Προς το περιεχόμενο

Bullying ...ή αλλιώς τραμπουκισμός.....τον έχετε βιώσει?


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθηγήτρια γελούσε και αποκαλούσε ηλίθιο και καθυστερημένο μαθητή της? Τι φάση? Τι ηλικία είχε?

Καθηγήτρια πληροφορικής, ετών 36-37. Από την στιγμή που την παράτησε ο γκόμενος (γιατί μας τα έλεγε ΚΑΙ αυτά) πήρε την κάτω βόλτα. Ναι μπορεί να ήταν ο έρωτας της ζωής της, χίλια μπορεί, αλλά δεν επιτρέπεται τέτοια συμπεριφορά. Ούτε σε προσωπικό επίπεδο, πόσο μάλλον σε επαγγελματικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 591
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολύ περίεργα μου ακούγονται όλα αυτά.Σχεδόν όλοι με κάποια χτυπητή ιδιαιτερότητα(no offence ούτε από πίκπα να είχατε βγει) που όταν την ξεπεράσατε είπατε να πάρετε το αίμα σας πίσω.Έχω υπάρξει "θύμα" και "θύτης" σε εισαγωγικά γιατί σαν όροι δεν μου κολλάνε στο συγκεκριμένο φαινόμενο και το θεωρώ ως ένα από τα μεγαλύτερα μαθήματα που πήρα στο Γυμνάσιο.Έμαθα να σέβομαι,να εκτιμώ και να ξέρω τα όρια της ελευθερίας μου.Το μόνο που δεν πήρα ήταν κόμπλεξ.Ο καθένας αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία,καλό είναι να την δίνουμε.

Διαβάζοντας τα ποστ μου έρχονται αυτά στο μυαλό.

klarinogampros-570.jpg

 

Master Yoda is always right

63624d1363846182t-why-so-much-hate-24573

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε παιδια, διαβαζω τις περιπτωσεις σας και τριβω τα ματια μου. Δεν μπορει λεω να ημουν τοσο τυχερος γιατι δεν εκανα η δεν εκαναν σε εμενα ποτε τραμπουκισμο.

 

Βασικα, εγω προερχομουν απο ενα χωριο 1200 κατοικων και στο γυμνασιο ολοι ηταν καπως επιφυλακτικοι με εμας διοτι ξερανε οτι αν πειραξουν εναν απο εμας πεφτουν ολοι πανω. Στο γυμνασιο εκανα πολλους φιλους. Υπηρχαν βεβαια στο γυμνασιο οι "μαγκες" που κυκλοφορουν με ενα υφακι αλλα δεν πειραζαν καποιον που δεν ηξεραν. Εκαναν μονο πλακιτσες με γνωστους. Να φανταστειται ουτε ξυλο δεν υπηρχε ποτε.

 

Μου φενεται παραξενο και τωρα που το σκεφτομαι πιστευω οτι ημουν πολυ τυχερος σε ολες τις ταξεις καθως δεν υπηρχαν προβληματα ποτε με δασκαλους-μαθητες.

 

Αποστολή από το LG-E400 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Γυμνάσιο και Λύκειο που πήγα μοιράζονταν το ίδιο προαύλιο. Το Δημοτικό δε ήταν δίπλα αλλά χωριζόταν με κάγκελα. Στο Δημοτικό λοιπόν είχαμε έναν Αλβάνο, ο οποίος ήταν 2 χρόνια μεγαλύτερος ηλικιακά, αλλά στην τάξη ήταν 1 χρονιά μπροστά. Αφού έπριζε και ενίοτε χτύπαγε κόσμο επειδή ήταν και πιο μεγαλόσωμους τον μισούσαν οι πάντες εκτός από 2-3 άτομα που ήταν φίλοι του για να χαίρονται μαζί του. Όντας έκτη δημοτικού (και αυτός 1η Γυμνασίου) ο μ@@@@ς κάθε φορά που η μικρή μπαλίτσα με την οποία παίζαμε στα διαλείμματα πέρναγε από τα κάγκελα στο προαύλιο του Γυμνασίου/Λυκείου περίμενε εκεί για να την μαζέψει και να την εξαφανίσει. Σε κάθε προσπάθεια να την πάρουμε πίσω τρώγαμε ξύλο. Παίζει εκείνη την χρόνια να είχαμε αλλάξει και 50 μπάλες lol.

