Προς το περιεχόμενο

Επιδιορθώσεις παπουτσιών


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες να παιξεις, ζεστανε το παπουτσακι απο κατω με ενα πιστολι θερμου αερα. Μη το καψεις μονο... Ζεστανε το καλα, και δοκιμασε να το ξεκολησεις διχως να κοψεις την σχαρα... Οταν το ξεκολησεις, παρε λιγο ασετον η οινοπνευμα (εξαρταται τι κολα εχει) και καθαρησε καλα την σχαρα. Παρε γυαλοχαρτακι 80αρι και τριψε την σχαρα στο πανω σημειο που θα την κοληςεις καλα ...

 

Παρομοιως ξεκολα το αλλο παπουτσι.. Προσεχε μονο με το ασετον, γιατι αν ειναι συνθετικο κ πας να το καθαρησεις, θα το ρημαξεις. Δοκιμασε με οινοπνευμα η με καθαρη βενζινη να καθαρησεις το πελμα που θα κολησεις στην σχαρα που ξεκολησες...

 

Οταν εισαι ετοιμος πες μου να σου πω μετα τι θα κανεις... :-)

Παρε μια τετοια αν θες να χεις: http://www.johnart.gr/Catalogue/index.php?main_page=product_info&products_id=7876

 

λοιπόν κοίτα εγω τα έχω χωρίσει ήδη τα παπούτσια. αυτό είναι το αποτέλεσμα:

IMG_1929.jpgIMG_1930.jpg

 

στην σόλα το γκρι μέρος(απο πίσω μέχρι την μέση) ειναι πλαστικό και απ το μαύρο και μετα λάστιχο.

το πάνω μέρος είναι δερμάτινο.

 

ειχα ενα μικρο πρόβλημα στο χώρισμα, αυτο το μέρος του παπουτσιού σχίστηκε:

IMG_1931.jpg

 

ειναι αυτο που ειναι σαν πάτος για το πάνω μέρος. τι υλικό είναι αυτό? μπορώ να το βρω κάπου για να κόψω καινούργια? στη χειρότερη θα ξηλώσω και κατι σχιζμενα πιο παλιά που εχω να πάρω απο κει.

 

οπότε κάνω αυτο που μου είπες με ασετον και γυαλόχαρτο κανονικά ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτο το σχισμενο ειναι ο μεσα πατος.. Κλαιν μαιν που σχιστηκέ . Ουτως ει αλλως μεσα θα βαλεις αλλον πατο να πατας..

Αρχικα, πρεπει να κολησεις τον μεσα πατο με το πανω μερος πριν κολησεις την σχαρα.

Παρε δερματοκολα, σου συστηνω ανεπιφυλακτα την super tiga kol. Παρε ενα κουτακι μικρο και με ενα πινελακι κανε δουλιτσα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 συστηνω ανεπιφυλακτα την super tiga kol. Παρε ενα κουτακι μικρο και με ενα πινελακι κανε δουλιτσα...

Αν δεν ξερει ο φιλος που να την βρει, την εχει σιγουρα ο Καρανασος στη Μιαουλη 17.

 

 

Ειπα να πεταχτω κι εγω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το σχισμενο ειναι ο μεσα πατος.. Κλαιν μαιν που σχιστηκέ . Ουτως ει αλλως μεσα θα βαλεις αλλον πατο να πατας..

Αρχικα, πρεπει να κολησεις τον μεσα πατο με το πανω μερος πριν κολησεις την σχαρα.

Παρε δερματοκολα, σου συστηνω ανεπιφυλακτα την super tiga kol. Παρε ενα κουτακι μικρο και με ενα πινελακι κανε δουλιτσα...

 

Αν δεν ξερει ο φιλος που να την βρει, την εχει σιγουρα ο Καρανασος στη Μιαουλη 17.

 

 

Ειπα να πεταχτω κι εγω :P

 

οκ θα παω να παρω μια! εδω όμως δεν θα χρειαστώ το καλαπόδι για να το κολλήσω καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον σχετικα με της κολλες, παιρνω την super tiga kol για να κολλήσω τους πάτους στο επανω μερος και την αλλη που μου πρότεινες για να κολλησω το επανω μερος στη σολα?

