Προς το περιεχόμενο

Έκδοση του PlayStation 4 με θέμα το Metal Gear Solid 5 ετοίμασαν Sony και Konami


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύντομα το Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain θα κυκλοφορήσει στην αγορά. Για να γιορτάσουν την κυκλοφορία του, οι Sony και Konami συνεργάστηκαν για την δημιουργία μίας ειδικής περιορισμένης έκδοσης του PlayStation 4, που διαθέτει όλα τα... αναγνωριστικά του Snake.Το πιθανότερο είναι η κονσόλα να πωλείται “πακέτο” με το παιχνίδι, αλλά δυστυχώς εκτός και αν έχετε κάποιον γνωστό στην Ιαπωνία ή στην Ασία γενικότερα, δεν θα μπορέσετε να το αποκτήσετε, αφού δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη, ούτε στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής.

 

Τα διάφορα λογότυπα και σήματα του παιχνιδιού είναι διακριτικά αλλά αναγνωρίσιμα, και το χρωματικό μοτίβο που επιλέχθηκε για την κονσόλα είναι όμοιο με αυτό του βιονικού βραχίονα του Snake. Βεβαίως η ονομασία του παιχνιδιού είναι χαραγμένη πάνω στην κονσόλα.

 

Το χειριστήριο από την άλλη, έχει δανειστεί λεπτομέρειες από το όπλο του Snake, και έχει χαραγμένο το έμβλημα της εταιρείας του Snake, Diamond Dogs.

 

Όσον αφορά στο παιχνίδι, αναμένεται να κάνει την εμφάνιση του στα καταστήματα την 1η Σεπτεμβρίου, ενώ η έκδοση για PC - και στο Steam- θα γίνει διαθέσιμη στις 15 Σεπτεμβρίου.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Αν και το έχει... ξαναπεί, ο δημιουργός της σειράς Hideo Kojima επιβεβαίωσε ότι αυτός θα είναι πραγματικά ο τελευταίος τίτλος της σειράς, και αυτό καθιστά πιθανότατα την περιορισμένων αντίτυπων κονσόλα ακόμα πιο σπουδαία.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: IGN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "limited edition" είναι από τις λαμογιες που κάνουν οι κονσόλες και πλουτίζουν. Βάζουν εκεί κάτι αυτοκόλλητα και μικροπράγματα και το πουλάνε 1000 ευρώ στα fan boys, που νομίζουν πως έχοντας το ειναι καλητεροι :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το χειριστήριο από την άλλη, έχει δανειστεί λεπτομέρειες από το όπλο του Snake, και έχει χαραγμένο το έμβλημα της εταιρείας του Snake, Diamond Dogs."

 

Αστοιχείωτε αρθρογράφε...... στρατιωτική μονάδα, ναι το λες, οργανισμό, ναι επίσης, αλλά όχι και εταιρία, σιγά μην είναι και πολυεθνική...... ήμαρτον παναγία μου τι άλλο θα δω..... τα μάτια μου πληγιάσανε....

 

Σόρρυ για το αιχμηρό μου σχόλιο, αλλά αυτό το παιχνίδι έχει σημαδέψει τα παιδικά μου χρόνια (με την καλή έννοια) και είμαι λίγο ευαίσθητος σχετικά με αυτό :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "limited edition" είναι από τις λαμογιες που κάνουν οι κονσόλες και πλουτίζουν. Βάζουν εκεί κάτι αυτοκόλλητα και μικροπράγματα και το πουλάνε 1000 ευρώ στα fan boys, που νομίζουν πως έχοντας το ειναι καλητεροι :)

Αν και το έχει... ξαναπεί, ο δημιουργός της σειράς Hideo Kojima επιβεβαίωσε ότι αυτός θα είναι πραγματικά ο τελευταίος τίτλος της σειράς, και αυτό καθιστά πιθανότατα την περιορισμένων αντίτυπων κονσόλα ακόμα πιο σπουδαία.

 

 

Είδες; Θα είναι όντως σπουδαίοι αυτοί που θα την αγοράσουν. Το είπε ο ίδιος ο δημιουργός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το χειριστήριο από την άλλη, έχει δανειστεί λεπτομέρειες από το όπλο του Snake, και έχει χαραγμένο το έμβλημα της εταιρείας του Snake, Diamond Dogs."

 

Αστοιχείωτε αρθρογράφε...... στρατιωτική μονάδα, ναι το λες, οργανισμό, ναι επίσης, αλλά όχι και εταιρία, σιγά μην είναι και πολυεθνική...... ήμαρτον παναγία μου τι άλλο θα δω..... τα μάτια μου πληγιάσανε....

 

Σόρρυ για το αιχμηρό μου σχόλιο, αλλά αυτό το παιχνίδι έχει σημαδέψει τα παιδικά μου χρόνια (με την καλή έννοια) και είμαι λίγο ευαίσθητος σχετικά με αυτό :P

 

Και εγώ είμαι ευαίσθητος. ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΕΤΟΣ, ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΟΥ.

 

Σόρρυ για το αιχμηρό μου σχόλιο :P

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...