Όταν πήγα και εγώ Γυμνάσιο (2α Γυμνασίου συγκεκριμένα) και πλέον ήμασταν πάλι στο ίδιο προαύλιο, είχε γυμναστική το τμήμα μου και παίζαμε μπάλα. Αυτός κλασσικά ήταν έξω με ωριαία αποβολή. Πάει σε αυτόν η μπάλα και την παίρνει. Πάω να του την πάρω, την ζήτησα 3 φορές, δεν την έδωσε, την 4η κάνει να μου την δώσει και μου την πετά με δύναμη στα μούτρα. Στράβωσαν τα γυαλιά μου και εγώ πήδηξα πάνω του και έπεσε το ξύλο της αρκούδας. Έριξα και έφαγα καλές μάπες. Τσίμπησα και την πρώτη και τελευταία (2ημερη) αποβολή μου. Totally worh it. Μετά από αυτό ο ψευτόμαγκας ελάχιστες φορές έκανε τον καμπόσο.

Αργότερα έμεινε στην ίδια τάξη και ήμασταν και στο ίδιο τμήμα. Ήμουν απουσιολόγος και κάθε φορά που αργούσε έστω και λίγο του χωνα απουσίες να γουστάρω. Παράτησε το σχολείο στο Λύκειο και ησυχάσαμε! :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την άλλη Ιρις , παίζει και το άλλο σενάριο.....να είναι το παιδί υπερβολικά κακομαθημένο σε σημείο ναρκησισμου. Κα φυσικά ένας ναρκισσος , δεν νοιαζεται για τα συναισθηματα του άλλου , οπότε ακόμα και αν προκαλεί πόνο , δεν το καταλαβαίνει.

 

Πραγματικά , θέλω να ανοίξει μια σχολή στην Ελλάδα , για το πως πρεπει να μεγαλώνουμε τα παιδιά μας. Πραγματικά. Και να μην επιτρεπεται να κάνεις παιδια , προτου πάρεις πτυχίο απο αυτήν!

 

φταιει και αυτη η ακρη, το να μην βαζεις ορια

 

Δοκιμασε να παρεις δωρο ενα βιβλιο για την ανατροφη των παιδιων/σκυλιων σε γνωστους σου (σχετικα φυσιολογικους) γονεις. Οι περισσοτεροι θα παρεξηγηθουν, καποιοι θα σου πουν ενα τυπικο "ευχαριστω" και σιγα σιγα θα ξεκοψουν μαζι σου, και απο ελαχιστους θα δεις αντιδραση εγκαρδια (μεχρι και με τα ματια τους) της φασης "πραγματικα σε ευχαριστω για την βοηθεια σε αυτο το πολυπλοκο πραγμα" (τους τελευταιους κρατα τους για φιλους). Και μου λες μετα για υποχρεωτικα σεμιναρια για γονεις;

Η ανατροφή ξεκινάει από το σπίτι.

Το παιδί όμως ζει το μεγαλύτερο μέρος της πρώιμης ζωής του σε σχολείο, φροντιστήρια ή στην τηλεόραση ή το ιντερνετ.

 

Δεν μπορούμε να βγάλουμε τα κοινωνικά πρότυπα ή και την ανθρώπινη φύση έξω από την εξίσωση.

 

το θεμα ειναι να το μαθεις να αποφευγει τα σκατα, και οπου μπορει να τα φτιαριζει να μην τα πατησουν κι αλλοι

 

τελικά μπας και έπρεπε το θέμα να αναφέρεται σε τραμπούκους καθηγητές/δασκάλους ? θα είχε παραπάνω ζουμί 

 

οι εκπαιδευτικοι θα επρεπε να περνανε απο δια βιου επιτροπες-σεμιναρια και αξιολογησεις (κυριως απο τους μαθητες). Οι λιγοι σωστοι που υπαρχουν τους τρωει το συστημα, και αν υπαρχει τυχη, παιζει να προκαλεσουν μικρες θετικες αλλαγες.

Για πες?Με ενδιαφέρει μιας και δεν έχω πάει ακόμα.

