Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει συμβει και σε αλλους να σας χρεωσουν χωρις να εχετε εξαντλησει τα gb? τελικα ηταν μια απατη οπως λεει και ο τιτλος και βαζουν τον κοσμο να πληρωσει χωρις λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του αδελφου μου, οταν τελειωναν τα γιγα, ειχε μειωμενη ταχυτητα.

Ομως στον προηγουμενο λογαριασμο χρεωθηκε 1.9Ε, για αποστολη σμσ,

που δεν ξερουμε αν εγιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα το ίδιο παιδιά. Ήρθε να πληρώσω ένα μικρό ποσό μεν της τάξης των τρισίμισι ευρώ, παρότι ξόδευα κάθε μήνα μόνο τα μισά γίγα.

Επίσης είπα εκεί στον υπάλληλο πως αυτό πρέπει να είναι παράνομο γιατί άλλα είχαμε συμφωνήσει από την αρχή, αλλά και στο κάτω μέρος η απόδειξη έγραφε πως μέχρι 31/10/2015 ισχύει αυτό το δωρεάν πρόγραμμα και του είπα πως μέχρι τον οκτώβριο θα είναι δωρεάν και μετά θα αρχίσει η χρέωση και συμφώνησε μαζί μου αλλά ο χρόνος ο κόπος και η ψυχολογία που θα γίνει χάλια για να γλυτώσεις αυτά τα τρισίμισι ευρώ δεν αξίζει.

Πάντως είναι να απορεί κανείς γιατί δε φτάνει που ενώ εξαρχής η παροχή έπρεπε να είναι ένα χρόνο τη δίνουν τελικά λιγότερο από έξι μήνες, σε χρεώνουν και από πάνω! δηλαδή πολύ απλά δεν υπάρχει κράτος, έλεγχος και καμία πραγματική υπηρεσία για να προστετεύει τον καταναλωτή. Στα λόγια πολλά υπάρχουν αλλά στην πράξη βλέπεις πως είναι η χώρα μας δυστυχώς. Άσε που ακόμα και θέμα να το κάνει κανείς, είμαι σιγουρος πως θα του βρουν χίλιες δικαιολογίες και στο τέλος μπορεί να τον αναγκάσουν να πληρώσει και παραπάνω.

Και αν θέλετε να το συνεχίσω, μετά όλα αυτά έχουν αντίκτυπο και στη συμπεριφορά του μέσου πολίτη αυτής της χώρας που για να επιβιώσει αντιγράφει κι αυτός τη συμπεριφορά του κράτους και των δημόσιων υπηρεσιών και των τραπεζών κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις απενεργοποίησα  και εγω με στικ βονταφον!τηλ 1227 χωρίς χρέωση από καρτοκινητο βονταφον άψογη συμπεριφορά χωρίς καμία αναμονή και χωρίς να με ζαλίσουν για προσφορές κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

και εγω τη διεκοψα τη συνδεση που ειχα κανει κοσμοτε 31/10. πηρα χαρτι που λεει οτι διακοπηκε κ συνεχιζει να με χρεωνει. τ χαρτι της διακοπης που μου ειχε δωσει η κοσμοτε γραφει κ τα εξης

 

''εχω ενημερωθει οτι εαν δεν αποσυνδεθω και διατηρησω την ανωτερω συνδεση δικαιουμαι επιδοτηση για νεα συσκευη ποσου εως εως και 414 ευρω''

 

τι γινεται γνωριζει κανενας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

και εγω τη διεκοψα τη συνδεση που ειχα κανει κοσμοτε 31/10. πηρα χαρτι που λεει οτι διακοπηκε κ συνεχιζει να με χρεωνει. τ χαρτι της διακοπης που μου ειχε δωσει η κοσμοτε γραφει κ τα εξης

 

''εχω ενημερωθει οτι εαν δεν αποσυνδεθω και διατηρησω την ανωτερω συνδεση δικαιουμαι επιδοτηση για νεα συσκευη ποσου εως εως και 414 ευρω''

 

τι γινεται γνωριζει κανενας???

Ενδιαφέρον αυτό που λες.Σου έκαναν προσφορά?Έχουν κάνει σε κάποιον προσφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...