Προς το περιεχόμενο

Xbox One - Προσφορές


EllhnasEll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Arikado είπε

Ρε παιδια ειδα πιο επανω την προσφορα που εβαλε ενας φιλος για το AC Odyssey που βγαινει περιπου στα 8Ε απο Βραζιλια, αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως στο καλο θα το αγορασω?

Απλα μπαινω απο το Account μου με VPN βραζιλιας και το αγοραζω? δεν χρειαζεται να αλλαξω την κονσολα Region πχ κλπ?

Ούτε vpn ούτε αλλαγή region, μπαίνεις στο βραζιλιάνικο store και το αγοράζεις με βραζιλιάνικη gift card

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 999
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα που έκλεισαν τη συνδρομή  μεσω ΕΑ υπάρχει κάποιος τρόπος για φθηνότερο ultimate? 12 ευρω σίγουρα δεν είναι πολλά γιαυτά που προσφέρει αλλα με 6-7 ευρω όπως παλιά θα το εβαζα να υπάρχει σε περίπτωση που θέλω να παίξω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, @Touristas@ είπε

Τώρα που έκλεισαν τη συνδρομή  μεσω ΕΑ υπάρχει κάποιος τρόπος για φθηνότερο ultimate? 12 ευρω σίγουρα δεν είναι πολλά γιαυτά που προσφέρει αλλα με 6-7 ευρω όπως παλιά θα το εβαζα να υπάρχει σε περίπτωση που θέλω να παίξω κάτι.

ΕΑ με 6*17 για ένα έτος (8-9€ το μήνα).

Αλλιώς ψάχνεις εβδομαδιαίες με 1€ περίπου και ελπίζεις να δουλέψουν. 

Γενικά το μόνο που αξίζει, είναι να λήγει η συνδρομή και να βάζεις 3 έτη gold και μετά ultimate. Οχι να προσθέτεις ultimate, σε ήδη υπάρχουσα ultimate. (όπως ήταν εξαρχής δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εάν βάλεις 3 έτη gold και μετά 1 μήνα ultimate μετατρέπονται και τα 3 ετη σε ultimate? Αυτό έχω την εντύπωση οτι ίσχυε μόνο για νέους συνδρομητές που βάζουν τη πρσφορά της mictosoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

55 λεπτά πριν, @Touristas@ είπε

Δηλαδή εάν βάλεις 3 έτη gold και μετά 1 μήνα ultimate μετατρέπονται και τα 3 ετη σε ultimate? Αυτό έχω την εντύπωση οτι ίσχυε μόνο για νέους συνδρομητές που βάζουν τη πρσφορά της mictosoft.

Ισχύει κανονικά και σε παλλιούς μόνο που πληρώνεις 13€ αντί για 1. Το έκανα πριν απο ένα μήνα. Λιγο προσοχή στα στοιχεία του λογαριασμού σου. Αν έχεις ελληνικό και έχεις ορίσει αποδεκτό τρόπο πληρωμής για Ελλάδα δεν θα έχεις θέμα...

Επεξ/σία από gdal73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Forza Motorsport 7 ultimate edition σε αρκετά χαμηλή τιμή στο xbox store checker. Βραζιλία βγαίνει κάπου 13-14 ευρώ. 

 

Όποιος το θέλει για συλλογή το αγοράζει, καθώς θα κατέβει απ' το store σε 1-2 μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Υπάρχει τρόπος να αγοράσω ένα game από το Αμερικάνικο store (microsoft.com/en-us/);

Αν ναι, πως ακριβώς;

Ζητάει address κλπ, έβαλα μια fake αλλά δεν μπορεί να την κάνει validate λέει.

(Το ποστάρω και στο άλλο thread για το xbox one)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Cyberdemon87 είπε

Καλησπέρα.

Υπάρχει τρόπος να αγοράσω ένα game από το Αμερικάνικο store (microsoft.com/en-us/);

Αν ναι, πως ακριβώς;

Ζητάει address κλπ, έβαλα μια fake αλλά δεν μπορεί να την κάνει validate λέει.

(Το ποστάρω και στο άλλο thread για το xbox one)

Μόνο με gift card usa. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όταν αγοράζουμε gift card παλι ζητά διεύθυνση ΗΠΑ. 

μου βγάζει:

Αναφορά σε κείμενο
Billing address
 

We need your profile address

We'll update your Microsoft account profile with this address.

 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, The_Judas είπε

όταν αγοράζουμε gift card παλι ζητά διεύθυνση ΗΠΑ. 

μου βγάζει:

 

Απο ηλεκτρονικό μαγαζί την αγοράζεις.

