλλάξει, καθώς με αυτές τις προσφορές εγκρίθηκαν οι πάροχοι δεν ξέρω εάν μπορούν να αλλάξουν τις προσφορές χωρίς να υποβάλλουν νέα προσφορά και νέο φάκελο. Θα το ψάξω στα ψιλά γράμματα μήπως και βρω κάτι.

Πάντως εάν άλλαξε είναι αδικία για αυτούς που περίμεναν να βγει καμία καλή περίπτωση μοντέλου tablet/laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση...

Όλοι εσείς που έχετε πάει σε μαγαζιά (είτε public, είτε Κωτσόβολους είτε Γερμανούς είτε ό,τι άλλο θέλει) και πήρατε mobile internet, σας ζήτησαν λογαριασμό ΔΕΚΟ;

 

Γενικά είναι κουκουρούκου η φάση.. σε κάθε κατάστημα ζητάνε τα δικά τους... Οπότε προσπάθησε να έχεις όλα τα πιθανά δικαιολογητικά να μην μπορούν να σου πουν κάτι.... Κουπόνι, Εκκαθαριστικό, Δεκο, λογαριασμό τηλεφωνου-ίντερνετ, ταυτότητα..... μη σου πω και βεβαίωση ΑΦΜ και την επιτυχή αίτηση του κοινωνικού μερίσματος... τα χω ακούσει όλα... Αλλά κανονικα κουπόνι,ταυτότητα και εκκαθαριστικό...

 

Εδώ ζητάνε οι περισσότεροι υποχρεωτικά εκτυπωμένο το κουπόνι ενώ στην σελίδα της δράσης λέει ξεκάθαρα ότι δεν απαιτείται η εκτύπωσή του και μπορείς απλά να το έχεις στο κινητό σου πχ...

Καλημέρα όντως οδηγεί στις ίδιες πληροφορίες στα 5 GB. Σε όλα τα άλλα λινκ που είδα ΟΤΕ, Cosmote, Γερμανός γράφει τα 10GB.

Μου φαίνεται περίεργο να έχει αλλάξει, καθώς με αυτές τις προσφορές εγκρίθηκαν οι πάροχοι δεν ξέρω εάν μπορούν να αλλάξουν τις προσφορές χωρίς να υποβάλλουν νέα προσφορά και νέο φάκελο. Θα το ψάξω στα ψιλά γράμματα μήπως και βρω κάτι.

Πάντως εάν άλλαξε είναι αδικία για αυτούς που περίμεναν να βγει καμία καλή περίπτωση μοντέλου tablet/laptop

 

Ναι γενικά μπορούν να υποβάλλουν νέες προσφορές κλπ... αλλά πιστεύω βλακεία να το αλλάξουν καθώς τους έδινε ξεκάθαρο ανταγωνιστικό πλεονέκτημα γιατί δεδομένου ότι οι συσκευές είναι παντού πάνω κάτω οι ίδιες χωρίς μεγάλες διαφορές ήταν ένα κίνητρο για κάποιον τα διπλάσια γίγα να τους επιλέξουν... Προσωπικά τα 10 gb με 12 ευρώ θα τα κρατούσα και μετά το τέλος του δωρεάν γιατί δεν βρίσκεις τέτοια τιμή πουθενά αλλά με 5 θα το κόψω κατευθείαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σίγουρα είναι πολύ συμφέρουσα η προσφορά στα 10GB, πάντως θα πάρω να ρωτήσω αύριο!
Εγώ πάντως είχα κάνει καταγγελία στους υπεύθυνος της δράσης, για το γεγονός που ζητούσαν παράνομα στοιχεία από taxisnet στο helpdesk και σε κάθε περίπτωση αυτό οφείλουμε να κάνουμε σε ατασθαλίες εις βάρος των δικαιούχων. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...