Προς το περιεχόμενο

Επισκευη CPU?


Stefxour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους και ευχαριστω για τον χρονο σας.

Ειχα κανει πριν κανα δυο μηνες μια παραγγελια για ενα επεξεργαστη μεχρι να τελιωσω την συνθεση και να μαζεψω τα κομματια, δεν τον ειχα πειραξει καθολου και ειπα σημερα απο περιεργεια να τον δω και ειδα καποια πινακια στραβωμενα επισκευαζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα με πολυ πολυ πολυ προσοχή

τωρα να το πας πισω.. δεν νομίζω να βρεις το δίκιο σου, θα σου πουν οτι τα στράβωσες εσυ.. εκτως εαν τα στράβωσες εσυ

μπορεις να βγαλεις καμια καλη κοντινη φοτο με macro on;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσοπικα δεν μπορω να σε βοηθησω μια και δεν το εχω κανει ποτε μου, ή το πας σε καποιο μαγαζι να στο φτιαξουν, ή βλεπεις tutorials και να το κανεις μονος σου. τωρα ποσο θα σου παρουν δεν εχω ιδεα. πρεπει να ρωτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω κάνει ποτέ, μια ιδέα όμως είναι να πας σε ρολογά

ή αν μπορείς να βρεις τσιμπίδι ρολογά (έχουν μύτη κάτω από 1mm)

να προσπαθήσεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ειχαν φερει με κουριερ,2 μηνες δεν τον ειχα ανοιξει καν ηταν στο ραφι αρα το μυαλο μου παει σε κακη μεταφορα προιοντος δεν νομιζω να ηλθε ετσι κατευθειαν απο το μαγαζι.

Ελπιζω η εικονα να ανεβει απο το ταμπλετ γιατι το κινιτο αρνειται

post-311020-0-70119000-1425377285_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εχω κανει προσφατα θελει υπερβολικη προσοχη (ανεστησα εναν fx6300) ! Τα εργαλεια που χρησιμοποιησα ειναι τα εξης τσιμπιδα και πιστωτικη κάρτα, όπου καρτα μπορει να είναι οτιδήποτε η πιστωτικη μου ηταν λίγο πιο χοντρη οποτε χρησιμοποιησα το διαρκείας της ομάδας μου :) χεχε  

 

Μεθοδολογια ... Αφου βρεις καρτα με σωστο παχος την περνας απο τις γραμμες που σχηματιζουν τα pins οριζόντια και κάθετα ΧΩΡΙΣ ΠΙΕΣΗ θα πρέπει να περναει όπου βρίσκει εστω και λίγο (στραβωμενα Pins) σηκώνεις με την τσιμπίδα και συνεχιζεις , η καρτα θα σε βοηθησει να εντοπίσεις Pins που φαινονται ενταξει αλλά δεν ειναι αλλά και να τα ευθυγραμίσεις .

 

Προσοχη και πάλι δεν θέλει δύναμη και θέλει πολυ προσοχή και υπομονη ... Καλη τυχη

 

Edit: Τωρα είδα την φώτο, καλο ειναι που περιορίζεται εκει το προβλημα , μην βιαστείς μόνο γιατι είναι ευκολο να σπασουν αυτα, όταν προσπαθησεις να βαλεις τον επεξεργαστη αμα δεν καθισει με την μία ΜΗΝ ασκήσεις πίεση , απλα θα στραβωσεις περισσότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να προσπαθήσεις και στον ηλεκτρονικό της γειτονιάς σου.

Αλλά άκου με για τον ρολογά. Μεθυσμένος ρολογάς βάζει κάτω νευροχειρουργό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια ο ρολογας εχει τις γνωσεις για επισκευες μικροπραγματων αλλα τωρα στη πατρα αντε να βρεις ρολογα να κατσει να ασχοληθει με επεξεργαστες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...