 

και καλυτερα να μην πας και να λυσεις τις αποριες σου ακουγοντας ιστοριες γνωστων απο το στρατο, χωρις να σπαταλησεις λεφτα-χρονο-ενεργεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι μου θύμισες ρε συ Νίκο.. Λόγω ειδικής μαθησιακής δυσκολίας, δεν τα πάω καλά με τους αριθμούς, και όταν λέω πως δεν τα πάω καλά, εννοώ καθόλου καλά, και αν χρειαστεί να μάθω κάτι σχετικά με αυτό, δυστυχώς χρειάζεται μεγάλη όρεξη και υπομονή. Anyway, στη σχολή είχαμε μια καθηγήτρια πληροφορικής η οποία και "γλώσσα" είχε, και υφάκι περίεργο. Εγώ με το Excel είμαστε ορκισμένοι εχθροί, αλλά έπρεπε να προσπαθήσω να κάνω κάποιες μαθηματικές πράξεις σαν άσκηση. Εκείνη ήταν απόλυτα ενήμερη για την κατάσταση και έλεγε πως είχε συνεργαστεί με άτομα σαν και μένα. Προφανώς δεν ίσχυε κάτι τέτοιο, γιατί αφού είχα αργήσει κάπως να τελειώσω την άσκηση, έρχεται και στέκεται δίπλα μου, και μπροστά σε άλλους 15 ανθρώπους να γελάει, να με λέει ηλίθια και καθυστερημένη. Ότι bullying είχα φάει 10 χρόνια, όσο θυμό είχα, ξέσπασα πάνω της. Το τι καντήλια, το τι χριστοπαναγίες της κατέβασα, ήμουν τόσο εξοργισμένη που δεν καταλάβαινα που ήμουν και τι έκανα. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα για μένα, να υποτιμήσουν την νοημοσύνη μου. Με άκουσε εννοείται όλος ο όροφος, και το θέμα έληξε με την απομάκρυνση της από την σχολή. ( Δεν μίλησα εγώ για απόλυση ) Την είδα τυχαία μερικούς μήνες μετά, τότε μου ζήτησε συγγνώμη.

και λίγα έπαθε ,στη θέση σου αν είχα έκρηξη θα της ειχα κοπανίσει το κεφάλι στο θρανίο 

 

Τη δευτερη την αγγλικού την είδα σε ένα γάμο. Με κοιταγε με μισό μάτι ή πουτ... Δεν πάει να μαμηθει,με έκανε να ντρέπομαι για αυτό που είχα ολόκληρη τη χρονιά και μετά που το ξεπερασα της έριξα ένα βρισιδι και ησυχασα

Ηλίθιος κόσμος , μη το ψάχνεις 

Και εμένα με κοιτάζουν με μισό μάτι κάτι βλάκες καθηγητές αμα πέσουμε μούρη με μούρη αλλα γελάω και τους τη σπάω. Ειναι πολύ δύσκολο αυτή τη στιγμή να σπαστώ απο κάποιον αφου μπροστά μου ειναι σκουπίδια , η γνώμη τους μετράει όσο του σκατού που κάνει πλατσ στην τουαλέτα  

 

Στο δικό μου σχολείο και μάλιστα ιδιωτικό, θυμάμαι ορισμένες καθηγήτριες στις πρώτες 2 τάξεις του δημοτικού που όταν νευρίαζαν απλά φώναζαν ή να πετάνε κάτι ατάκες του στύλ "τσακίσου κάνε το τάδε, καλά χαζό είσαι αυτά είναι ηλιθιότητες", μερικά από αυτά τα έλεγα μετά στην μάνα μου στο σπίτι και με ρωτούσαν από που τα άκουσα. Αυτά στα μέσα του 90, ελπίζω τέτοιες συμπεριφορές κολοκαθηγητών να έχουν εκλείψει πλέον ή να αποτελούν μεμονωμένες περιπτώσεις στα δημοτικά.

και εγώ αυτό ελπίζω γιατι καλή τύχη στον καθηγητή που θα συμπεριφερθεί άσχημα σε παιδί/ανίψι μου

 

Όταν εξοργίζομαι δυστυχώς γίνομαι Τούρκος, δεν νιώθω, δεν καταλαβαίνω, τίποτα. Είναι η γ****** στιγμή ρε συ, δηλαδή ξέρεις οτι ο άλλος έχει μια δυσκολία και πατάς πάνω του? Ε εγώ απλά δεν την πάτησα, την έλιωσα. Γενικότερα είμαι πολύ ήρεμη, αλλά μην με τσαντίσεις σε πράγματα που ξέρεις οτι έχω μεγάλη ευαισθησία.

