Προς το περιεχόμενο

ποιο gaming mouse..??


kwstas09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγα μην το βρεις στα 10 με πιτογυρο δωρο. Σαφως το logi g502 εχει καλυτερο αισθητηρα αλλα σε θεμα ergonomics το DA ακομα φυσαει. Μπορει να μην εχει βαρυδια για να ελεγχεις το βαρος αλλα ηδη ειναι οσο ελαφρυ θα επρεπε να ειναι. Εμενα που ιδρωνουν τα χερια μου οταν παιζω (μονο fps) δεν μου εχει γλυστρισει ουτε 1 φορα απο το χερι.Στην τελικη ειναι επιλογη αναλογα με τον τροπο που παιζεις (grip), το μεγεθος του χεριου σου, το ειδος παιχνιδιου και προφανως το budget.

Ναι βεβαια αυτο ειναι μονο στα λογια που λες ή για χωρες του εξωτερικου,καθως δεν μπορουμε στην Ελλαδα να δουμε πιο ποντικι πραγματικα ειναι στα μετρα μας.Ενα παραδειγμα ειναι το G600 που ειχα που ενω ειναι μεγαλυτερο απο το G502 και δεν ειναι για Claw grip παρολα αυτα το G502 που ειναι κυριως για Claw μου ειναι πιο βολικο στην κινηση λογω μεγεθους. Για το Deathadder να πω τα αρνητικα οτι βγαζει πολλα προβληματα Double Click η εταιρια,δινει 2 χρονια ενω η Logitech δινει 3 και εχει μονο 2 πλαινα κουμπια το Deathadder πραγμα που το εχουν κραξει πολλοι(ας ειχε πχ αλλα 2 πλαινα κουμπια δηλαδη).Παρολα αυτα ειναι το πιο καλοπουλημενο ποντικι της εταιριας και αυτο ειναι αξιο αναφορας και δειχνει οτι ειναι αρκετα αξιολογο ποντικι(με τα προβλημα που κουβαλαει βεβαια λογω εταιριας)αλλα και εγω θα το προτιμουσα κατω των 50ευρω οπως πχ ειχε το παλιο Deathadder κατι καιρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι βεβαια αυτο ειναι μονο στα λογια που λες ή για χωρες του εξωτερικου,καθως δεν μπορουμε στην Ελλαδα να δουμε πιο ποντικι πραγματικα ειναι στα μετρα μας.Ενα παραδειγμα ειναι το G600 που ειχα που ενω ειναι μεγαλυτερο απο το G502 και δεν ειναι για Claw grip παρολα αυτα το G502 που ειναι κυριως για Claw μου ειναι πιο βολικο στην κινηση λογω μεγεθους. Για το Deathadder να πω τα αρνητικα οτι βγαζει πολλα προβληματα Double Click η εταιρια,δινει 2 χρονια ενω η Logitech δινει 3 και εχει μονο 2 πλαινα κουμπια το Deathadder πραγμα που το εχουν κραξει πολλοι(ας ειχε πχ αλλα 2 πλαινα κουμπια δηλαδη).Παρολα αυτα ειναι το πιο καλοπουλημενο ποντικι της εταιριας και αυτο ειναι αξιο αναφορας και δειχνει οτι ειναι αρκετα αξιολογο ποντικι(με τα προβλημα που κουβαλαει βεβαια λογω εταιριας)αλλα και εγω θα το προτιμουσα κατω των 50ευρω οπως πχ ειχε το παλιο Deathadder κατι καιρους.

 

Ολα τα ποντικια βγαζουν προβληματα, και για το g502 αν ψαξεις σιγουρα θα βρεις οτι καποια ατομα ειχαν προβλημα. Εγω το εχω 1 χρονο και 3 μηνες τωρα και δεν μου εχει παρουσιασει κατι..Τωρα για θεμα εγγυησης η logi ειναι πολυ καλυτερη.. Αλλα για τα κουμπια, εχει 2 γιατι ακριβως τοσα χρειαζονται για την χρηση του. Υποτιθεται οτι ειναι κυριως mouse για fps, και πιστεψε με δεν χρειαζεσαι παραπανω.Δοκιμασμενο και σε κλασσικο bf3,4 και σε competitive game οπως το csgo που το χω λιωσει και εχω φτασει σε μεγαλο elo... Ποτε δεν εχω πει α τι μουφα ειναι αυτη, θελω να παρω αλλο ποντικι.. Αν δεν σου βγει καποιο προβλημα πιστευω οτι και να παρεις μια χαρα θα εισαι, ειτε steelseries, logi,razer,corsair κτλ οταν το ποντικι ειναι ηδη ποιοτικο την υπολοιπη δουλεια την κανεις εσυ, μαγικα πραγματα το ποντικι δεν κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα ποντικια βγαζουν προβληματα, και για το g502 αν ψαξεις σιγουρα θα βρεις οτι καποια ατομα ειχαν προβλημα. Εγω το εχω 1 χρονο και 3 μηνες τωρα και δεν μου εχει παρουσιασει κατι..Τωρα για θεμα εγγυησης η logi ειναι πολυ καλυτερη.. Αλλα για τα κουμπια, εχει 2 γιατι ακριβως τοσα χρειαζονται για την χρηση του. Υποτιθεται οτι ειναι κυριως mouse για fps, και πιστεψε με δεν χρειαζεσαι παραπανω.Δοκιμασμενο και σε κλασσικο bf3,4 και σε competitive game οπως το csgo που το χω λιωσει και εχω φτασει σε μεγαλο elo... Ποτε δεν εχω πει α τι μουφα ειναι αυτη, θελω να παρω αλλο ποντικι.. Αν δεν σου βγει καποιο προβλημα πιστευω οτι και να παρεις μια χαρα θα εισαι, ειτε steelseries, logi,razer,corsair κτλ οταν το ποντικι ειναι ηδη ποιοτικο την υπολοιπη δουλεια την κανεις εσυ, μαγικα πραγματα το ποντικι δεν κανει..

