Προς το περιεχόμενο

HARMAN KARDON Σύστημα ηχείων 5.1 HKTS 5BK/230 + Ενισχυτής AVR 151-MEDIAMARKT 399€ [ΤΕΛΟΣ]


HERTHAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δυσκολο μου ακουγεται... 

για μενα ο Harman ειναι πολυ καλυτερος του yamaha rxv 379 , καταρχην ο 379 δεν ειναι καν δικτυακος ενισχυτης, δεν μπορεις να στειλεις ασυρματα πχ μουσικη κλπ...

 

Για ποιοτητα τι να συζηταμε τωρα και για τους δυο σε αυτην την κατηγορια τιμης, ειναι σχεδον ιδιας ποιοτητας αλλα και μια μικρη διαφορα να υπαρχει αναμεσα τους με αυτα τα ηχεια δεν θα την καταλαβεις καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα το δικτυακος αν δεν εχει wifi ειναι λιγο ψιλό άχρηστο(για εμενα) θα προτιμούσα Bluetooth . Πιο πολυ ειναι σημαντικο σε αυτη την κατηγορια να διαβαζει καλυτερα τα εφε και να τα αποδίδει στα ηχεια.το θεμα ειναι δεν βρισκω ευκολα review για να τον συγκρίνω με αλλους. Ειναι και πανάλαφρος 4.6 kg εναντι 7.6kg του yamaha (και αυτο δεν ξερω αν ειναι καλο για ενισχυτή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλο ήχοσύστημα πιστευω. Εχει κανενας ιδεα για την αποκοπή του crossover στα ηχεια,τις ρυθμίσεις? Γιατι το sub πιο πολυ θόρυβο μου φαίνεται κανει παρα μπασο.και δεν μπορεσα να περασω σημα 4k απο το hdmi στην τηλεόραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει την συγκεκριμένη προσφορά πριν από 2 χρόνια σχεδόν με τον Ηarman158 και το ίδιο σετ ηχείων.Προσωπικά το έχω ως εξής:

LEFT/RIGHT: LARGE

CENTER και SURROUND : 100Hz

και sub 8inch

 

Επίσης πίσω από το sub δοκίμασε να παίξεις λίγο  με τις ρυθμίσεις. έχει για crossover(στη μέση θα ελεγα η ρυθμιση), Phase στο normal και subwoofer level λίγο πανω από την μέση.

Γενικά είναι τι σου αρέσει στο αυτί σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο μενου του crossover δεν μου έχει επιλογη για τα hz του sub. Απλώς μπορώ να βάλω τις ίντσες ή present και μετά να παίξω με τα Hz από το πανελ που έχει πάνω του το sub στην πίσω πλευρά.

Εκτός και αν είναι αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Δηλαδή έχεις πηγή(πχ Bluray player) με το αναλογο δισκάκι συνδεδεμένο με το ενισχυτή και επειτα με τηλεόραση 4k και το σήμα που παίζει δεν είναι 4k?

παραξενο μου φαίνεται γιατί όντως σύμφωνα με το manual δείχνει οτι το υποστηρίζει http://fi.harmankardon.com/tl_files/catalog//harman-kardon/Home/Specsheets/Audio%20Video%20Receivers/AVR%20151/Specification%20Sheet%20-%20AVR%20151%20%28English%29.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τηλεόραση 4k και media player 4k οταν συνδεω το media κατευθείαν στην τηλεόραση βλεπω κανονικα 4k οταν περναει απο τον ενισχυτή γινεται 1080p και το βλεπω και απο το menu του media player οτι δεν υποστηρίζει μεγαλύτερη ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να βάλεις τον media player να κάνει passthrough(λέω εγω μήπως....ίσως και μπαρούφα)

λογικά κάποια ρυθμιση θα είναι, ένα τηλ θα βοηθήσει πολύ περισσότερο μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημέρα,

 

θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με το σετάρισμα  του εν λογω ενισχυτη, οποιος τον εχει αν μπορει ας μου στειλει ενα μηνυμα.  Ενω τον εχω συνδεσει με το pc και το αναγνωριζει κανονικα δεν μπορω να μπω στο menu του ενισχυτή ή να κανω αλλες λειτιυργιες πχ: να τον κλεισω (ενω είμαι στην πηγη του pc). Aυτα γίνονται μονο αμα ειμαι στο ραδιόφωνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...