Προς το περιεχόμενο

Apple: Πρόγραμμα αντικατάστασης MacBook Pro 2011 και 2013


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μια ακόμη φορά η Apple υποχρεώνεται να προχωρήσει σε αντικατάσταση ή στην επιστροφή χρημάτων όσων το MacBook Pro κυκλοφορίας 2011 έως 2013, παρουσίασε προβλήματα σχετικά με την ενσωματωμένη κάρτα γραφικών, με αποτέλεσμα αλλεπάλληλες επανεκκινήσεις του υπολογιστή.Σε μήνυση που προχώρησαν κάτοχοι των φορητών υπολογιστών Apple, η εταιρεία πλέον είναι υποχρεωμένη να διορθώσει το πρόβλημα σε μοντέλα 15 και 17 ιντσών MacBook Pro.

 

Το πρόγραμμα αντικατάστασης ξεκινά από σήμερα στις Ηνωμένες Πολιτείες και επεκτείνεται στην Ευρώπη στις 27 Φεβρουαρίου Τα μοντέλα που περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα είναι τα 15 και 17 ιντσών MacBook Pro που κυκλοφόρησαν το 2011, καθώς και το μοντέλο 15 ιντσών με Retina οθόνη που κυκλοφόρησε προς το τέλος του 2012 καθώς και στις αρχές του 2013.

 

Η διάρκεια της προσφοράς έχει οριστεί στον ένα χρόνο ενώ για να δείτε αν ο φορητός υπολογιστής σας εντάσσεται στο πρόγραμμα, αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να προσθέσετε το σειριακό αριθμό της συσκευής στο ειδικό πεδίο.

 

Link.png Site: Πρόγραμμα αντικατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η class action suit που έγινε στην αμερική έπιασε τόπο.

 

Απαράδεκτο που δεν αναγνώριζαν τόσο καιρό αυτό το πρόβλημα που έχει thread εκατοντάδων σελίδων στο forum της apple. Το αναγνώρισαν μόνο όταν είδαν οτι θα τους υποχρεώσει το δικαστήριο να το κάνουν.

 

Έχω φίλο με τέτοιο mac που έχει ήδη αλλάξει δυο φορές το board. Φαίνεται οτι και το ανταλλακτικό έχει μικρό χρόνο ζωής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η class action suit που έγινε στην αμερική έπιασε τόπο.

 

Απαράδεκτο που δεν αναγνώριζαν τόσο καιρό αυτό το πρόβλημα που έχει thread εκατοντάδων σελίδων στο forum της apple. Το αναγνώρισαν μόνο όταν είδαν οτι θα τους υποχρεώσει το δικαστήριο να το κάνουν.

 

Έχω φίλο με τέτοιο mac που έχει ήδη αλλάξει δυο φορές το board. Φαίνεται οτι και το ανταλλακτικό έχει μικρό χρόνο ζωής.

 

Για αυτό και είναι αναγκαίο το apple care 

όταν δίνεις ένα κάρο λεφτά δεν πρέπει να το τσιγκουνεύεσαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό και είναι αναγκαίο το apple care 

όταν δίνεις ένα κάρο λεφτά δεν πρέπει να το τσιγκουνεύεσαι

Δλδ αν κάποιος δεν το αγοράσει δεν έχει τεχνική υποστήριξη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό και είναι αναγκαίο το apple care 

όταν δίνεις ένα κάρο λεφτά δεν πρέπει να το τσιγκουνεύεσαι

το apple care δεν είναι γι αυτά τα προβλήματα...

 

εδώ μιλάμε για ολόκληρη σειρά με συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Το apple care είναι μια επέκταση της εγγύησης, κυρίως για να στα πάρει η apple αλλά η αλήθεια είναι ότι μπορεί να χρησιμεύσει και να σε σώσει τελικά. Σαν να πληρώνεις ασφάλεια για το mac. Μπορεί και να χρειαστεί αλλά μπορεί και όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια έκανε και με τους φορτιστές των iPhone κινητών της. Κατόπιν εορτής έβγαλε πρόγραμμα αντικατάστασης.

Αυτά να βλέπουν μερικοί που την έχουν θεοποιήσει σαν εταιρία και πλέον την έχει δει untouchable με τα δις που έχει.

