Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε επίσημα τα Galaxy S6 και Galaxy S6 edge


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Το G2 μου διαφωνεί και σε χαιρετά, εσένα και τη γκουμούτσα σου. :-D

 

Ναι αλλά όταν εσύ το φορτίζεις εγώ έχω ακόμη 50% μπαταρία! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eχεις περασει ρομ;Ειχα δει το σ3 ενος φιλου και ηταν τιγκα στο λαγκ..Ακομα και οταν το ειχα εγω, που ηταν καινουργιο, ετρωγε κολληματα..

 

Φυσικα και περασα αλλη ρομ(αρχιντροιντ).Με τη μαμισια δεν παλευονταν το κινητο.Με την παραπανω ρομ το κινητο δεν κολλαει πουθενα,η ραμ δε φαινεται λιγη και γενικα δεν ξερω τι παραπανω θα μου προσεφερε μια καινουρια ναυαρχιδα.Εννοειται πως sd card και αποσπωμενη μπαταρια ειναι Must για μενα οποτε οπως ειπα θα προσπερασω και φετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην είσαι τόσο "ευαίσθητος" ειδικά μετά το "fanboy mod". Πάντα προσαρμόζομαι στο στυλ και το ύφος των άλλων.

Λογω του παθους σου, μπερδευεις το fanboy mod που δεν εχει τιποτα αρνητικο με την φρασεολογια που χρησιμοποιεις , επειδη προφανως νιωθεις ετσι οπως θελεις να προβαλεις στους αλλους..

 

 

Μετά από τόση κριτική όλα αυτά τα χρόνια για τα προϊόντα της apple από την πλευρά σου, θα περίμενα σήμερα μια παραδοχή για τη δικαίωση της apple στο θέμα της κατασκευής των συσκευών. Και αντί για αυτό κάθεσαι και ψάχνεις συγκρίσεις που είναι τραβηγμένες από τα μαλλιά!

Τις τραβηγμενες συγκρισεις οπως ειδες τις εκαναν αλλοι, μην μπερδευεσαι.. Αλλοι εφεραν το iphone στις συγκρισεις..

Ειπαμε, εισαι παθιασμενος, αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λογω του παθους σου, μπερδευεις το fanboy mod που δεν εχει τιποτα αρνητικο με την φρασεολογια που χρησιμοποιεις , επειδη προφανως νιωθεις ετσι οπως θελεις να προβαλεις στους αλλους..

 

 

Τις τραβηγμενες συγκρισεις οπως ειδες τις εκαναν αλλοι, μην μπερδευεσαι.. Αλλοι εφεραν το iphone στις συγκρισεις..

Ειπαμε, εισαι παθιασμενος, αλλα...

 

Γιατί τι αρνητικό έχει το "σε πόνεσε"? :)

 

Επιπλέον στο πρώτο post εδώ δεν έκανα καμία αναφορά σε iphone & apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τι αρνητικό έχει το "σε πόνεσε"? :)

 

Επιπλέον στο πρώτο post εδώ δεν έκανα καμία αναφορά σε iphone & apple. 

Oχι, κατι ιδιαιτερο, ισως αυτη ειναι η φρασεολογια σου. Επισης , καλο θα ηταν να μην προβαλλεις (προς τους αλλους)  το πως νιωθεις εσυ.

 

Τελος, αλλοι εκαναν αναφορα σε apple, αλλα εσυ ειδες τραβηγμενες συγκρισεις απο τα μαλλια απο την μια πλευρα που ακολουθησαν...

 

Ειπαμε, εισαι παθιασμενος, αλλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω για τιμούλα ελάχιστα κάτω από τα 950 ευρώ για το Edge 32gb...

 699€ για το s6 32gb και 849€ για το s6 edge 32gb.

Τιμες Ευρωπης. Ελλαδα ισως λιγο υψηλοτερες επισημες τιμες λογω ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 699€ για το s6 32gb και 849€ για το s6 edge 32gb.

Τιμες Ευρωπης. Ελλαδα ισως λιγο υψηλοτερες επισημες τιμες λογω ΦΠΑ.

 

Στο samsung UK site πόσταραν κατά λάθος την τιμή για S6 32gb (όχι το Edge) και ήταν 700Λίρες... Αυτό δεν το λες και καλό. Και για το Edge βάλε τουλάχιστον άλλες 150 plus...

post-40751-0-84916200-1425248859_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ακριβο για android, σε μια αγορα που κανουν επελαση οι κινεζοι με ιδια specs και την μιση τιμη.

 

Το αλουμινιο και το γυαλι ειναι αρκετα να την ανεβασουν λιγο, αλλα οχι οσο ονειρευονται και ελπιζουν ορισμενοι.

 

Η κυρτοτητα του edge μονο ζημια κανει στην εργονομια και την καταναλωση χωρις το παραμικρο κερδος σε κατι, και ζηταει και +150€ για να το αποκτησεις. Κλασικα τεχνολογιες για enthusiasts.

 

Το TW οπως ειδα σε ενα βιντεο εχει lag το οποιο φαινεται και στο βιντεο, φανταζομαι στην καθημερινη χρηση θα ειναι παραπανω απο αισθητο. Ομως εξαρταται και με τι το συγκρινεις, γιατι αμα το συγκρινεις με παλιοτερα samsung , ναι το s6 δεν εχει lag.

 

Ο μεγαλυτερος κερδισμενος απο το s6 ποιος ειναι ομως? Ποιος?

Η Microsoft φυσικα ποιος αλλος!! αφου τρυπωνει για τα καλα μεσα στο S6 και κατεπεκταση στο android με την cloud υπηρεσια της το onedrive που ειναι προεπιλεγμενο αντι για το dropbox , και αν οι πληροφοριες ειναι σωστες θα ειναι πολυ βαθια χωμενο μεσα στο λειτουργικο, ισως και παραπανω απο το cloud της google. 

 

Τι σημαινει αυτο πρακτικα? Καλως ηρθατε στον κοσμο της microsoft, αντε και σε λιγο καιρο με windows 10 phone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί κάθεστε και μαλώνετε για αντιγραφές και συγκρίσεις μεταξύ samsung/apple..Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι πως η apple ξέρει να κάνει καλύτερο marketing και καλή πλύση εγκεφάλου..

Προσωπικά με ένα moto g είμαι αν και έχω δοκιμάσει μέχρι S5-5S απο τις εταιρίες αυτές.όχι δικά μου,ο αδελφός μου έχει κόλημα ή μάλλον είχε κόλημα...Έχω να πω πως δεν έχει υπάρξει φορά που να πω χρειάζομαι καλύτερο κινητό γιατί δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Δεν βλέπω κανένα λόγω να πάει κανείς σε κινητό πάνω απο 350 όπου θα βρεις και καλό και ποιοτικό και με καλή κάμερα κλπ...απο 350 και πάνω μόνο απο hobby ή απο χαζομάρα ή απο καγκουριά και μόστρα πας...Κάποιο ουσιαστικό πλεονέκτημα δεν υπάρχει...οπότε μην τρώγεστε άδικα παιδιά ευρώ στην τσέπη σας δεν θα μπει κανένα....αντίθετα κάνα 800ρι παίζει να βγει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Photo τραβηγμενη απο το S6   :-D

 

 

 

Σε αυτό το μέγεθος φαίνεται πολύ καλή. Αλλά την πάτησες να τη δεις και στο original size? :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...