και αν ναι, για ποσες κολλησεις ειναι η καθεμια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω για ποδοσφαιρικα παπουτσια σε περιπτωση που εχουν ανοιξει μπροστα στο ''μητο'' κ εχει ξεκινησει να κανει στομα το παπουτσι υπαρχει πιθανοτητα να κολλησει με καποιο τροπο και να μην ξανανοιξει;
Πηγα σε τσαγκαρη μου πηρε 1ευρω και μ τ κολλησε μπροστα αλλα με 2 προπονησεις ειχε ξανανοιξει το παπουτσι και αναρωτιεμαι αν δεν γινεται κατι καλυτερο στην συγκεκριμενη περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παπούτσι είναι με τάπες όχι με σχάρα και το άνοιγμα φαίνεται στις παρακατω φωτο.Το μαύρισμα που φαινεται είναι κόλλα που είχε βάλει ο τσαγκάρης όπως ειπα (είχα βάλει και εγώ μια δική μου δυνατή αλλά δν έκανε δουλεια).Αν υπάρχει κάτι που μπορεί μα το σωσει θα ήθελα να το ακούσω.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

post-248412-0-14185600-1459379073_thumb.jpg

post-248412-0-34138800-1459379124_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Γειά σας παιδιά. Λόγο δουλειάς παίρνω παπούτσια της πλάκας να μην πω μάρκα καλύτερα. Μετά από καιρό ανοίγει από μπροστά και στο πλάι. Τα παπούτσια είναι σπορτεξ. Βάζω δερμστοκολλα κολλάνε αλλά όχι καλά.

 

Τα πάω στον τσαγκαρη και τα κολλάει καλά.

Και μου είπε πως η δερματοκολλα κάνει μόνο για δερμάτινα παπούτσια, σκαρπινια κτλ.

Για σπορτεξ λουστρινια πλαστικά χρησιμοποιεί άλλη κολλα και όταν τον ρώτησα ποια χρησιμοποιεί εννοείται πως δεν μου είπε για ευνόητους λόγους. Γνωρίζει κανείς τι κολλα να πάρω και να χρησιμοποιώ για τα παπούτσια μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά. Λόγο δουλειάς παίρνω παπούτσια της πλάκας να μην πω μάρκα καλύτερα. Μετά από καιρό ανοίγει από μπροστά και στο πλάι. Τα παπούτσια είναι σπορτεξ. Βάζω δερμστοκολλα κολλάνε αλλά όχι καλά.

 

Τα πάω στον τσαγκαρη και τα κολλάει καλά.

Και μου είπε πως η δερματοκολλα κάνει μόνο για δερμάτινα παπούτσια, σκαρπινια κτλ.

Για σπορτεξ λουστρινια πλαστικά χρησιμοποιεί άλλη κολλα και όταν τον ρώτησα ποια χρησιμοποιεί εννοείται πως δεν μου είπε για ευνόητους λόγους. Γνωρίζει κανείς τι κολλα να πάρω και να χρησιμοποιώ για τα παπούτσια μου;

Βενζινόκολλα ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι κόλλα χρησιμοποιούν αυτοί, αλλά, εφόσον θα ήθελα να το κάνω μόνη μου, θα δοκίμαζα κόλλα σαν αυτή.

 

https://www.terramare.com.gr/kolla-oyrethanis-mcnett-freesole-gia-episkeyi-ypodimaton-28g/

 

Πάντως, αν θες τη γνώμη μου, κακώς επιλέγεις παπούτσια τής πλάκας, ιδίως που λόγω της δουλειάς σου διαλύονται στο άψε σβήσε. Με τα ίδια λεφτά θα πάρεις κάτι καλό, που θα σου μείνει για πιο πολύ καιρό, και το οποίο θα είναι και ξεκούραστο για το πόδι σου (γιατί φαντάζομαι πως θα πέφτει πολλή ορθοστασία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την κολλα την είχα δει. Είδα και μια ακόμα που έχουν γράψει παραπάνω σε προηγούμενα σχόλια. Ο κύριος που είναι τσαγκαρης ελπίζω να με διαφωτίσει για την κολλα.

 

Αυτό για τα φτηνιαρικα μου το είπε κι άλλος.

 

Ναι πολύ ορθοστασια και πολύ χαμαλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για τα φτηνιαρικα μου το είπε κι άλλος.

 

Ναι πολύ ορθοστασια και πολύ χαμαλικα.

 

Ναι, γι' αυτό σου λέω πως δεν αξίζει. Θεωρώ πως είναι πεταμένα λεφτά να παίρνεις νέο ζευγάρι, καθώς τα προηγούμενα θα 'χουν βγει off σε χρόνο dt. Για μένα, πήγαινε σε ένα κατάστημα με αθλητικά παπούτσια και πες τι ψάχνεις στους υπαλλήλους, Θα σε εξυπηρετήσουν περίφημα. Και τα πόδια σου θα σ' ευγνωμονούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...