Esykas μας έστειλες με την λογική σου

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ολες οι εταιρειες ετσι και αυτη εχει τις ανακλησεις της.μην τρελενεστε.εταιρειες αυτοκινητων εχουν ανακαλεσει μοντελα γτ δεν πιανανε τα φρενα με αποτελεσμα να χουν χαθει και ζωες.
Δεν μπορω να ακουω ομως τον καθε μυρωδια να μου λεει για apple που το πιο ακριβο λαπτοπ που εχει δουλεψει ηταν στα 300€ και μετα εσωσε 1500€ για να παρει mac.ολα χαλανε και ειδικα αυτα.πανω σε μηχανακια dell ο αλλος αλλαζει δυο mac.προσγειωθητε γιατι  η εταιρεια σας σας εκθετει.μια εταιρεια οπως ολες ειναι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δίνω τρελα λεφτά για ένα προϊόν απαιτώ να είναι ποιοτικοτατο από μέσα και από έξω.

Το λαπτοπακι μου αξίας 230 ευρώ αν στη διετία χαλάσει βγάλει θέματα ok λογικό. Όχι όμως 1500 ευρώ ρε παιδες.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apple care πολλες φορες εχω σωθει απο μικροπραγματα εως ...προβληματα αξεπεραστα.εγω fanboy δεν ειμαι απλα δεν εχω δει αλλη εταιρεια να εχει τετοια πολιτικη αποσυρσης προβληματικων μοντελων ή εστω και επιδιορθωσης αντικαταστασης ανταλλακτικων.και δεν νομιζω οτι γνωμονας ειναι η αξια του λαπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωρίζω περισόττερα επί του θέματος τυγχάνει όμως να γνωρίζω την αγγλιστί

 

αυτό

"Apple or an Apple Authorized Service Provider will repair affected MacBook Pro systems, free of charge"

δε μεταφράζεται έτσι

"Για μια ακόμη φορά η Apple υποχρεώνεται να προχωρήσει σε αντικατάσταση ή στην επιστροφή χρημάτων"

 

επίσης, για όσους τους ενδιαφέρει, γράφει παρακάτω  

εφόσον είχε γίνει επισκευή κάποτε για αυτό το πρόβλημα ενώ το μοντέλο ήταν από αυτά της λίστα

με μια απόδειξη θα σου επιστρέψουν τα χρήμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apple care πολλες φορες εχω σωθει απο μικροπραγματα εως ...προβληματα αξεπεραστα.εγω fanboy δεν ειμαι απλα δεν εχω δει αλλη εταιρεια να εχει τετοια πολιτικη αποσυρσης προβληματικων μοντελων ή εστω και επιδιορθωσης αντικαταστασης ανταλλακτικων.και δεν νομιζω οτι γνωμονας ειναι η αξια του λαπτοπ

Ούτε η Apple έχει τέτοια πολιτική. Μετά απο μήνυση που έχασε αποφάσισε να την αποκτήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε η Apple έχει τέτοια πολιτική. Μετά απο μήνυση που έχασε αποφάσισε να την αποκτήσει

Δηλαδή και προηγούμενες επισκευές, σκληρών, μητρικών,κτλ.που είχε κάνει ειναι απόρια μυνησεων?

εκτος και λες ότι έγινε μια μυνηση πριν κάτι χρόνια και αποφάσισε να κανει επισκεύες και αντικαταστάσεις μετά απο αυτη. Αν θυμάσαι την περίπτωση αυτή κανε τον κόπο και διαφώτισε μας ποτε εγινε αυτή η μυνηση και αν δεν μπορείς εσυ ο φίλος που σου έκανε like....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είναι το θέμα αν πιέστηκε η apple από δικαστήριο να κάνει την επισκευή ή όχι, αλλά το πόσο καιρό μετά αποφάσισε (προφανώς με το ζόρι) να το κάνει. Έχουμε 2015, δηλαδή κάποιος που έσκασε 2000-3000€ το 2011 για να πάρει ένα πανάκριβο εργαλείο δουλειάς, για 3-4 χρόνια είχε προβλήματα, πιθανόν να πλήρωσε και για επισκευές, δεν μπορούσε να κάνει τη δουλειά του και ίσως πλέον να το έχει ήδη αντικαταστήσει!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...