Οχι απο το store της Microsoft. 

https://www.cdkeys.com/xbox-live/gift-cards-points?region=USA

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αγόρασα μια κάρτα 10$ από το eneba.  Πάνω να αγοράσω το παιχνίδι έχοντας βάλει us region στον λογαριασμό μου, πατάω redeem code.   μου λέει code redeemed αλλά δεν βλέπω τίποτα να έχει αγοραστεί. 

 Στο account balance της ms φαίνονται τα 10USD.

Αν δοκιμάσω να αγοράσω το παιχνίδι -για να δω αν έχει μετά άλλη επιλογή για εξαργύρωση- μου ζητάει  πάλι διεύθυνση.

edit: Μετά από μερικά refresh μου έβγαλε επιλογή Microsoft account balance $10.00 αλλά ζητάει πάλι δ/νση ΗΠΑ.

image.png.c8b89b27606ced830dfefaed4c731156.png

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, The_Judas είπε

αγόρασα μια κάρτα 10$ από το eneba.  Πάνω να αγοράσω το παιχνίδι με us region, πατάω redeem code. 
 

μου λέει code redeemed αλλά δεν βλέπω τίποτα να έχει αγοραστεί. 

Στον λογαριασμό μου φαίνεται order history code redeemed μάλιστα ολόκληρος ο κωδικός των 10 δολλαρίων. Στο account balance της ms φαίνονται τα 10USD.

Αν δοκιμάσω να αγοράσω το παιχνίδι -για να δω αν έχει μετά άλλη επιλογή για εξαργύρωση- μου ζητάει  πάλι διεύθυνση.

edit: Μετά από μερικά refresh μου έβγαλε επιλογή Microsoft account balance $10.00 αλλά ζητάει πάλι

image.png.c8b89b27606ced830dfefaed4c731156.pngδιεύθυνση ΗΠΑ.

δεν σε απασχολει η διευθυνση. Βαλε. Τρόπο πληρωμης θελεις να αποφυγεις να σου ζητησει, γιατι δεν θα μπορεις να βαλεις καποιο συμβατο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ok δούλεψε.

Για να κάνουμε μια ανακεφαλαίωση της διαδικασίας πιο αναλυτικά:

1) Αγοράζουμε gift card microsoft ή xbox balance από κλειδάδικο (eneba, allkeyshop κλπ)

2) Στην ιστοσελίδα https://account.microsoft.com/profile αλλάζουμε το region σε αυτό που θέλουμε.

3) Κάνουμε redeem code των κωδικό που πήραμε στο βήμα 1 στο https://redeem.microsoft.com 

4) Πηγαίνουμε στην επιλογή αγοράς του παιχνιδιού.

Θα πρέπει να μας βγάλει την επιλογή microsoft balance καθώς και την διεύθυνση. Βαζουμε μια διεύθυνση από το region της χώρας που θέλουμε να αγοράσουμε (usa, brazil κλπ) .

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

 

Ok δούλεψε.

Για να κάνουμε μια ανακεφαλαίωση της διαδικασίας πιο αναλυτικά:

1) Αγοράζουμε gift card microsoft ή xbox balance από κλειδάδικο (eneba, allkeyshop κλπ)

2) Στην ιστοσελίδα https://account.microsoft.com/profile αλλάζουμε το region σε αυτό που θέλουμε.

3) Κάνουμε redeem code των κωδικό που πήραμε στο βήμα 1 στο https://redeem.microsoft.com 

4) Πηγαίνουμε στην επιλογή αγοράς του παιχνιδιού.

Θα πρέπει να μας βγάλει την επιλογή microsoft balance καθώς και την διεύθυνση. Βαζουμε μια διεύθυνση από το region της χώρας που θέλουμε να αγοράσουμε (usa, brazil κλπ) .

Και εδω σχετικές / άσχετες επιπλέον πληροφορίες

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/?do=findComment&comment=58503699

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, The_Judas είπε

 

Ok δούλεψε.

Για να κάνουμε μια ανακεφαλαίωση της διαδικασίας πιο αναλυτικά:

1) Αγοράζουμε gift card microsoft ή xbox balance από κλειδάδικο (eneba, allkeyshop κλπ)

2) Στην ιστοσελίδα https://account.microsoft.com/profile αλλάζουμε το region σε αυτό που θέλουμε.

3) Κάνουμε redeem code των κωδικό που πήραμε στο βήμα 1 στο https://redeem.microsoft.com 

4) Πηγαίνουμε στην επιλογή αγοράς του παιχνιδιού.

Θα πρέπει να μας βγάλει την επιλογή microsoft balance καθώς και την διεύθυνση. Βαζουμε μια διεύθυνση από το region της χώρας που θέλουμε να αγοράσουμε (usa, brazil κλπ) .

Αγοράζουμε gift card και πάμε για αγορά του παιχνιδιού από το store που θελουμε. Στο τρόπο πληρωμής βάζουμε τον κωδικό της gift card και το αγοράζουμε. Ούτε redeem ούτε αλλαγή region 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...