Προς το περιεχόμενο

AOC Q2778VQE. Νέο monitor 27 ιντσών WQHD για gaming και ταινίες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό,αλλά εγώ θέλω 27'' 1440p IPS 120hz glossy με g-sync,δηλαδή αυτό http://overlordcomputer.com/products/tempest-x270oc-glossy

αν είχε g-sync.

 

Δεν ειναι ιδιετερα γρηγορη αυτη με LG IPS Panel στα 120Hz 6ms., σε σχεση με την Acer XB270HU που φοραει AU Optronics AHVA panel (144Hz 1ms).

 

Το glossy γενικα το προτιμω και εγω. Και η XB270HU semi-glossy βλεπω θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω παρατηρήσει το semi-glossy καλά από κοντά αλλά επειδή έχω σκυλοβαρεθεί το matte της τρέχουσας μου(dell u2311h) έχω λαχταρήσει αυτά τα glossy που δείχνουν πιο ''ανάγλυφα'' και ζωντανα να το πω.Στο τέλος μου φάινεται θα πάω να πάρω κανά https://pcmonitors.info/reviews/dell-s2415h/ και να πάνε να κουρευθούν και τα παραπάνω hz kai to g-sync.

To θέμα είναι δεν ξέρεις τι να πάρεις προς το παρόν μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τα g-sync/freesync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το΄λεγα απάτη.Από μαρτυρίες όσων έχουν παίξει σε οθόνη g-sync,λενε ότι η κίνηση και γενικά το όλο αποτέλεσμα είναι απίστευτα ομαλό(smooth) και χωρίς stuttering/tearing,ακόμα και όταν πιάνεις λιγότερα από 60 frames.Eγώ δηλαδή φαντάζομαι ένα αποτέλεσμα σε 45+ fps πολύ χλίδα όπως τα λένε.

Το θέμα είναι αν κάποιος θέλει να πληρώσει +200/250 ευρώ γι'αυτό το λόγο τώρα ή λιγότερα στο μέλλον ή και καθόλου αν αυτό γίνει εφικτό με μια αναβάθμιση driver.Ακόμα κανείς δεν ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή την έννοια ναι :P .Θα πέσει πολύ γέλιο αν αποδειχθεί ότι δεν χρειάζεται module κτλ...

Ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Σαν τεχνολογία όμως λέει κατά τη γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...