το έχω κ εγώ αυτό αλλα σαν αγοράκι το πάω παραπέρα οπότε έμαθα να το κοντρολάρω όσο γίνεται γιατι μόνο προβλήματα δημιουργεί 

 

Για πες?Με ενδιαφέρει μιας και δεν έχω πάει ακόμα.

θα πας , θα δεις οτι όλα ειναι χύμα και οτι ο καθένας κάνει ότι τον βολεύει  , θα αδικηθείς λίγο η πολύ και στο τέλος θα αποφασίσεις μη σου πω θα σου βγει αυθόρμητα ενας σταρχιδισμός άλλου level απότι έχεις νιώσει ποτέ. Δεν πα να ήσουν ο ποιο στα @@ σου τύπος σαν πολίτης , όταν μπεις αργά η γρήγορα θα γίνεις χ100 για να "επιβιώσεις" ,θα το δεις  

 

Πολύ περίεργα μου ακούγονται όλα αυτά.Σχεδόν όλοι με κάποια χτυπητή ιδιαιτερότητα(no offence ούτε από πίκπα να είχατε βγει) που όταν την ξεπεράσατε είπατε να πάρετε το αίμα σας πίσω.Έχω υπάρξει "θύμα" και "θύτης" σε εισαγωγικά γιατί σαν όροι δεν μου κολλάνε στο συγκεκριμένο φαινόμενο και το θεωρώ ως ένα από τα μεγαλύτερα μαθήματα που πήρα στο Γυμνάσιο.Έμαθα να σέβομαι,να εκτιμώ και να ξέρω τα όρια της ελευθερίας μου.Το μόνο που δεν πήρα ήταν κόμπλεξ.Ο καθένας αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία,καλό είναι να την δίνουμε.

Διαβάζοντας τα ποστ μου έρχονται αυτά στο μυαλό.

 

 

 

προσωπικά μπορεί να ήμουν θύτης αλλα σε καθηγητές που δεν συμπεριφερόντουσαν σωστά και μερικά μαλακισμένα που το άξιζαν.Είχα πετάξει καρέκλα σε καθηγητή επειδή πήγε να το παίξει ιστορία και με είπε αλήτη ,με την τότε παρέα είχαμε μπει να χτυπήσουμε τον διευθυντή της σχολής που συστεγαζόμασταν στο δίπλα κτήριο(πρώην διευθυντής μας) γιατι είχε έρθει έξω απο την τάξη μας και ούρλιαζε οτι κάναμε βανδαλισμούς στο κτήριο τους και έβρισε μανάδες , οικογένειες κλπ , ε κ όταν καταφέραμε να βγούμε απο την αίθουσα γιατί είχε μπει μπροστά ο πιτσιρικάς καθηγητής μας μη βγουμε κ γίνει της Πόπης, πήγαμε δίπλα ,μας τραβούσαν έξω οι καθηγητές και μας έπαιρναν με γλυκόλογα και τον γλύτωσαν .Μαθητές είχα χτυπήσει μερικούς που το άξιζαν και σε μια περίπτωση το μετάνιωσα γιατι αν και το άξιζε, λιποθύμησε, του κόπηκε η ανάσα και νόμιζα οτι τα τίναξε ..worst fucking moment , ήταν και ενα shock για να αποφεύγω τους καυγάδες 

Αν τα είχε τινάξει η ζωή μου θα είχε καταστραφεί αλλα να τον αφήσω να μου βρίζει τη μάνα μπροστά σε όλο το σχολείο για να με προκαλέσει και να μην κάνω τίποτα χλωμό , για λιγότερα ήμουν έτυμος για ξύλο

γιαυτό καλό ειναι να βρεθεί τρόπος να μειωθεί ή ακόμα και να σταματήσει αν και χλωμό το κόβω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά bullying υπήρχε και πριν από 30 χρόνια, απλά τότε το λέγανε αλλιώς. Σε κάθε τάξη υπήρχε ένας "χαζός" που μάζευε φάπες. Ανάλογα την περιοχή και τις συνθήκες, μπορεί να ήταν πολλές, μπορεί να ήταν λίγες. Εκτός αυτού, και άλλα παιδιά κατά καιρούς έχουν πέσει και συνεχίζουν να πέφτουν θύματα αυτής της μ#λακι$ς, είτε γιατί δεν παίζουν καλή μπάλα, είτε γιατί είναι κλειστοί ως χαρακτήρες. Φαντάζομαι σήμερα που τα παιδιά είναι παρατημένα στην τύχη τους από γονείς και δασκάλους, το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο.

