Προς το περιεχόμενο

Bullying ...ή αλλιώς τραμπουκισμός.....τον έχετε βιώσει?


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκουσα στην εκπομπή της Στεφανίδου, ότι κανένας από τους εικονιζόμενους, δεν ανήκει στην ομάδα πού έκαναν ότι έκαναν.Αν ισχύει η όχι, αυτό δεν το ξέρω.

κ εμένα εκεί το πήρε το αφτί μου τυχαία αλλα επειδή δεν βλέπω ποτέ tv και δεν εμπιστεύομαι τέτοιες εκπομπές είπα να ρωτήσω μπας κ ξέρει κανένας παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 591
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Εγω παντως πολλες φορες σκεφτομαι ατομα που ειναι σε χειροτερη κατασταση απο εμενα και προσευχομαι να ειναι καλα και να εχουν δυναμη να ξεπερασουν αυτα που περνανε.

prayer1.jpg

 

:P

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prayer1.jpg

 

:P

 

δεν ειπα οτι κανω θαυματα το οτι ομως τους σκεφτομαι και δεν εχω ηρεμη την συνείδηση μου οτι αυτος ο κοσμος ειναι τελειος νομιζω κατι λεει.

 

Φυσικα οταν μπορω βοηθαω οπως μπορω.

 

υ.γ

 

την προσευχη την κανω στο σπιτι μου και οχι μεσα στον κοσμο για να δειξω οτι ειμαι καλος ανθρωπος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prayer1.jpg

 

:P

Εγώ κάνω like σε σελίδες του facebook, είναι και ποιο σύγχρονο. Πέρα από την πλάκα, υπάρχουν άνθρωποι που τα πιστεύουν αυτά; (για τα Like, όχι για την προσευχή).

 

Πέρα από αυτά, ελπίζω να βρεθεί ο ένοχος για τον θάνατο του παιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  καταδικαζα σε φορουμ-ειδησεογραφικες ιστοσελίδες.Αυτη τη φορα όμως οι μπαλωθιες επιβαλονταν και επρεπε να ριχτουν για να δωθει το μηνυμα.

Ευτυχως για πρωτη φορα η κοινωνια της Κρητης 'ξυπνησε' και  εχει αρχισει να αντιδράει εντονα σε τετοια φαινομενα που τελευταια εχουν αρχισει να παρουσιαζουν μεγαλη αυξηση στην Κρητη ειδικα στην επαρχια-χωρια,.

 

μπραβο σου για τη δυναμη που εχεις για να κανεις τον κοσμο καλυτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους διαχειρηστες του μπλοκ ζητησε ο ιδιος ο πρωθυπουργος της χωραs να δωθουν τα ονοματα τους στην δημοσιοτητα !

 

για ολους τους αλλους  λεμε κα ξαναλεμε οτι οι εισαγγελεις εχουν τον λογο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι ενώ σήμερα δεν μπορούμε να κοιμηθούμε από την έγνοια μας...

Μαν καταλαβαινω ακριβως το σκεπτικο σου, αλλα ειναι και θεμα awareness. Κατα τη γνωμη μου οσο περισσοτερο ειναι ενεργες οι συζητησεις για την περιπτωση του Γιακουμακη, τοσο περισσοτερες ειναι οι πιθανοτητες να αφυπνιστει εστω και ενας γονεας ενος απο τα χιλιαδες παιδια που αναγκαζονται να βιωνουν τετοιου ειδους ψυχοσωματικη βια και να δει τα σημαδια. Και να καταλαβει πως ολο αυτο δεν ειναι "φλου εφηβεια", αλλα κατι πολυ συγκεκριμενο που κανει τον Θανασακη πχ να μη γουσταρει να πηγαινει στο ποδοσφαιρο που κατα τ'αλλα παντα του αρεσε. Και αυτο ειναι κερδος. Το θλιβερο της υποθεσης ειναι πως για να γινει ολο αυτο επρεπε να φυγει ενας νεος ανθρωπος. 

Οποτε εστω και υποκριτικα, εστω και μεσω του net, μονο καλο μπορει να προσφερει στην κατα τ'αλλα σκατεμενη φαση. 

 

Just my 2 cents

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...