Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικός φουρνάκος


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με φάγατε με την ψησταριά που ήθελα να πάρω για να κάνω τα φουρνιστά μου κλπ. Ο ένας "δεν κάνει γιατί θα πρέπει να βάζεις πολλά κάρβουνα", ο άλλος "θα είναι κουραστικό" άλλος "δεν θα μπορεί να τα ψήνει φουρνιστά" κλπ., με φάγατε με φάγατε  :-D  Τέσπα, αρχίζω και σκέφτομαι ήδη να κοιτάζω και για κανά ηλεκτρικό φούρνο ή μάλλον φουρνάκι! Ναι θα πρέπει να είναι κάτι μικρό και βολικό και με κάποιο τρόπο (εάν υπάρχει) να μπορεί να βγάζει εκτός σπιτιού τις οσμές γιατί πρόκειται να χρησιμοποιηθεί σε πολύ μικρό χώρο.

Καμιά ιδέα; (μην με φάτε πάλι ε!  :-D  ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα σε φάω, είχαμε φουρνάκι για μερικά χρόνια και ήταν τρελή ταλαιπωρία. Μιλάμε έκανε 2-3 ώρες για να ψήσει 1-2 μερίδες φαγητό. Στα μάτια δεν είχε θέμα, όμως σε οτιδήποτε ήθελε ψήσιμο ήταν πάρα πολύ της υπομονής. Μιάμιση ώρα για μερικές σαρδέλες και τέτοια. Δεν θυμαμαι τι μαρκα ηταν, αλλα εχω την χειρότερη εντυπωση. 'H που θα τρώγαμε μπλουμ ή που θα παίρναμε delivery.

Τι "φουρνιστα" θες να κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τα κλασσικά ηλεκτρικά φουρνάκια δεν ξέρω τι λένε οι φούρνοι-ρομπότ, σαν αυτόν:

 

c10102166-1.jpg

 

Ώπα τι είναι και τούτο πάλι;

Τι "φουρνιστα" θες να κανεις?

Οτιδήποτε θέλει ταψί για να γίνει, από γίγαντες πλακί, λαζάνια, αρνάκι, σουπιές με σπανάκι, ρολό με πατάτες φούρνου, γκιούλμπασι, μέχρι και μουσακά άμα λάχει ναούμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει καλα για το παραπανω γατζετακι, αλλα πιανει πολυ χωρο το ατιμο. Κανονικος φουρνος δεν σε χωραει ντε?

Πρέπει να φτιάξω έπιπλο για να τον εντοιχίσω κλπ. γι' αυτό ψάχνω για κάτι αυτόνομο και μικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα θες να φαγωθεις, μην ρωτας αποψεις, κανε ο,τι θες και φαγωσου μονο σου

 

η μαλακια στα περισσοτερα μικρα φουρνακια ειναι οτι εχουν μονο απο 1 εστια και σε περιοριζουν αρκετα. Σε πολλα, δεν μπορεις να εχεις ματι ανοιχτο ταυτοχρονα με φουρνο. Για μικρες μεριδες φαγητου ειναι οκ, για ταψια κουραζουν, και για ομελετες(φουρνου) και γλυκα δεν κανουν με την καμμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα θες να φαγωθεις, μην ρωτας αποψεις, κανε ο,τι θες και φαγωσου μονο σου

Άντε βρε, ένα αστείο είπα κι εγώ με το φάγωμα και μέφαγες κι εσύ!  :-)

 

 

η μαλακια στα περισσοτερα μικρα φουρνακια ειναι οτι εχουν μονο απο 1 εστια και σε περιοριζουν αρκετα. Σε πολλα, δεν μπορεις να εχεις ματι ανοιχτο ταυτοχρονα με φουρνο. Για μικρες μεριδες φαγητου ειναι οκ, για ταψια κουραζουν, και για ομελετες(φουρνου) και γλυκα δεν κανουν με την καμμια

Eστίες έχω, μόνο φουρνάκι θέλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στο ρομποτάκι που έδειξε ο Ζιο10. Πολύ καλύτερο από τα απλά φουρνάκια, που για να ψήσουν μια μερίδα φαγητό θέλουν μιάμιση αιωνιότητα. Και μικρότερα σε όγκο, και το τσιμπάς και το χώνεις σε κάνα ντουλάπι ή καμιά αποθήκη όταν δεν το χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως κομπογιαννίτικα

Το γυαλί που βλέπεις είναι σαν πυρέξ και στο "καπάκι" υπάρχει μια πηγή θερμότητας η οποία διαχέεται ομοιόμορφα και σε μικρότερη επιφάνεια, καθιστώντας το πιο γρήγορο και πιο οικονομικό.

 

Εγώ που έχω ρομποτάκι πάντως, πέρα από τα ψητά, δεν ξέρω πόσο θα τον βολέψει για τα "φουρνιστά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω ρομποτάκι πάντως, πέρα από τα ψητά, δεν ξέρω πόσο θα τον βολέψει για τα "φουρνιστά"

Bρε φίλε, τι κάνει ακριβώς, πως δουλεύει το ρομποτάκι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...