Προς το περιεχόμενο

E3 (Electronic Entertainment Expo) 2015


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και αρκετούς μήνες μακριά (4 συγκεκριμένα), η πρώτη είδηση-βόμβα έσκασε!
Η Bethesda θα είναι παρών στη φετινή Ε3 με δική της Press Conference!

Bethesda Will Host Its First, Ever, E3 Conference This Year

Πέρα απο το Doom Reboot, ίσως να δούμε και κάτι άλλο (FallOut 4?).
Υπομονή λοιπόν μέχρι τον Ιούνιο!

Για ακόμη μια φορά, η Ε3 θα γίνει στο Los Angeles Convention Center, μεταξύ 16 και 18 Ιουνίου!
-----------

Ώρες παρουσιάσεων : (ενημερώθηκε 12/06/2015)

 

Δευτέρα, 15 Ιουνίου
Bethesda - 05:00πμ (ξημερώματα Δευτέρας, 15 Ιουνίου)
Microsoft - 07:30μμ (19:30)
EA - 11:00μμ (23:00)

Τρίτη, 16 Ιουνίου
Ubisoft - 01:00πμ (ξημερώματα Τρίτης, 16 Ιουνίου)
Sony - 04:00πμ (ξημερώματα Τρίτης, 16 Ιουνίου)

Nintendo - 07:00μμ (19:00)

Square Enix - 08:00μμ (20:00)

 

Τετάρτη, 17 Ιουνίου

PC Gaming Show - 03:00 πμ (ξημερώματα Τετάρτης, 17 Ιουνίου)

πηγή

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shhhh δεν τα λέμε αυτά έτσι!

 

Ακόμα δεν έχω τελειώσει το New Vegas (καλά, ούτε το Oblivion τελείωσα ποτέ επισήμως, αλλά μετά από 200+ ώρες νομίζω ότι μπορώ να του βάλω τικ στη λίστα) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Πιθανή η αποκάλυψη της σειράς 300 απο την AMD (βάση πηγών του eteknix).

Καθόλου απίθανο (όπως υποστηρίζει το site), καθώς και πέρυσι στην E3 έγινε η αποκάλυψη των FX 9590 και μερικών νέων APU.

 

πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η square να πάει να....  που κατεβαίνουν στα conferences δε δείχνουν τπτ και λένε "να είστε hyped,wait,soon" χωρίς να δείξουν τπτ.

φορτώνουν άσχημα mobile πλατφόρμα ,που μόνο το record keeper σε ιαπωνία σε 6 μήνες τους έδωσε έσοδα 10Mil. (παιχνιδάρα btw :P), και κάνουν πορτ τα πάντα στο steam. 
 

παλιά είχαμε 3 final fantasy ανα γενιά, και στην ps2 era είχαμε 2,στην Ps3 1 και στο ps4 μάλλον για 1 πάλι το βλέπω... μας μπουχτίσανε με τα lightning returns again and again. 

καμία ελπίδα για square"enix" , 

αν δεν ήταν το persona 5 και το disgaea 5 για τη νέα γενιά θα έλεγα εντελώς goodbye στο console gaming. αλλα όταν βλέπεις record keeper-soccer spirits και τώρα σε beta το fantasy wars tactics(AAA disgaea title για mobile) λες οκ βλέπω που έχουν μεταφερθεί τα καλά rpg/srpg παιχνίδια.... ήμουν κάθετα ενάντιος στο mobile gaming, αλλα όταν είδα αυτές τις δουλειές στα 3 παιχνίδια είπα δεν έχουν δικαιολογία στις κονσόλες(αν και freemium cashing machines δε βάζεις μια, στο record keeper τα έχω βγάλει όλα χωρίς e, και στο soccer spirits έχω σχεδόν ss team και είμαι ο ν1 παίχτης σε ελλάδα στα ranks πάλι χωρίς λεφτά,τα 3 αυτά παιχνίδια ακολουθούν καλό μοντέλο freemium)

όταν άκουσα οτι το breath of fire vi θα βγει σε Mobile τρόμαξα, αλλα ίσως έτσι να είναι καλύτερα imo... πλέον επειδή έχουμε "πολύ" δύναμη στις κονσόλες θέλουμε τα παιχνίδια να έχουν φωτορεαλιστικά γραφικά ,ε όχι, δώστε disgaea με sprites, δώστε πάλι atb στα rpg και όχι action combat, τα πάντα τα εξελίσουν σε αποτυχίες γιαυτό και χαίρομαι που υπάρχουν τίτλοι που παραμένουν πιστοί στους οπαδούς τους ex fire emblem/disgaea/persona etc... (για το final fantasy xv έλεγα πάντα τα καλύτερα,αλλα όσο το βλέπω αναρωτιέμαι είναι αυτό final fantasy? και πρόσφατα που παίζω record keeper και βλέπω και τα παλιότερα είμαι πλέον σίγουρος όχι δεν είναι ούτε αυτό final fantasy ,την ίδια αίσθηση με το ffxii μου δίνει, καλύτερα να κρατούσε το όνομα versus...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που περιμέναμε να δούμε και ένα νέο Silent Hill από την Konami μαζί με το Phantom Pain τελικά ανακοινώθηκε σήμερα ότι ουσιαστικά το νέο Silent Hill ακυρώθηκε. Φτιάξανε και ένα πολύ ωραίο meme γι αυτό που το είδα και πέθανα στο γέλιο. 