 

Φυσικα και υπηρχε απλα τοτε ηταν αλλιως δεν υπηρχε διαδυκτιο και τα σχετικα, στο σχολειο μου μια χαρα μπουλινγκ ειχαμε απο "μαγκες" που εδερναν παιδια, τους επαιρναν τα λεφτα και τα κινητα.

 

Και εγω εχω πεσει λογω παχους θυμα μπουλιγκ ευτηχως οχι για πολυ αλλα επειδη ειχα αδερφο που "μετραγε" και σταματησαν να με πειραζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ολα συμβαινουν επειδη υπαρχει ελαστικοτητα στα σχολεια.. Οι καθηγητες το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να περασει ο μηνας να παρουν τον μισθο τους.. Εδω υπαρχουν καθηγητες που φοβουνται τους μαθητες και εχουν υποστει δειγματα Bullying.. και απο τον φοβο τους,να τους βαζουν καλυτερο βαθμο μηπως και ηρεμησουν.. Ξευτιλικια!!!

 

Το θεμα ειναι σοβαρο και το υπουργειο παιδειας πρεπει αμεσα να βρει την επιλυση του..

 

 

Προτεινω: Class of 1999 !!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ολα συμβαινουν επειδη υπαρχει ελαστικοτητα στα σχολεια.. Οι καθηγητες το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να περασει ο μηνας να παρουν τον μισθο τους.. Εδω υπαρχουν καθηγητες που φοβουνται τους μαθητες και εχουν υποστει δειγματα Bullying.. και απο τον φοβο τους,να τους βαζουν καλυτερο βαθμο μηπως και ηρεμησουν.. Ξευτιλικια!!!

 

Το θεμα ειναι σοβαρο και το υπουργειο παιδειας πρεπει αμεσα να βρει την επιλυση του..

 

 

 

 

Εγω προτεινω αυτο χαχα 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ προσωπικά με το μυαλό που είχα στο γυμνάσιο και με τα προβλήματα που αντιμετώπιζα με τον αλβανό που ανέφερα σε προηγούμενο post, μου είχε περάσει από το μυαλό μου αν υπήρχε τρόπος να τον σκώτονα γιατί δεν άντεχα άλλο. Στην πράξη όχι μόνο να απειλήσω την ζωή κάποιου δεν μπορούσα αλλά ούτε να κουνήσω το μικρό μου δαχτυλάκι. Έκανα τον σταυρό μου κάθε μέρα πότε θα τον έδιωχναν από το σχολείο από τις πολλές απουσίες για να ηρεμίσω. Όταν μπήκε ο διευθυντής να ανακοινώσει οτι αλλάζει σχολείο αυτός νευρίασε πετάει το στυλό στα πόδια του διευθυντή και βγαίνει έξω κλαίγοντας, μετά γύρισε κλαίγοντας και φεύγει από το σχολείο. Εγώ όταν γύρισα στο σπίτι εκείνη την ημέρα ήμουν τόσο ανακουφισμένος και χαρούμενος που με ρωτούσε ο πατέρας μου αν είμαι ερωτεμένος (LoL).

 

