Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε επίσημα τα Galaxy S6 και Galaxy S6 edge


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει γινει μονοτονη καταντια εδω μεσα αντι να συζηταμε μια τεχνολογικη ειδηση να προσπαθουν οι κατα φαντασιαν μετοχοι της μιας εταιρειας να τη πουνε στους κατα φαντασιαν μετοχους της αλλης εταιρειας οι οποιοι με τη σειρα τους την ειχανε πει στους πρωτους προηγουμενως....

 

Μια χαρακτηριστικη μικρογραφια της κοινωνιας μας γενικοτερα δηλαδη...

Να πω και κατι off topic....η Samsung αποφασισε να αναβαθμισει τη κατασκευαστικη ποιοτητα αλλα ταυτογχρονα να κοπιαρει και ολα τα αρνητικα της μηλοεταιρειας αποδεικνυοντας περιτρανα οτι ηταν και θα ειναι η Apple του android.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 Απριλίου θα το έχω στα χέρια μου. Την edge έκδοση .Οι άνθρωποι δημιούργησαν αριστούργημα . Τώρα για όλους εσάς που σχολιάζετε αρνητικά να πάτε εσείς να τους πείτε πως να σχεδιάζουν, άδικα χαραμίζεστε πίσω από τις οθόνες με μισθούς 500 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα πλακα, για το S6 Edge τι πιστευετε, ειναι gimmick οντως ή οχι?

Oι εως τωρα λειτουργιες που εχει, δεν μου λενε κατι..Το να βλεπω την ωρα στο πλαι, να φωτιζει η οθονη αναλογα με την επαφη οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο και τελος, το να σερνω το δαχτυλο και να βγαινουν επαφες, πιο πολυ σαν gimmick μου φαινεται..Ειναι αρκετα εντυπωσιακο σαν design, αλλα εως εκει..Θελω να πιστευω, πως ετοιμαζει το εδαφος για τηλεφωνα με πραγματικες flexible οθονες..Αν και αυτο θα αργησει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Eίχαμε πρωτοτυπία και στην επιλογή των 3ων χρωμάτων: gold, silver & black. Απαπαπαπαπα

 

 

Δηλαδη ποιο χρωμα θα ηταν πρωτοτυπο για κινητο? Coquelicot red ξερωγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oι εως τωρα λειτουργιες που εχει, δεν μου λενε κατι..Το να βλεπω την ωρα στο πλαι, να φωτιζει η οθονη αναλογα με την επαφη οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο και τελος, το να σερνω το δαχτυλο και να βγαινουν επαφες, πιο πολυ σαν gimmick μου φαινεται..Ειναι αρκετα εντυπωσιακο σαν design, αλλα εως εκει..Θελω να πιστευω, πως ετοιμαζει το εδαφος για τηλεφωνα με πραγματικες flexible οθονες..Αν και αυτο θα αργησει

Δεν εχω καταληξει ακομα να σου πω την αληθεια. Ετοιμαζομαι μαλλον για Note 4 Edge οποτε θα εχω μια πρωτη ιδεα λογικα. Αλλα ναι, μαλλον προετοιμαζει το εδαφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

10 Απριλίου θα το έχω στα χέρια μου. Την edge έκδοση .Οι άνθρωποι δημιούργησαν αριστούργημα . Τώρα για όλους εσάς που σχολιάζετε αρνητικά να πάτε εσείς να τους πείτε πως να σχεδιάζουν, άδικα χαραμίζεστε πίσω από τις οθόνες με μισθούς 500 ευρώ

 

Το Edge δεν σε κόβω να το έχεις από τις 10/4 πάντως και sorry αν σε πληγώνω. Επίσης παρόλα αυτά ας έχεις έτοιμο το χιλιαρικάκι που θα χρειαστείς για το Edge... :P

 

Σοβαρά τώρα:

 

Το S6 αδιάφορο για τα γούστα μου. Το Edge φαίνεται ενδιαφέρον μόνο οπτικά σαν πρωτότυπη οθόνη κλπ αλλά μέχρι εκεί. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα υπάρχουν ελάχιστες εφαρμογές που θα την αξιοποιούν και ο χειρισμός των άκρων θα είναι προβληματικός.

 

Επίσης φοβάμαι πως θα ψάχνεις για φορτιση τουλάχιστον 2 φορές στη διάρκεια της ημέρας και πλεον με το Ζ3 έχω καλομάθει και δεν γυρίζω προς τα πίσω!

 

Εκτιμώ (και σε σχέση με τον ανταγωνισμό) πως δεν αρκούν τα 2 αυτά μοντέλα για να ανακόψουν την πτωτική πορεία της Samsung...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτιμώ (και σε σχέση με τον ανταγωνισμό) πως δεν αρκούν τα 2 αυτά μοντέλα για να ανακόψουν την πτωτική πορεία της Samsung...

Χαλαρά, 1η του μήνα έχουμε. Μέχρι το τέλος θα έχουν ανακοινώσει καμιά 20ριά μοντέλα ακόμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης φοβάμαι πως θα ψάχνεις για φορτιση τουλάχιστον 2 φορές στη διάρκεια της ημέρας και πλεον με το Ζ3 έχω καλομάθει και δεν γυρίζω προς τα πίσω!

 

Πάντα λιγουρευομουν το z3. Κάτοχος s4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τις αναμενόμενες λειτουργίες και προσθήκες (ανάλυση, CPU, Appsung Pay κλπ), το σημαντικότερο, που θα του δώσει ένα head start σε σχέση με τον ανταγωνισμό στην απόδοση, είναι η νέα NAND μνήμη. Και όσοι λένε για φτηνή SD κλπ δεν έχουν ιδέα για τις διάφορες απόδοσης. Γι αυτό σέρνεται μια συσκευή όταν περνάς εφαρμογές στην SD και κάνει scan 100 ώρες στην Gallery αν έχεις πολλές φωτογραφίες.

 

Κατα τα αλλά, επιβεβαίωσε για μια ακόμη φορά ότι θέλει να γίνει Apple του Android αλλά χλωμά τα πράγματα.

 

 

Υ.Γ. Η curved οθόνη και σε αυτό και στο Flex μπορεί να φαίνονται gimmicks τώρα (αν και στο Flex έχει και εργονομικό όφελος ενώ στο edge αντιεργονομικό) είναι η αρχή για σχέδια και χρήσεις στις συσκευές σε βάθος 10ετιας, οπότε καλό είναι να ξεκινήσουν να την χρησιμοποιούν όλο και περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα, τα 3gb τα χρειαζεται ολα; Απλη ερωτηση ειναι. Επισης οσον αφορα το desing ωραιο μεν αλλα δεν τρελαθηκα κιολας. Δηλ, δεν αλλαξε κ πολυ απ το s5 και μου φαινεται κ λιγο copy του ip6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...