Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ps1 emulator.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι λιγο περιεργο ομως γιατι ο συγκεκριμενος emulator δεν μπορει να παιξει αν δεν εχεις video plugins μεσα στον φακελο "plugins" και οταν τον κατεβαζεις απο το επισημο site δεν τους περιεχει μεσα. Πρεπει να τους κατεβασεις εσυ. Δεν ειναι δηλαδη σαν τον psx που εβαλε ο φιλος πριν, που δεν χρειαζεται τιποτα. Αυτο ειναι το παραξενο. Κανε μια προσπαθεια με αυτο το Plugin που σου εστειλα τωρα και ενημερωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δοκίμασα από το coolrom και από το επίσημο site. Έτσι δούλεψε (με το τελευταίο link) οπότε μένει να φτιάξω τα κουμπιά. Ξέρεις πως μπορώ να το κάνω να μου δείχνει και το logo του ps1 όταν φορτώνω το .iso;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα ειχες προβληματα με το opengl2. Δεν ξερω ομως γιατι ειχες προβληματα με το συγκεκριμενο plugin στο πρωτο pc. Anyway, αργοτερα δοκιμασε και αυτο.

 

http://www.pbernert.com/html/gpu.htm#OGL

 

Παρα πολυ καλο plugin και ειναι πιο πολυ για ati καρτες. Ειδικα για εσενα δηλαδη. Διαλεξε αυτο που λειτουργει καλυτερα και μετα παιξε με τις ρυθμισεις γραφικων για να το φερεις στα μετρα σου. ;)

 

Τωρα για το logo που ζητας, δυστυχως δεν γινεται στον συγκερκιμενο emulator. Δεν εχει καποια επιλογη.

 

Τελος, αν γουσταρεις πιο ποιοτικο και καθαρο ηχο, κατεβασε αυτο

 

http://www.emulation64.com/files/info/579/eternal-spu.html/

 

Το 1.41 ομως οχι το beta. Θα καταλαβεις τρελη διαφορα στον ηχο. Σε μερικα παιχνιδια θα εχεις προβληματα. Αν παρατηρησεις το παραμικρο, βαλε το plugin που ειχε απο την αρχη ο emulator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ίδιο emulator τον έχω στο κινητό μου και παίζει κανονικά το logo του ps1.

 

Τέλος πάλι δεν μπορώ να παίξω με τα αναλόγια ενώ στις ρυθμίσεις το διαβάζει. Δες μήπως έχω κάνει κάτι λάθος.

post-219161-0-22421900-1423496729_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εκδοση android οντως βγαζει το logo απο μονο του. Ειναι διαφορετικη εκδοση. στην εκδοση pc δεν γινεται δυστυχως. Χανεται ολη η μαγεια σε νιωθω γιατι και εγω το θελα :D

 

Αντι για dualshock βαλε dualanalog.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτι ειδα το 360 controller εχει καποια θεματακια με τον epsxe και θελει μια διαδικασια. Μιας και λυσαμε το προβληματακι που ειχες, δες αυτο το link και οταν εχεις χρονο κανε τα βηματα που λεει και πες μου τα αποτελεσματα :)

 

http://snesorama.us/board/showthread.php?4134-How-to-get-your-XBOX-360-controller-Fully-Functional-with-epsxe/page3

 

Edit. ειδα ειναι νεκρο το λινκ για τον driver :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ όταν το δοκιμάσω θα σου πω. Πάντως δοκιμασα και με ένα άλλο ενσύρματο που έχω και πάλι δεν μπορούσα να παίξω με τα αναλόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε κατι. Μην κανεις ολη αυτη τη διαδικασια.

 

Πηγαινε στα κουμπια. Βαλτο παλι dualshock και αλλαξε αυτες τις ρυθμισεις.

 

Rumble
Type - DX Joy1
Big Motor - Constant
Small Motor - Sine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ καθώς και τον NEFTIS για την βοήθεια.

 

 

 

Πάω να το δοκιμάσω. Μήπως παίζει κάποια ασυμβατότητα του epsxe με τα windows 8.1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα καποιες μικρες ασυμβατοτητες υπαρχουν με τον epsxe σε 8.1. Δεν νομιζω οτι εχει σχεση ομως που δεν παιζει το αναλογικο. Δοκιμασε παντως αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...