βασιλη διαβασα και το αλλο post, απο περιεργια σε ποιο σχολειο πηγαινες γυμνασιο στα εξαρχια εκεινη την εποχη? εγω πηγαινα σε ενα στους αμπελοκηπους, στο μεσο της χρονιας ηρθε ενας αλβανος μεγαλυτερος απο εμας στην πρωτη γυμνασιου και μας ελεγε οτι ηρθε γιατι τον εδιωξαν απο αλλο γυμνασιο των εξαρχιων με καθηγητες μαλακες. το ατομο ειχε πραγματικα προβλημα, μας ελεγε οταν εμενε στην αλβανια ειχε σκοτοσει ανθρωπο και οταν τον κοιταμε να μην χαμογελαμε αλλα να εχουμε αγρια φατσα ηθελε να μας κανει να τον φοβηθουμε εγω δεν το εχαψα αυτο, οταν περασαν μερικες ημερες αυτος λερωνε τους τοιχους της ταξης με σπρευ και πλακωσε στο ξυλο ενα αλλο παιδι απο αλβανια και την ελεγε στους καθηγητες χωρις να φοβαται συνεπιες, αρχισε να πειραζει αλλους συμαθητες μου και μια μερα κατι πηγε και εκανε σε μια κοπελα μεσα στις τουαλετες και αυτη αρχιζε να ουρλιαζει στα κλαματα, μετα επενεβει ο αδερφος της που ηταν μεγαλυτερη ταξη και επεσε το ξυλο της αρκουδας εκει μπροστα σε ματια μαθητων και καθηγητων στο σχολειο, απο τοτε πηραν  αποβολη και θυμαμαι οταν εφευγε απο το σχολειο ελεγε θα λογαριαστουμε καποια στιγμη και θα δειτε τι θα παθετε, δεν τον ξαναειδαμε ποτε μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασιλη διαβασα και το αλλο post, απο περιεργια σε ποιο σχολειο πηγαινες γυμνασιο στα εξαρχια εκεινη την εποχη? εγω πηγαινα σε ενα στους αμπελοκηπους, στο μεσο της χρονιας ηρθε ενας αλβανος μεγαλυτερος απο εμας στην πρωτη γυμνασιου και μας ελεγε οτι ηρθε γιατι τον εδιωξαν απο αλλο γυμνασιο των εξαρχιων με καθηγητες μαλακες. το ατομο ειχε πραγματικα προβλημα, μας ελεγε οταν εμενε στην αλβανια ειχε σκοτοσει ανθρωπο και οταν τον κοιταμε να μην χαμογελαμε αλλα να εχουμε αγρια φατσα ηθελε να μας κανει να τον φοβηθουμε εγω δεν το εχαψα αυτο, οταν περασαν μερικες ημερες αυτος λερωνε τους τοιχους της ταξης με σπρευ και πλακωσε στο ξυλο ενα αλλο παιδι απο αλβανια και την ελεγε στους καθηγητες χωρις να φοβαται συνεπιες, αρχισε να πειραζει αλλους συμαθητες μου και μια μερα κατι πηγε και εκανε σε μια κοπελα μεσα στις τουαλετες και αυτη αρχιζε να ουρλιαζει στα κλαματα, μετα επενεβει ο αδερφος της που ηταν μεγαλυτερη ταξη και επεσε το ξυλο της αρκουδας εκει μπροστα σε ματια μαθητων και καθηγητων στο σχολειο, απο τοτε πηραν  αποβολη και θυμαμαι οταν εφευγε απο το σχολειο ελεγε θα λογαριαστουμε καποια στιγμη και θα δειτε τι θα παθετε, δεν τον ξαναειδαμε ποτε μας.

Ξέρω ποιος είναι

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ περίεργα μου ακούγονται όλα αυτά.Σχεδόν όλοι με κάποια χτυπητή ιδιαιτερότητα(no offence ούτε από πίκπα να είχατε βγει) που όταν την ξεπεράσατε είπατε να πάρετε το αίμα σας πίσω.Έχω υπάρξει "θύμα" και "θύτης" σε εισαγωγικά γιατί σαν όροι δεν μου κολλάνε στο συγκεκριμένο φαινόμενο και το θεωρώ ως ένα από τα μεγαλύτερα μαθήματα που πήρα στο Γυμνάσιο.Έμαθα να σέβομαι,να εκτιμώ και να ξέρω τα όρια της ελευθερίας μου.Το μόνο που δεν πήρα ήταν κόμπλεξ.Ο καθένας αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία,καλό είναι να την δίνουμε.

Διαβάζοντας τα ποστ μου έρχονται αυτά στο μυαλό.

klarinogampros-570.jpg

 

Master Yoda is always right

63624d1363846182t-why-so-much-hate-24573

Ψιλοοφτόπικ, εκτός από το λάικ για τα σοφά λόγια του δάσκαλου, με τα σχόλια στο βίντεο... τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...