Προς το περιεχόμενο

HARMAN KARDON Σύστημα ηχείων 5.1 HKTS 5BK/230 + Ενισχυτής AVR 151-MEDIAMARKT 399€ [ΤΕΛΟΣ]


HERTHAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Αργυρούπολη ακόμα πωλούνται και ξεχωριστά 200€ και 199€ για όποιον ενδιαφέρεται.

δεν μου εδωσαν ξεχωριστα τον ενισχυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη για τα ηχεία αυτά τελικά κανείς; Σε σύγκριση με τα Eltax 5;

Χύμα που τα άκουσα σε κατάστημα τα Eltax είχαν σαφως περισσότερο μπάσο και γεμάτο κάπως ήχο. 
Αναμενόμενο κάπως λόγω και του όγκου τους.

Βέβαια όπως γράφω ήταν "χύμα" η ακρόαση κάθως ήταν μαζεμένα όλα μαζί και παίζανε (όχι τοποθετημένα όπως θα έπρεπε σε 5.1) και παραδίπλα παίζανε άλλα ηχεία κτλ. Δεν ήταν σε κάποιον απομονωμένο χώρο, ούτε έπαιζε κάποια ταινία προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που τα εχω και τα εχω στησει σπιτι εχω να πω πως για τα λεφτα τους ειναι ακρως ικανοποιητικα.  οσες ταινιες εχω δει εδω και 1,5 κοντα χρονο μ εχουν αφησει αρκετα καλη εντυπωση. για τα λεφτα τους ειναι παρα πολυ καλα. αρκετα δυνατα με ωραιο μπασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις εντυπώσεις, απλά δεν ξέρω σε σχέση με φτηνά ηχεία δαπέδου πως συγκρίνονται.
πχ. τα eltax που ανέφερα ενδεικτικά και τα άκουσα δίπλα τους, με προβληματίσαν με την απόδοσή τους για ηχεία τόσο χαμηλότερης τιμής όπως έγραψα και πριν. Είχαν γεμάτο κάπως ήχο σε σχέση με τα harman kardon
Βέβαια όπως έγραψα και πριν δεν ήταν και ακρόαση υπό τις ιδανικότερες συνθήκες. Και μουσική από ράδιο άκουσα, δεν ξέρω σε συνθήκες θέασης ταινίας τι θα αντιλαμβανόμουν.
Κάποιος που μπορεί να αναφέρει μια γνώμη περί τούτου; Floor standing vs bookshelf speakers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μπάσο σίγουρα θα είναι πιο πάνω τα Eltax, καθαρά και λόγω του όγκου τους. Σε μουσική νομίζω ότι θα είναι καλύτερα, χωρίς να είμαι απόλυτος σε αυτό πάλι.

Αλλά μήπως τα harman kardon είναι καλυτερα π.χ. σε ακρίβεια, σε λεπτομέρεια, στην καθαρή απόδοση του διαλόγου κτλ; πράγματα που μετράνε περισσότερο σε 5.1 στήσιμο και θέαση/ακρόαση ταινιών. Είναι από τα πράγματα που κάνουν άνετη κι ευχάριστη τη θέαση νομίζω. Γενικά μήπως ενδείκνυνται περισσότερο γι'αυτόν το σκοπό τα harman kardon; Δεν ξέρω κι εγώ γι'αυτό και ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιος περισσότερο έμπειρος να μας διαφωτίσει λίγο αν μπορεί κι έχει την διάθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Ο συμφορουμιτης ρωτα αν υπάρχει η τιμή σε καποιο κατάστημα και όχι στο νετ που μπορει να δει από το πρωτο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συμφορουμιτης ρωτα αν υπάρχει η τιμή σε καποιο κατάστημα και όχι στο νετ που μπορει να δει από το πρωτο ποστ.

 

 

Εχεις δικιο. Απλα ηθελα να τον διευκολυνω να μην ψαχνει.

 

 

Edit: Τωρα ειδα οτι υπαρχει στο πρωτο ποστ οπως αναφερεις γιατι τις προαλλες δεν υπηρχε στο σαιτ τους οταν εψαχνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...