 

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_6aI0nCd7d9dJl0wqrVavVEXbFZNu6DtW.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα μαχαίρια konami με kojima, που σημαίνει ότι μελλοντικό τίτλο είχαν στα σκαριά που θα έφτιαχνε αυτός έγινε canned, ο kojima μένει μέχρι δεκέμβριο στην Konami και μετά του παίρνουν το fransise το kojima productions studio,την engine και ότι άλλο έχει φτιάξει.

αποτέλεσμα? η κονάμι βαλτώνει περισσότερο,χάνει αν όχι τον καλύτερο έναν απο τους καλύτερους game producers ever ,και ο kojima έχει την ευκαιρία να πάει σόλο με μικρότερο studio να φτιάξει δική του team ,αυτή τη φορά μακριά απο μπούφους, και να βγάλει χαμηλότερου Budget games εκτός αν κάποιος του δώσει χρήμα για ΑΑΑ τίτλο με 4-5 χρόνια dev time....

όλοι θέλαμε ένα silent hill με kojima/del toro και τον τύπο απο το walking dead,αλλα δεν...εκτός αν μιλάμε για νέα τρολιά του kojima που δε το θεωρώ πλέον δυνατό γιατί πέρασε σχεδόν 1 μήνας απο 1 απριλίου.

btw στην ιαπωνία ο κόσμος όταν ακούει konami σε έρευνα που έγινε τους έρχεται πρώτα στο μυαλό η σειρά suikoden και όχι τα metal gear και pes. και έχουμε να δούμε καινούριο suikoden απο ps2,ο κόσμος τα ζητάει ,αγοράζει τα digital releases αλλα η κονάμι δεν βγάζει.... μάλλον ακολουθάει την crapcom, όταν πέσει και η konami στην ιαπωνία θα μείνει μόνο nintendo και sega και αυτή γιατί αγόρασε την atlus...πρώτη πέθανε η square μετά η crapcom και τώρα η konami, καλά πάνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που περιμέναμε να δούμε και ένα νέο Silent Hill από την Konami μαζί με το Phantom Pain τελικά ανακοινώθηκε σήμερα ότι ουσιαστικά το νέο Silent Hill ακυρώθηκε. Φτιάξανε και ένα πολύ ωραίο meme γι αυτό που το είδα και πέθανα στο γέλιο.

 

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_6aI0nCd7d9dJl0wqrVavVEXbFZNu6DtW.gif

Ακυρώθηκε η αποκλειστικοτητα του Ps4 που βλέπανε μόνο οι κάτοχοι ps4; Θα έπρεπε να έχει γίνει χαμός στα φορουμς.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το λάικ από τον Χάρη τον Γκρίζο (όταν πάρει PS4 θα γίνει ο Λευκός, aka αντικειμενικός, αφού θα έχει και τις δύο κονσόλες :P )

 

Η χαιρεκακία στο μεγαλείο της.

 

 

Πάντως είμαι πάρα πολύ περίεργος να δω τι σκατά έχει παιχτεί μεταξύ του Κοζίμα και της Κονάμι και έχει μουλαρώσει τόσο η Κονάμι να τον εξαφανίσει από όπου μπορεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το λάικ από τον Χάρη τον Γκρίζο (όταν πάρει PS4 θα γίνει ο Λευκός, aka αντικειμενικός, αφού θα έχει και τις δύο κονσόλες :P )

 

Η χαιρεκακία στο μεγαλείο της.

 

 

Πάντως είμαι πάρα πολύ περίεργος να δω τι σκατά έχει παιχτεί μεταξύ του Κοζίμα και της Κονάμι και έχει μουλαρώσει τόσο η Κονάμι να τον εξαφανίσει από όπου μπορεί. 

Δεν εχει και αδικο παντως!

 

 

Τωρα τι εχει γινει μεταξυ κοτζιμα και κοναμι μαλλον δεν τα βρηκαν στα χρηματα η ακομα χειροτερα ο κοτζιμα δεν μπορει να βαλει το ονομα του διπλα στο ονομα καποιου αλλου.... Επισης ο κοτζιμα μπορει να βρηκε καινουργια εταιρια να συνεργαστει και θελει με αυτη την εταιρια να δωσει τα project του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...