Στα fps παιχνίδια πως χρησιμοποιείς τα πλαϊνά κουμπιά; DPI drop σαν sniper button;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα fps παιχνίδια πως χρησιμοποιείς τα πλαϊνά κουμπιά; DPI drop σαν sniper button;

 

Πρωτα απ'ολα τα sniper buttons ειναι για τους noobαδες, no offence αλλα θα μπορουσες και ετσι.

Εγω εχω 3 κουμπια (τα 2 πλαινα και τις ροδελας το κλικ) bind για abilities στο bf(med kit,ability 1,2)  και για csgo (flashbang,smoke, molotov)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απ'ολα τα sniper buttons ειναι για τους noobαδες, no offence αλλα θα μπορουσες και ετσι.

Εγω εχω 3 κουμπια (τα 2 πλαινα και τις ροδελας το κλικ) bind για abilities στο bf(med kit,ability 1,2)  και για csgo (flashbang,smoke, molotov)

χααχαχχα ελιωσα στο γελιο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απ'ολα τα sniper buttons ειναι για τους noobαδες, no offence αλλα θα μπορουσες και ετσι.

Εγω εχω 3 κουμπια (τα 2 πλαινα και τις ροδελας το κλικ) bind για abilities στο bf(med kit,ability 1,2) και για csgo (flashbang,smoke, molotov)

Δεν το θεωρώ για τους noobαδες μιας και είναι στο playstyle του καθενός. Στις μικρές πίστες του csgo πιο πολύ πιστεύω θα σε μπερδεύει αλλά στο bf μετράει αν κάθεσαι σε καμιά καλή γκαβάτσα/τζα... (όπως το λέει κανείς)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το θεωρώ για τους noobαδες μιας και είναι στο playstyle του καθενός. Στις μικρές πίστες του csgo πιο πολύ πιστεύω θα σε μπερδεύει αλλά στο bf μετράει αν κάθεσαι σε καμιά καλή γκαβάτσα..

 

Αλλιως παιζεται το sniper στο cs σε σχεση με ολα τα υπολοιπα...Aν δεν παιζεις cs αστο, μην το συγκρινεις...Εκει το quickscope φευγει καλημερα ή μαλλον καληνυχτα... Ποτε δεν μου αρεσε η καβατζα...Σε ολα τα υπολοιπα games η θα καβατζωθεις (και θα ρθει καποιος και θα σου ριξει μαχαιρακι και μετα tea bagging) ή θα παιξεις επιθετικα σαν riffler με quickscopes αλλα αυτο θελει practice..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν ημουν οπαδος του camping στα Fps παιχνιδια,ειδικα στα γρηγορα οπως το Counter Strike και το Call Of Duty(γιαυτο αλλωστε δεν ειμαι και μεγας οπαδος του Sniper). Αν και μαζευω πολλα Deaths βεβαια ετσι,πιο πολυ το ευχαριστιεμαι το παιχνιδια ειδικα σε παιχνιδια με γρηγορο Respawn.Το Battlefield με τα οχηματα ειναι βεβαια αλλη φιλοσοφια και το Camping παει συννεφο γιαυτο και δεν με τραβηξε ποτε. Εδω θυμαμαι παλικαρια που οταν παιζαμε την Beta που πιο πολυ ειναι για να δεις πως τρεχει το παιχνιδι,ανεβαινανε στους ουρανοξυστες με τα Sniper και περιμενανε εκει ολο το παιχνιδι,ή οι αλλοι παιζανε μονο με οχηματα.Ε να το βρασω τοτε το Multiplayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα ποντικια βγαζουν προβληματα, και για το g502 αν ψαξεις σιγουρα θα βρεις οτι καποια ατομα ειχαν προβλημα. Εγω το εχω 1 χρονο και 3 μηνες τωρα και δεν μου εχει παρουσιασει κατι..Τωρα για θεμα εγγυησης η logi ειναι πολυ καλυτερη.. Αλλα για τα κουμπια, εχει 2 γιατι ακριβως τοσα χρειαζονται για την χρηση του. Υποτιθεται οτι ειναι κυριως mouse για fps, και πιστεψε με δεν χρειαζεσαι παραπανω.Δοκιμασμενο και σε κλασσικο bf3,4 και σε competitive game οπως το csgo που το χω λιωσει και εχω φτασει σε μεγαλο elo... Ποτε δεν εχω πει α τι μουφα ειναι αυτη, θελω να παρω αλλο ποντικι.. Αν δεν σου βγει καποιο προβλημα πιστευω οτι και να παρεις μια χαρα θα εισαι, ειτε steelseries, logi,razer,corsair κτλ οταν το ποντικι ειναι ηδη ποιοτικο την υπολοιπη δουλεια την κανεις εσυ, μαγικα πραγματα το ποντικι δεν κανει..

 

Για το cs go ποιο προτεινεις μεχρι 30-40 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το cs go ποιο προτεινεις μεχρι 30-40 ευρω;

 

 

Χμμμ δεν ξερω, εγω ειμαι της αποψης η θα δωσεις ενα 60 να παρεις κατι top η αλλιως μην παρεις καθολου..Γιατι παντα θα εισαι με την αμφιβολια του μετριου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...