Προς το περιεχόμενο

Η Sony ανακοίνωσε τα Xperia E4 και Xperia E4 Dual


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Sony ανακοίνωσε επίσημα το νέο Xperia E4, το οποίο διαθέτει μεγαλύτερη οθόνη από το Xperia E3 και θα κυκλοφορήσει σε δύο εκδόσεις, single-SIM και dual-SIM. Οι δύο εκδόσεις έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά.Έτσι, τόσο το νέο Xperia E4 (E2003) όσο και το Xperia E4 Dual (E2033) διαθέτουν οθόνη 5 ιντσών ανάλυσης 540 x 960 pixels και βασίζονται σε τετραπύρηνο SoC με συχνότητα λειτουργίας 1,3GHz (MediaTek MT6582 με τέσσερις πυρήνες Cortex-A7 και GPU τύπου Mali-400MP2), το οποίο συνοδεύεται από 1GB RAM και 8GB αποθηκευτικού χώρου που επεκτείνεται έως και κατά 32GB.

 

Στην πρόσοψη υπάρχει κάμερα 2,0 Megapixels (video 720p) ενώ στο πίσω μέρος, ο αισθητήρας της κύριας κάμερας έχει ανάλυση 5,0 Megapixels (video 1080p). Η κάμερα συνοδεύεται από LED flash (υποστηρίζει μάλιστα HDR για φωτογραφίες).

Κατά τα άλλα, και οι δύο εκδόσεις του κινητού υποστηρίζουν WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot, aGPS, FM radio, Bluetooth 4.1 ενώ υποστηρίζεται η τεχνολογία ClearAudio+ όσον αφορά στον ήχο. Να αναφέρουμε ότι υποστηρίζουν 3G και πως η μπαταρία έχει χωρητικότητα 2300mAh.

 

Οι διαστάσεις τόσο του Xperia E4 όσο και του Xperia E4 Dual είναι 137 x 75 x 10,5 χιλιοστά ενώ το βάρος είναι 144 γραμμάρια. Και οι δύο έρχονται με Android 5.0 Lolipop, πάνω από το οποίο ο Ιάπωνας κατασκευαστής έχει προσαρμόσει το δικό του UI.

Η Sony δεν έχει ανακοινώσει ακόμα την ημερομηνία διάθεσης ή το κόστος των δύο εκδόσεων της συσκευής.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αφήσανε τον Snapdragon 200 και την Adreno 305 και πήγαν σε Mediatek;;Το E3 στα 130 ευρώ το θεωρώ πιο τίμια πρόταση από αυτό εδώ που πιθανότατα θα βγει στα 170++...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) WTF is wrong with the designer?
2) +1 στον AlienTechGR, γιατί αφήσανε την Qualcomm για την Mediatek? Closed kernel sources=no cyanogenmod κλπ... άσε που θα'χει πιθανότατα χειρότερες επιδόσεις
3) καλή μπαταρία για τα specs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 10,5 παχος που παει στα 2300Mha μπαταρια? να ειχε 5000 να το καταλαβω. Απλα ανουσιο, εκει που εχει φτασει το Ζ1 δεν υπηρχε λογος απλα να βγαλει αλλο 5" αν δεν ηταν ναυαρχιδα ή κατι  σχεδιαστικα τελειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμέντε να ακούσετε πρώτα το κόστος και μετά κράχτε για επιδόσεις,bezels και κάμερα........

και με αυτά τα bezels λες και όλος ο κόσμος αυτά κοιτάει και οι εταιρίες εκεί θα πρέπει να εστιάσουν ακόμα και στα low-end κινητά έλεος δηλαδή λες και όλοι ειναι guru tech και ψιχάκιδες με το design.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμέντε να ακούσετε πρώτα το κόστος και μετά κράχτε για επιδόσεις,bezels και κάμερα........

και με αυτά τα bezels λες και όλος ο κόσμος αυτά κοιτάει και οι εταιρίες εκεί θα πρέπει να εστιάσουν ακόμα και στα low-end κινητά έλεος δηλαδή λες και όλοι ειναι guru tech και ψιχάκιδες με το design.......

Λες και δεν τη ξέρουμε τη Sony...δεν υπάρχει περίπτωση να έχει τιμή κάτω από 100 ευρώ αυτό το πράμα και όσο για τις επιδόσεις,όταν βγάζεις ένα νεότερο μοντέλο,πρέπει να έχει το λιγότερο ίσες επιδόσεις.Και ο Mediatek αμφιβάλω αν θα είναι καν κοντά στον Qualcomm του E3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και δεν τη ξέρουμε τη Sony...δεν υπάρχει περίπτωση να έχει τιμή κάτω από 100 ευρώ αυτό το πράμα και όσο για τις επιδόσεις,όταν βγάζεις ένα νεότερο μοντέλο,πρέπει να έχει το λιγότερο ίσες επιδόσεις.Και ο Mediatek αμφιβάλω αν θα είναι καν κοντά στον Qualcomm του E3.

δεν το βλέπω για κάτω απο 100 ευρώ γιατί το Ε3 έχει 130,αλλά το mediatek είναι φτηνό chip,και μπορεί απο εκεί να κόψει κόστος και να χαμηλωσει την τιμή.......καλύτερα κάμερα καλύτερη να έβαζε και όχι επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R U SERIOUS -_- ?

Φυσικά. Μην μου πεις το κλασικό ότι τα megapixel δεν λένε και πολλά αν οι φακοί είναι καλοί κτλ... το γνωρίζω, αλλά όσους φακούς κινητών έχω δει στα 5mp είναι κατά πολύ κατώτεροι από τους αντίστοιχους των 8Mp και 12mp.

 

Τώρα να βάλουν κανένα super wow φακό στο κινητό και να τραβάει 5Mp μόνο δεν το νομίζω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά. Μην μου πεις το κλασικό ότι τα megapixel δεν λένε και πολλά αν οι φακοί είναι καλοί κτλ... το γνωρίζω, αλλά όσους φακούς κινητών έχω δει στα 5mp είναι κατά πολύ κατώτεροι από τους αντίστοιχους των 8Mp και 12mp.

 

Τώρα να βάλουν κανένα super wow φακό στο κινητό και να τραβάει 5Mp μόνο δεν το νομίζω!

τα Mpixel πάνε με τον φακό....άν βάλεις μέτριο φακό θα αξιοποιούνται τα 5mp,αν βάλεις καλύτερο θα αξιοποιούνται τα 8 και 12.....εμένα η φωτογραφική μου είναι 7mp και τραβάει καλύτερα απο κινητά με 8 αλλά δεν είναι σύγκριση αυτή γιατί μιλάμε για κινητό-κάμερα αλλά όταν συγκρίνεις 2 κάμερες κινητού αυτή με την μεγαλύτερη ανάλυση θα τραβάει καλύτερες. λογικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...